معرفی و دانلود کتاب صوتی سالار مگس‌ها | ویلیام گلدینگ | آوانامه

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DA%AF%D8%B3-%D9%87%D8%A7/book/76029

ناهید شهبازی مقدم ترجمه‌ی این رمان را به پایان رسانده و فرهاد اتقیایی نیز خوانش آن را به عهده داشته است. چاپ نسخه‌ی متنی این اثر شنیدنی از سوی نشر آموت و انتشار نسخه‌ی صوتی آن به کوشش نشر آوانامه صورت گرفته است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی سالار مگس‌ها

31 دقیقه

فصل دهم: عینک و صدف

35 دقیقه

فصل هشتم: هدیه‌ای برای تاریکی – قسمت یک

این اثر درخشان نشان‌دهنده‌ی بازگشت انسان به آن وضعیت تاریکی است که هزاران سال طول کشید تا از آن بیرون بیاید. (بررسی کتاب نیویورک تایمز)

اقتباس فرهنگی و سینمایی از کتاب صوتی سالار مگس‌ها

در کتاب صوتی سالار مگس‌ها در حقیقت با تئوری‌های جامعه‌شناختی ویلیام گلدینگ روبه‌رو هستیم که پیرامون شکل‌گیری جوامع و مشکلات پیش رویشان بیان می‌شوند. هر یک از شخصیت‌ها نماد قشر خاصی از جامعه هستند و هر یک از رخدادها نیز نماینده‌ی یکی از جریان‌های اجتماعی و سیاسی معمول. بنابراین، شنیدن رمان حاضر به مخاطبانش بینشی درمورد پیدایش و رشد جوامع خواهد داد و همزمان با آگاهی‌بخشی، ایشان را با مجموعه‌ای از ماجراهای پرکشش و جالب توجه رویارو خواهد کرد.

ویلیام گلدینگ (1911- 1993)، نویسنده، شاعر و داستان‌نویس بریتانیایی بود. «سالار مگس‌ها» نخستین و مشهورترین اثر وی شمرده می‌شود. دریافت جایزه‌ی نوبل ادبیات در سال 1983، همچنین جایزه‌ی ادبی من‌بوکر در سال 1980 از افتخارات گلدمن به حساب می‌آیند. کتاب‌های «پروانه برنجی»، «منار مخروطی» و «تاریکی مشهود» عنوان برخی از آثار ویلیام گلدینگ هستند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

27 دقیقه

فصل نهم: چشم‌اندازی از مرگ

کتاب صوتی سالار مگس‌ها، روایتی است از سقوط هواپیمای چند پسرک نوجوان در جزیره‌ای نامسکون و تلاش‌هایشان برای بقا و تشکیل جامعه‌ای کوچک. ویلیام گلدینگ در این رمان شنیدنی و البته تخیلی، جهانی را برای مخاطب نوجوان به تصویر می‌کشد که آخرین نشانه‌های مدنیت و ارزش‌های اجتماعی را از دست داده. برای اینکه ببینیم در این داستان نیمه‌سمبلیک با درون‌مایه‌ی اجتماعی، آیا یک جامعه، هر چند کوچک، بدون قیدوبندهای جامعه‌شناختی دوام خواهد آورد یا اینکه از همان ابتدا محکوم به زوال است، باید تا انتها با قهرمانان داستان همراه باشیم.

درباره‌ی کتاب صوتی سالار مگس‌ها

«رالف»، «پیگی»، «جک» و «سایمون» نوجوانانی هستند که در بحبوبه‌ی جنگ با هواپیمایی بریتانیایی در حال عزیمت بوده‌اند اما با سقوط هواپیمایشان به جزیره‌ای ناشناخته، زندگی‌شان برای همیشه دگرگون می‌شود. در این جزیره‌ی نامسکون نه زمان معنای سابق خود را دارد و نه مکان مانند گذشته مصداق پیدا می‌کند. در این نقطه‌ی کوری که هیچ‌کس جز مسافران بازمانده از هواپیما، خبری از آن ندارد، شخصیت‌های داستان تصمیم می‌گیرند تا جامعه‌ی خود را تشکیل بدهند و به این ترتیب از سد مشکلاتی که در برابرشان وجود دارد عبور کنند. ویلیام گلدینگ (William Golding) در اثر نمادین و اجتماعی خود، کتاب صوتی سالار مگس‌ها (Lord of the Flies) سعی دارد شکل‌گیری نخستین تمدن‌های بشری را برایتان بازسازی کند. با این تفاوت که این بار با انسان‌ها و شخصیت‌هایی متمدن روبه‌رو هستید که تجربه‌ی زندگی در اجتماع را داشته‌اند اما بر حسب تصادف، از جامعه‌ی سابق خود دورافتاده‌اند و راهی ندارند جز اینکه جامعه‌ی دیگری را بنا بگذارند.

اگرچه نخستین چاپ کتاب سالار مگس‌ها در سال 1954 با استقبال چندانی مواجه نشد اما با گذشت زمان توجه گسترده‌ی مخاطبان عام و منتقدان تیزبین را به خود جلب کرد. هرچند شخصیت‌ها و مخاطبان اصلی این اثر نوجوانان هستند اما بزرگسالان نیز با شنیدن آن نکات بسیاری را خواهند آموخت. نکاتی که شاید جای آن‌ها در کتاب‌های علمی تاریخ سیاسی و اجتماعی همچنان خالی باشد.

38 دقیقه

فصل هفتم: درختان بلند و سایه‌ها

سالار مگس‌ها یکی از کتاب‌های مورد‌علاقه‌ی من است. هنوز هم هر دو سال یک بار آن را می‌خوانم. (سوزان کالینز، نویسنده)

 • 47 دقیقه

  فصل چهارم: صورت‌های رنگی و موهای بلند
 • 29 دقیقه

  فصل اول: صدای صدف – قسمت یک

  برای اینکه کارهای این گروه چهارنفره به بهترین شکل پیش برود، پیش از هر چیز تصمیم می‌گیرند یکی از افراد را به ریاست خود انتخاب کنند. رالف رئیس گروه می‌شود تا هدایت آن را به عهده بگیرد. همچنین حلزونی که رالف و پیگی در جزیره پیدا کرده‌اند، به ابزاری برای اطلاع‌رسانی و هشدار به بازماندگان تبدیل می‌شود. به‌تدریج مسافران بازمانده‌ی هواپیما به فکر تعیین قوانینی برای نجات و بقای خود می‌افتند. بااین‌حال، ظهور یک هیولای خیالی کار را به هم می‌ریزد و موجب می‌شود افراد به جای پیروی از راهکارهای رالف و تلاش برای نجات از جزیره، تمام انرژی خود را صرف گریز و ترس از یک پدیده‌ی خیالی بکنند.

  33 دقیقه

  فصل ششم: جانوری از هوا

  25 دقیقه

  فصل سوم: آلونک‌های کنار ساحل

  15 دقیقه

  فصل هشتم: هدیه‌ای برای تاریکی – قسمت دو

  و…

  نکوداشت‌های کتاب سالار مگس‌ها