معرفی و دانلود کتاب صوتی سایه | کارین ژیه بل | نشر ماه آوا

سه ساعت خواب.

در ادامه‌ی رمان سایه، کارین ژیه بل زندگی کلوئه را بیشتر به ما نشان می‌دهد. کلوئه، بسیار خودخواه و مغرور است، از دیگران متنفر است، فکر می‌کند می‌تواند هر کسی را تحت فرمان خود درآورد و باور دارد همه‌چیز در جهان مال اوست؛ و شاید به همین علت است که سایه او را به حال خودش رها نمی‌کند. کلوئه احساس می‌کند سایه همیشه او را زیرنظر دارد، در خیابان تعقیبش می‌کند و زمانی که در خانه نیست یا خوابیده، سایه به خانه‌اش می‌آید. اما هیچ‌کسی حرف او را باور نمی‌کند و حتی ما که در حال شنیدن داستان هستیم، نمی‌دانیم آیا می‌توان به او اطمینان کرد یا نه.

با این حال، چاره‌ای نیست. باید از خواب برخیزد، دوش بگیرد، آرایش کند و لباس بپوشد. باید همه‌ی کارهای قبلی را تکرار کند. حتی با وجود آنکه دیگر هیچ چیز مثل گذشته نیست. نمی‌داند چرا این احساس عجیب را دارد. با اینکه دلیل خاصی برایش پیدا نمی‌کند. چرا صدایی مدام در گوشش زمزمه می‌کند که زندگی‌اش به طور کامل دچار تغییر شده است؟ آن هم برای همیشه؟

کارین ژیه بل (متولد 1971) نویسنده‌ی فرانسوی داستان‌های جنایی و پلیسی‌ست. او دانش‌آموخته رشته‌ی حقوق است و به شغل‌های متفاوتی مانند عکاس خبری، ناظم مدرسه و وکالت پردخته است. کارین ژیه بل در سال 2004 اولین رمان خود را منتشر کرد و پس از اینکه این رمان برنده‌ی چندین جایزه‌ی ادبی شد، دست به نوشتن رمان‌های دیگری زد که همه تحسین منتقدین را در پی داشتند. از آثار مشهور این نویسنده می‌توان به کتاب‌های «ایستگاه پایانی» و «برزخ بی‌گناهان» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی سایه می‌شنویم

معرفی کتاب صوتی سایه

کم است. خیلی کم.

کتاب صوتی سایه رمانی پلیسی و جنایی‌ست که توسط کارین ژیه بل نوشته شده است. در این رمان، کلوئه که زنی موفق است، در شبی تاریک مردی سیاه‌پوش را می‌بیند که همچون سایه‌ای او را دنبال می‌کند و ناگهان غیبش می‌زند. با اینکه کسی حرف کلوئه را باور نمی‌کند، او در همه‌جا این سایه را می‌بیند و با کمک پلیسی منزوی به دنبال حل کردن این معما می‌گردد.

درباره‌ی کتاب صوتی سایه

اگر به داستان‌های دلهره‌آور و جنایی علاقه‌مندید از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهید برد. از طرف دیگر، اگر از علاقه‌مندان به داستان‌های پلیسی و جنایی هستید نیز شنیدن این کتاب را لذت‌بخش خواهید یافت.

با کارین ژیه بل بیشتر آشنا شویم

داستان کتاب صوتی سایه، شاید الگویی بسیار ساده و قدیمی داشته باشد: 2 کاراکتر متفاوت که هر کدام ویژگی‌ها و نقص‌های متفاوتی دارند در برابر هم قرار می‌گیرند تا معمایی را حل کنند. اما آنچه کارین ژیه بل توانسته است در این داستان به آن برسد بسیار فراتر است. ما هیچ‌گاه از درستی و حقیقت آنچه کلوئه می‌گوید مطمئن نمی‌شویم. آیا او دیوانه شده است؟ پارانویید دارد؟ چه کسی می‌خواهد به او صدمه بزند؟ آیا اصلاً سایه‌ای وجود دارد؟

مثل هر روز صبح، چند کیلومتری در ترافیک رانندگی می‌کند تا اینکه بالاخره ساختمان مورد نظرش را در برابر خودش می‌بیند. ساختمانی بزرگ و تیره که ظاهری ناراحت‌کننده دارد. یک روز جدید کاری شروع می‌شود که بدون شک کمکش خواهد کرد، شب کابوس‌وار گذشته را فراموش کند. ترسی که هنوز هم در کل وجودش به خوبی احساسش می‌کند.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%87/book/77787

فضای داستانی که کارین ژیه بل در کتاب صوتی سایه تصویر می‌کند، بسیار تاریک و وحشت‌افزاست. این نویسنده نشان می‌دهد زمانی که هیچ‌کسی دیگر به حرف‌های کلوئه باور ندارد و او را پارانویید می‌دانند، پلیسی به نام الکساندر گومز، حرفش را باور می‌کند. الکساندر، پلیسی بسیار باهوش و با شهودی قوی‌ست که با همکارانش رابطه‌ی خوبی ندارد. به همان اندازه که زندگی کلوئه در مسیر نابودی قرار گرفته، زندگی الکساندر تا همین‌جا هم نابود شده است. همسر الکساندر که بیست سال است همراه او زندگی می‌کند، بیماری لاعلاجی گرفته و در ماه‌های آخر زندگی‌اش به سر می‌برد.

در کتاب صوتی سایه (The Shadow) نوشته‌ی کارین ژیه بل (Karine Giebel)، ما با زندگی کلوئه بوشمپ مواجه می‌شویم که به نظر می‌رسد هرچه می‌خواهد را دارد. او که زیبا و باهوش است، قرار است به زودی رئیس یک شرکت تبلیغاتی بسیار بزرگ شود و اخیراً نیز عاشق مرد جذابی شده. اما وقتی یک شب به مهمانی‌ای دعوت می‌شود و دیروقت از مهمانی بیرون می‌زند، در خیابان تاریک، مردی سیاه‌پوش را می‌بیند. مرد که حتی چهره‌اش را هم پوشانده است، او را تعقیب می‌کند و بعد ناگهان غیبش می‌زند. کلوئه که بسیار ترسیده است، سریع به خانه برمی‌گردد و این اتفاق را برای کسی تعریف نمی‌کند.

کارین ژیه بل به خوبی داستان و شخصیت‌های کتاب صوتی سایه را پرداخته و به راحتی شما را جذب این داستان خواهد کرد. این کتاب توسط انتشارات البرز و به ترجمه‌ی آریا نوری منتشر شده و نسخه‌ی صوتی آن را نشر صوتی ماه آوا به گویندگی سپیده مالمیر تهیه کرده است.

جوایز و افتخارات کتاب سایه

  • برنده‌ی جایزه‌ی Marseillais du thriller در سال 2012.
  • برنده‌ی جایزه‌ی POLAR به عنوان بهترین رمان فرانسوی در جشنواره‌ی کنیاک در سال 2012.

نکوداشت‌های کتاب سایه

  • نویسنده‌ی زن رمان‌های جنایی و مهیج [کارین ژیه بل] با داستان دلهره‌آور جدیدی بازگشته است (نشریه‌ی Ici Paris).
  • داستانی بی‌رحم و مسحورکننده که در آن از زندگی زنی تصویری جذاب ارائه می‌دهد (نشریه‌ی مترو).

کتاب صوتی سایه برای چه کسانی مناسب است؟