معرفی و دانلود کتاب صوتی سرگذشت فلسفه: داستان جذاب 2500 سال فلسفه‌ مغرب زمین، از یونان باستان تاکنون | برایان مگی

مشتاق مباحث فلسفی هستید اما کتاب‌های این حوزه زیادی برایتان پیچیده است؟ به دنبال کتابی می‌گردید که از اولین جرقه‌های علم فلسفه تا آخرین فیلسوفان بزرگ را به زبان ساده به شما معرفی کند؟ باید بگوییم که کتاب صوتی سرگذشت فلسفه دقیقاً برای شما نوشته شده است.

با برایان مگی بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب صوتی سرگذشت فلسفه: داستان جذاب 2500 سال فلسفه‌ مغرب زمین، از یونان باستان تاکنون

این کتاب با ترجمه‌ی حسن کامشاد از سوی نشر نی به چاپ رسیده. نشر صوتی استودیو نوار نیز انتشار آن را با خوانش منوچهر زنده دل منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی سرگذشت فلسفه

  • این کتاب باشکوه خوانندگان را قادر می‌سازد تا وارد ماجراجویی در فلسفه شوند. جوانان خواهند دید که درهای بسته‌ی فلسفه به رویشان باز می‌شود و از آن‌ها استقبال می‌کند. (مجله‌ی اسکول لایبری)
  • بزرگترین تصویرسازی! (مجله‌ی لایبری)

کتاب صوتی سرگذشت فلسفه برای چه کسانی مناسب است؟

برایان مگی (Bryan Magee) که در نگارش متون علمی به زبان ساده تبحر بالایی دارد، در اثر حاضر شما را به چندین قرن پیش از میلاد می‌برد. وقتی که پیرمرد ساده‌دلی به نام سقراط نخستین ستون‌های فلسفه را بنا می‌کرد. رفته‌رفته با مهم‌ترین اندیشمندان یونانی، داستان زندگی ایشان و آراء فلسفی آن‌ها آشنا می‌شوید. به‌طور مثال می‌آموزید که چه ارتباطی بین فلاسفه بوده و چه چیزی باعث شده که اسکندر به شاگردی ارسطو دربیابد.

ارسطو در سال 384 پیش از میلاد در شهر استاگیرا به دنیا آمد. پدرش در ایام کودکی او مرد و پسر زیر نظر قیمی بزرگ شد که در هفده‌سالگی او را به آتن فرستاد تا در آکادمی افلاطون درس بخواند. ارسطو در حدود بیست سال در آکادمی ماند. وقتی پا به سن گذاشت، در سال 335 پیش از میلاد، مدرسه‌ی خود را به نام لوکئوم بنا نهاد.

راهنمایی ساده اما جامع برای فیلسوفان جوان و علاقمندان مباحث فلسفی. برایان مگی در اثر تاریخی-فلسفی خود، کتاب صوتی سرگذشت فلسفه شما را با زندگی، اندیشه‌ها و اقدامات بزرگترین فیلسوفان جهان آشنا می‌کند. با شنیدن این کتاب انواع رویکردهای فلسفی را خواهید شناخت و به سیر تحول آن‌ها در طول تاریخ پی می‌برید.

درباره‌ی کتاب صوتی سرگذشت فلسفه

باستان‌شناسان در سال 1996 محل مدرسه را کشف کردند که در جهان شور و هیجان برانگیخت. ارسطو در سال 322 پیش از میلاد در شصت و دو سالگی درگذشت.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87/book/72983ارسطو پایه‌گذار رهیافتی به فلسفه بود که مقدم بر تفکر انتزاعی از مشاهده و تجربه آغاز می‌شود. افلاطون شاگرد سقراط و ارسطو شاگرد افلاطون بود و ارسطو هم خود معلم اسکندر کبیر شد. بدین‌گونه به سلسله‌ای از متفکران برمی‌خوریم که در طی چهار نسل، هر یک جانشین بلافصل دیگری شد. پدر ارسطو پزشک پادشاه دربار مقدونیه بود و به همین سبب بود که ارسطو بعدها آموزگار اسکندر، پسر فیلیپ مقدونی شد.

فلسفه از آن دسته علومی است که پا را از دانشگاه و کتاب‌های تخصصی فراتر گذاشته و بیش از آنکه تصورش را بکنید، به زیروبم‌های زندگی روزمره‌ی ما نفوذ کرده است. اینکه دنبال چرایی کوچکترین پدیده‌ها و رفتارها هستیم، لحظاتی هرچند کوتاه درمورد زندگی خود یا اصل و اساس هستی فکر می‌کنیم یا هزاران سوالی که از کودکی ذهن ما را به خود مشغول کرده‌اند اما هرگز جوابی برایشان پیدا نکرده‌ایم، همگی نشان می‌دهند که برای «فلسفیدن» نیازی به گذراندن واحدهای درسی فلسفه نداریم. درون هر کدام از ما فیلسوف جوانی است که هر از چندگاهی از ماشین پرسرعت زندگی پیاده می‌شود و چند ثانیه‌ای را با فکر کردن درمورد مهم‌ترین مسائل می‌گذراند. خب، اگر قصد دارید بیش از این‌ها به فیلسوف درونتان توجه کنید و تخصصی‌تر به سراغ فلسفه بروید، شنیدن کتاب صوتی سرگذشت فلسفه (The Story of Philosophy) را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کتاب صوتی سرگذشت فلسفه هم تاریخ است و هم فلسفه. درحقیقت فلسفه‌ی علم فلسفه است. هم مخاطب عام می‌تواند با شنیدن آن برجسته‌ترین دستاوردهای فلسفی را بشناسد و هم مخاطب خاص این امکان را خواهد داشت تا از طریق این کتاب به جدید‌ترین یافته‌های تاریخی درمورد فیلسوفان دسترسی داشته باشد. البته در این بین، مخاطب تیزبین هم می‌تواند با انواع مکاتب فلسفی و ساختار کلی آن‌ها آشنا شود. چه کسی می‌داند؟ شاید داستان زندگی و اندیشه‌ی شما صفحه‌ی بعدی سرگذشت فلسفه را بسازد.

برایان مگی، متولد 12 آوریل 1930، فیلسوف، نویسنده، سیاستمدار و همچنین شاعر بریتانیایی است. او که در نگارش کتاب‌های فلسفی به زبان ساده و برای مخاطب عام شهرت دارد، مدتی به اجرای برنامه‌های رادیویی «فلسفه مدرن بریتانیا» با موضوعات فلسفی نیز مشغول بود. حضور در برنامه‌ی تلویزیونی «مردان اندیشه» در کنار فیلسوفانی از جمله: کارل پوپر، برنار ویلیامر، گیلبرت رایل و… از دیگر فعالیت‌های این نویسنده است. «مواجهه با مرگ»، «فلسفه‌ی شوپنهاور» و «فلاسفه بزرگ» عناوین دیگر آثار این فیلسوف و پژوهشگر هستند.

در بخشی از کتاب صوتی سرگذشت فلسفه می‌شنویم

به کمک این کتاب، نه‌تنها با بزرگان فلسفه آشنا می‌شوید بلکه به اثرگذارترین جریان‌های فلسفی هم پی‌ می‌برید. برایان مگی به شما می‌آموزد چه چیزی فلسفه را وارد مرحله‌ی خردگرایی کرد یا چه عللی باعث شد فلسفه‌ی قرن بیستم در دانشگاه به رشد و بالندگی برسد.