معرفی و دانلود کتاب صوتی سقای آب و ادب | سید مهدی شجاعی | انتشارات نیستان

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%A8-%D9%88-%D8%A7%D8%AF%D8%A8/book/79074

کتاب سقای آب و ادب توسط انتشارات نیستان منتشر شده و نسخه‌ی صوتی آن را همین انتشارات به گویندگی نویسنده تهیه کرده است. لازم به ذکر است که آهنگسازی این کتاب صوتی را حبیب خزایی فر، آهنگساز مطرح فیلم و سریال‌های ایرانی، برعهده داشته است.

کتاب صوتی سقای آب و ادب برای چه کسانی مناسب است؟

سید مهدی شجاعی، یکی از داستان‌نویسان و فیلم‌نامه‌نویسان مطرح ایرانی است. از او آثار داستانی و نمایشی متعددی منتشر شده است. وی در ادبیات مذهبی نیز آثاری نوشته است که کتاب‌های «کشتی پهلو گرفته»، «آفتاب در حجاب» و «سقای آب و ادب» از آن جمله‌اند. این نویسنده در کتاب سقای آب و ادب با زبانی شاعرانه و نثری ادبی، بخش‌هایی از زندگی حضرت عباس (ع) را روایت می‌کند.

58 دقیقه

عباسِ فرشتگان – قسمت سوم

کتاب سقای آب و ادب، در ده فصل تنظیم شده و سید مهدی شجاعی جنبه‌های گوناگون واقعه‌ی عاشورا را در این فصول به تصویر می‌کشد. هر فصل، به ارتباط حضرت عباس با یکی از ائمه می‌پردازد و قسمت‌های مختلف حادثه‌ی کربلا را معرفی می‌کند. در فصل اول که نام «عباسِ علی» را بر خود دارد، گوشه‌هایی از زندگی حضرت عباس در کنار حضرت علی و همینطور دلاوری‌های او در جنگ صفین روایت می‌شود. فصل دومِ کتاب، که نام «عباسِ ام‌البنین» را بر خود دارد، به ماجرای ازدواج امام علی با ام‌البنین و گفتگو‌های حضرت عباس با مادرش می‌پردازد. اما در فصلِ سوم است که کتاب به واقعه‌ی کربلا می‌پردازد. این فصل که «عباسِ عباس» نام دارد، از گفتگوهای حضرت عباس با خودش تشکیل شده و سید مهدی شجاعی داستان آب آوردن او برای کودکان در روز عاشورا را در این فصل روایت می‌کند. فصل‌های دیگر کتاب از این قرارند: «عباسِ سکینه»، «عباسِ مواسات»، «عباسِ زینب»، «عباسِ ادب»، «عباسِ حسین»، «عباسِ فرشتگان» و «عباسِ فاطمه».

کتاب صوتی سقای آب و ادب، نوشته‌ی سید مهدی شجاعی، روایتی مذهبی‌ست که به زندگی حضرت عباس در ارتباط با امام علی، حضرت فاطمه، امام حسین، حضرت زینب و سکینه می‌پردازد. سیدمهدی شجاعی این کتاب را با استفاده از منابع مذهبی و اسناد تاریخی در ستایش حضرت عباس نوشته. حبیب خزایی فر آهنگسازی این کتاب صوتی را بر عهده داشته است.

درباره‌ی کتاب صوتی سقای آب و ادب

اگر به کتب مذهبی علاقه دارید و می‌خواهید در باب زندگی حضرت عباس اطلاعات بیشتری کسب کنید، شنیدن کتاب صوتی سقای آب و ادب به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی سقای آب و ادب می‌شنویم

اینک که دهلیزهای دلت را هم آذین رضای تو رغبت بسته‌ای و بر سریر صدق نزد ملیک مقتدر نشسته‌ای، چشم بگشا و ببین که چه حجله‌ای برای قربانی خویش آراسته‌ای. از برکت خون این عزیزانت، عزیزان من و سروران آسمان و زمین کربلا بدل می‌شود به پاک‌ترین، عزیز‌ترین، محترم‌ترین سرزمین. می‌شود قطعه‌ای از جنات عدل بر زمین. به محض شهادت فرزند تو و یاورانش، زمین به لرزه در می‌آید و کوه‌ها به اضطراب و تزلزل می‌افتد و هرچه آب در اقیانوس‌ها و دریاها، خشمگین و متلاطم می‌شود و پریشانی و آشفتگی به دامان اهل آسمان چنگ می‌اندازد و این‌ها همه از سر خشم و کین نسبت به دشمنان توست. دشمنان فرزندان تو و حرمتی که از خاندان تو شکسته شده است و ستم هولناکی که به عترت تو رسیده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

40 دقیقه

عباسِ فرشتگان – قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

معرفی کتاب صوتی سقای آب و ادب

معرفی و دانلود کتاب صوتی سقای آب و ادب

رفت‌و‌برگشت‌های روایی و حرکت سیال که راویان کتاب سقای آب و ادب دارند، جذابیت ویژه‌ای به این کتاب بخشیده است. اما سید مهدی شجاعی در فصل نهم، «عباسِ فرشتگان»ُ شیوه‌ی متفاوتی را در پیش می‌گیرد و نگاهی نو به شخصیت حضرت عباس (ع) می‌اندازد. در این فصل، فرشتگان به توصیف حضرت عباس (ع) می‌پردازند و جایگاه او در علم، عشق و ادب را نشان می‌دهند. ذوق هنری و ارادت سید مهدی شجاعی به حضرت ابوالفضل در این فصل بیشتر از دیگر قسمت‌های کتاب دیده می‌شود.

53 دقیقه

عباسِ فرشتگان – قسمت دوم

23 دقیقه

عباسِ ام‌البنين

40 دقیقه

عباسِ فرشتگان – قسمت اول