معرفی و دانلود کتاب صوتی سقوط یک دختر | دینو بوتزاتی | نوین کتاب گویا

عناوینی که ذیل مجموعه‌ی روایت آواهای سوپرانو به انتشار رسیده‌اند، داستان‌های کوتاهِ صوتی‌ای هستند که به همت انتشارات نوین کتاب گویا تهیه و تولید شده‌اند. این داستان‌ها به قلم برترین قصه‌نویسان ادبیات غرب، از جمله چهره‌هایی چون آنتون چخوف و ارنست همینگوی، به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند.

کتاب صوتی سقوط یک دختر مناسب چه کسانی است؟

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1/book/77123

علاقه‌مندان به ادبیات ایتالیا و دوست‌داران داستان‌های کوتاه، مخاطبین اصلی کتاب صوتی سقوط یک دختر به شمار می‌روند.

با دینو بوتزاتی بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب صوتی سقوط یک دختر

دینو بوتزاتی (Dino Buzzati)، نویسنده‌ی فقید اهل ایتالیا، به سال 1906 به دنیا آمد و در سال 1972 درگذشت. از او آثار فراوانی به جا مانده که اغلب ذیل گونه‌ی ادبی داستان کوتاه قرار می‌گیرند. از میان این آثار، عناوین پیش رو قابل ذکرند: «یک مورد بالینی»، «تصویر بزرگ» و «تخم مرغ».

در بخشی از کتاب صوتی سقوط یک دختر می‌شنویم

کتاب صوتی سقوط یک دختر داستانی کوتاه از دینو بوتزاتی، نویسنده‌ی مطرح اهل ایتالیاست. بوتزاتی در این قصه‌ی درخشان داستان زندگی زنی جوان را روایت کرده که بر اثر دلزدگی از زندگی نکبت‌بار خود، تصمیم به خودکشی می‌گیرد…

درباره کتاب صوتی سقوط یک دختر

کتاب صوتی سقوط یک دختر توسط انتشارات نوین کتاب گویا در اختیار مخاطبین علاقه‌مند قرار گرفته است.

درباره مجموعه روایت آواهای سوپرانو

احساس می‌کرد در هوا معلق است، اما واقعاً داشت سقوط می‌کرد. از آن ارتفاع، خیابان‌ها و میدان، بسیار دور به نظر می‌رسیدند. هیچ‌کس نمی‌دانست چقدر طول می‌کشد مارتا به پایین برج برسد. و او همچنان در حال سقوط بود. در آن ساعت، بالکن‌های طبقات بالا، پر بود از آدم‌های پولدار و شیک‌پوشی که با هم چرت و پرت می‌گفتند و به سلامتی هم شراب می‌خوردند. جمعیتی پراکنده که نوای موسیقی میان همهمه‌ی آن‌ها گم شده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

مشخصات کتاب صوتی

دینو بوتزاتی یکی از چهره‌های ممتاز ادبیات ایتالیا در طول سده‌ی بیستم بود. این نویسنده‌ی بزرگ در طول دوران حیات خویش آثار ادبی ارزنده‌‌ای خلق کرد. در میان این آثار، هم داستان کوتاه به چشم می‌خورد، هم رمان و هم نمایشنامه. جملگی منتقدان بر این باورند که شاهکارهای بوتزاتی را باید در میان داستان‌های کوتاه او جُست. ما در کتابراه پیش از این داستان کوتاهِ «تخم مرغ» را از دینو بوتزاتی به انتشار رسانده بودیم. اینک نیز افتخار داریم که داستان کوتاه دیگری از او را در قالب کتابی صوتی خدمتتان تقدیم کنیم. این داستان کوتاه، سقوط یک دختر نام دارد.

عمارت‌های مجلل، فواره‌ها، جواهرات، باغ‌های قدیمی، مهمانی‌ها، عشق‌بازی‌ها، و از همه مهم‌تر، جادوی افسون‌گر غروب آفتاب، انسان را در رویایی باشکوه فرو می‌برد. مارتا با دیدن همه‌ی این‌ها، ناامیدانه روی نرده‌های پشت بام خم شد و خود را رها کرد…

بوتزاتی در داستان سقوط یک دختر به روایت برهه‌ای کوتاه از زندگی یک زن جوان پرداخته است، زنی زیبا که در نظر تمام مردهای اطرافش موجودی افسون‌گر و اغواگر به نظر می‌رسد. داستانِ بوتزاتی روایتِ دلزدگی‌ها و بیزاری‌های این زن است. دلزدگی‌ها و بیزاری‌هایی که از زندگیِ فلاکت‌زده‌ی او نشأت می‌گیرند. در پی این دلزدگی‌هاست که زن در یک شب زیبای بهاری، اقدام به خودکشی می‌کند و خود را از بالای برجی بلند به پایین پرتاب می‌کند. بوتزاتی با فراهم آوردن یک تمهید ادبی جالب، کل سرگذشت زن را حین سقوط او از بالای برج، روایت می‌کند.