معرفی و دانلود کتاب صوتی سم زدایی دوپامین | تیبو موریس

تحقیقات نشان داده است که یکی از بهترین عوامل پیش‌بینی‌ کننده موفقیت، توانایی تفکر بلندمدت است. افرادی که به‌طور مستمر بر روی جایگاهی که می‌خواهند در آینده به آن برسند، تمرکز می‌کنند، تصمیمات بهتری را در زمان حال می‌گیرند. آنها تمایل دارند تا غذاهای سالم‌تری بخورند، در محل کار خود موفق‌تر باشند و نسبت به دیگران، پول بیشتری را پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنند.

“دکتر ادوارد بانفیلد” از دانشگاه هاروارد پس از اینکه تحقیقات زیادی را در مورد موفقیت انجام داد، به این نتیجه رسید که دیدگاه طولانی‌مدت، “مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده موفقیت مالی و شخصی در زندگی بوده است.” او، واژه‌ی”طولانی‌مدت” را “توانایی فکر کردن به چندین سال آینده، و گرفتن تصمیم در زمان حال” تعریف کرده است.

با اینکه بیشتر اوقات می‌دانیم که چه‌کاری را باید انجام دهیم، ولی باز هم در انجام آن شکست می‌خوریم…


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%85-%D8%B2%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%BE%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86/book/68993

آیا شما به اصطلاح آدم دقیقه نودی هستید؟ آیا مدام احساس آشفتگی می‌کنید و به جای تمام کردن و رسیدگی به کارهایتان، آن‌ها را به تعویق می‌اندازید و تمرکز کافی ندارید؟ اگر در چنین شرایطی قرار دارید، اینترنت موبایل خود را خاموش کنید، مدتی در شبکه‌های اجتماعی چرخ نزنید و به سراغ کتاب سم زدایی دوپامین (dopamine detox) بروید!

دیگر زمان اهمال‌کاری و تنبلی به سر آمده و وقت آن است تا سروسامانی به زندگی خود بدهید! کتاب صوتی سم زدایی دوپامین نوشته‌ی تیبو موریس، به شما کمک می‌کند تا با شناخت پتانسیل‌های درونی خود و انجام تمرین‌های متنوع، میزان تمرکز و رضایت درونی‌تان را افزایش دهید.

درباره کتاب صوتی سم زدایی دوپامین

پس با شنیدن این کتاب صوتی می‌توانید بار دیگر به زندگی همیشگی و مناسب خود بازگردید و تمامی تشویش‌های ذهنی‌تان را از بین ببرید. به تیبو موریس اعتماد کنید تا میزان بهره‌وری‌تان بیش از پیش شود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی سم زدایی دوپامین

باید بدانید همه اطرافیانتان اندکی به اهمال‌کاری و یا به‌تعویق‌انداختن کارها دچارند! اما گاهی اوقات چنان این خصوصیت قوی و پررنگ می‌شود که ریتم زندگی‌تان را از حالت نرمال خارج می‌کند و آسیب‌های متعددی را به کار و روابط و تحصیلات و … شما وارد می‌کند. در چنین شرایطی به مرور اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفستان خدشه‌دار می‌شود و از زندگی ایده‌آل خود دور و دورتر می‌شوید.

یکی از نویسندگان برجسته اهل فرانسه که نزدیک به پنج سال است در ژاپن زندگی می‌کند، تیبو موریس (Thibaut Meurisse) نام دارد. او خالق آثار موفق و پرطرفداری است که زندگی بسیاری از افراد را تغییر داده و نزدیک به دویست هزار نسخه در جهان فروش داشته است. آثار موریس به زبان‌های گوناگون از جمله انگلیسی، فرانسه، روسی، آلمانی، چینی و تایلندی ترجمه شده و تعدادی از آن‌ها به زبانی فارسی در ایران به چاپ رسیده‌اند.

متأسفانه، امروزه، تمرکز بر روی اهداف بلندمدتی که داریم، کار آسانی نیست. بسیاری از نیروهای بیرونی ما را به سمتی سوق می‌دهند که درگیر تفکر کوتاه‌مدت شویم و در واقع، ما را تشویق می‌کنند که به دنبال ارضای فوری نیازهایمان باشیم

– این کتاب از بسیاری از ویدیوهای یوتیوب که تابه‌حال دیده‌ام، بهتر است. (Jeremy Tarbush)

– یکی از بهترین کتاب‌هایی که تابه‌حال خوانده‌ام. (Kaylee)

– این کتاب به‌معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. (Amazon customer

کتاب صوتی سم زدایی دوپامین برای چه کسانی مناسب است؟

تیبو موریس در کتاب سم زدایی دوپامین شرح می‌دهد که چگونه قادرید از شر تنبلی و اهمال‌کاری رها شوید و تمرکز خود را روی موضوعات مختلف بیشتر کنید. درواقع این کتاب یک راهنمای فوق‌العاده است که در ابتدا توضیح می‌دهد که دوپامین چیست و کارکرد آن چگونه است. سپس درباره مزایای سم زدایی دوپامین و تاثیر بی‌نظیر آن روی تمرکز حواس صحبت می‌کند و با ارائه تمرین‌های متنوع شما را برای رسیدن به رضایت درونی هدایت می‌کند.

هر فردی ممکن است در زندگی خود، دچار عدم برنامه‌ریزی و اهمال‌کاری شود. پس اگر دوست دارید به نظم و آرامش دلخواه خود برسید، این کتاب راهنمای بسیار خوبی برای شماست.

با تیبو موریس بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب صوتی سم زدایی دوپامین

ازجمله کتاب‌های این نویسنده می‌توان به «تسلط بر احساسات»، «اقدام فوری»، «طرز فکر استراتژیک» و «تمرکز قدرتمند» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی سم زدایی دوپامین می‌شنویم