معرفی و دانلود کتاب صوتی سواری مرگ | استیون کینگ | استودیو نوار

او با شنیدن این خبر هولناک تصمیم می‌گیرد هرچه سریع‌تر خودش را به زادگاهش برساند. البته در این مسیر بدشانسی‌هایی هم می‌آورد و ابتدا سوار ماشین مردی بداخلاق و پیر می‌شود. اما سرانجام سوار یک خودرویی می‌شود که راننده آن فردی عجیب و ترسناک است و آلن را مجبور می‌کند تا انتخابی رعب‌انگیز را انجام دهد، انتخابی که سرنوشتش را دگرگون خواهد ساخت…

– برنده جایزه ادگار در سال 2014

– برنده جایزه گودریدز در سال‌های 2014 و 2016

– برنده جایزه Hammett در سال 2013

– دریافت نشان معتبر ملی هنر در سال 2014 آمریکا

– دریافت مدال بنیاد ملی کتاب 2003

– برنده جایزه استاد بزرگ از نویسندگان معمایی نویس آمریکا در سال 2003

– برنده جوایز برام استوکر

– برنده جوایز انجمن فانتزی انگلیس

در بخشی از کتاب صوتی سواری مرگ می‌شنویم

کینگ با مهارت ستودنی خود توانسته فضاسازی جذابی برای داستانش رقم بزند؛ از توصیف هوایی تاریک و مه‌آلود گرفته تا گورستانی زیر نور ماه با صداهایی خوفناک. پس اگر عاشق قصه‌هایی هستید که آدرنالین خون‌تان را بالا ببرد، به هیچ وجه سواری مرگ را از دست ندهید.

جوایز و افتخارات کتاب سواری مرگ

برخی از مهم‌ترین آثار او که به زبان فارسی ترجمه شده‌اند عبارتند از: «رهایی از شاوشنگ، خواهران کوچک ایلوریا، داستانی زمستانی، آقای مرسدس، مرد کت شلوار مشکی، ارتفاع، راز، خون به پا می‌شود»

جوایز و افتخارات استیون کینگ

استیون کینگ، نویسنده مشهور داستان‌های معمایی و ترسناک، در سال 2000 تصمیم گرفت تا اولین حضور خود را در اینترنت داشته باشد. او داستان سواری مرگ (Riding the Bullet) را به عنوان اولین کتاب الکترونیکی در بازار جهانی منتشر کرد و با استقبال فوق‌العاده‌ای نیز روبه‌رو شد.

ماجرای این کتاب درباره پسری 21 ساله به نام آلن است که در دانشگاه «مین» تحصیل می‌کند. او توانسته با کمک مادرش به دانشگاه راه پیدا کند. هرچند که مادرش چندان اخلاق مطبوع و خوبی هم ندارد. سرانجام روزی به آلن خبر می‌دهند که مادرش به شدت مریض شده و در بیمارستانی بستری‌ست.

معرفی کتاب صوتی سواری مرگ

– تو یه روحی!

– باید راجع بهش حرف بزنیم. خب میدونی من کیم آلن؟

خالق داستان‌های ترسناک و دلهره‌آور که همگی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان بوده‌اند، کسی جز استیون کینگ (Stephen King) نیست. نویسنده‌ای آمریکایی که در سال 1947 به دنیا آمد و تاکنون رمان‌هایی را نوشته که تمامی خوانندگانش را در تعلیق و بهت و هیجان فرو می‌برد.

– یالا! جواب بهتری می‌تونی بدی. کاسپر روحه! من تو هوا شناورم؟ می‌تونی از وسط من چیزی ببینی؟

فیلمی سینمایی به همین نام در سال 2004 به کارگردانی میک گاریس ساخته شد.

کتاب صوتی سواری مرگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

– هیچ چیز مثل مراسم تدفین نیست. اینو گفتی دیگه نه؟ این همون اشتباهیه که کردی آل. هیچ شکی وجود نداره. لغزیدی، سکندری خوردی، افتادی. بذار من پیاده شم لطفا.

– اثری لذت‌بخش. (Simon & Schuster)

– داستانی تشویش‌آور و فراموش‌نشدنی. (پابلیشرز ویکلی)

– جای تعجب نیست که هیچکس به خوبی «استیون کینگ» نمی‌تواند چنین داستانی را روایت کند. (آمازون)

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی سواری مرگ

تعداد آثار او را می‌توان در حدود 61 رمان، 200 داستان کوتاه و سرپرستی 48 فیلمنامه دانست. کتاب‌های کینگ بیش از 350 میلیون نسخه فروخته و از بسیاری از آن‌ها در فیلم‌ها، مجموعه‌های تلویزیونی، مینی سریال‌ها و کتاب‌های طنز اقتباس شده است.

– خب… و به سمتم برگشت.

با بی‌صبری غرشی کرد و در نور کیلومترشمار گوشه‌های لبش پایین افتاد.

یکی از دست‌هایش را بالا گرفت و جلویم باز و بسته کرد. می‌توانستم صدای خشک و سفت زردپی انگشتانش را بشنوم. سعی کردم چیزی بگویم. نمی‌دانستم چه و واقعا هم مهم نبود. چراکه چیزی به ذهنم نرسید.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%DA%AF/book/68852

علاقه‌مندان به ژانر وحشت و داستان‌های هیجان‌انگیز از شنیدن کتاب صوتی سواری مرگ لذت خواهند برد.

استیون کینگ را بیشتر بشناسیم

به یقین می‌توان گفت تنها استیون کینگ می‌توانست قصه‌ی جذاب و دلهره‌آور کتاب صوتی سواری مرگ را بنویسد! داستانی ترسناک درباره آشنایی دانشجویی جوان با راننده یک خودروی عجیب و غریب… گفتنی‌ست در سال 2000 این اثر پرفروش نامزد جایزه برام استوکر شد.

درباره کتاب صوتی سواری مرگ

– از کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز

– نامزد جایزه برام استوکر در سال 2000

– برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی انجمن وحشت (International Horror Guild Award)

نکوداشت‌های کتاب سواری مرگ