معرفی و دانلود کتاب صوتی شهر خنده | زهرا نعیمی | گروه فرهنگی سماوا

4 دقیقه

فصل دو – بخش سه

کتاب صوتی شهر خنده نوشته‌ی زهرا نعیمی، داستان شهری با نوانخانه‌های بسیار است که در آن، قوانین برای شهروندان عادی و بچه‌های یتیم‌ها یکسان نیست. جمعیت بچه‌های بدون سرپرست در این شهر بسیار زیاد است و به این کودکان، آلفا می‌گویند؛ کودکانی که مجبورند برای ادامه‌ی زندگی، دیگران را بخندانند.

درباره‌ی کتاب صوتی شهر خنده

2 دقیقه

فصل دو – بخش دو

2 دقیقه

فصل شش – بخش شش

4 دقیقه

فصل پنج – بخش شش

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AE%D9%86%D8%AF%D9%87/book/80057

2 دقیقه

فصل پنج – بخش سه

3 دقیقه

فصل پنج – بخش دو

2 دقیقه

فصل شش – بخش پنج

7 دقیقه

فصل یک – بخش پنج

7 دقیقه

فصل سه – بخش چهار

4 دقیقه

فصل شش: زندان زیبا

5 دقیقه

فصل شش – بخش دو

2 دقیقه

فصل شش – بخش چهار

معرفی کتاب صوتی شهر خنده

9 دقیقه

فصل پنج: روز نمایش

4 دقیقه

فصل شش – بخش هفت

4 دقیقه

فصل چهار – بخش دو

شهردار، مردی با قد 160 سانتی‌متر و شکمی به بزرگی یک هندوانه‌ی 50 کیلویی بود. یک سبیل پهن و سفید پشت لبش داشت که بی‌شباهت به قلم‌موهای رنگ‌کاری نقاش‌ها نبود و با ابروهای پرپشت و سفیدش، هماهنگی جالبی داشت. همیشه لباس‌هایی خاکستری می‌پوشید، لباس‌هایی یک‌شکل که فقط رنگ خاکستریشان کم‌رنگ و پررنگ می‌شد. در شهر، هرکس شغل مهمی داشت یا از خانواده‌ی سرشناسی بود یا اصلا خانواده‌ای داشت، باید همه‌جا لباس رسمی با رنگ‌های تیره می‌پوشید. حتی بچه‌های بتا هم باید کت‌وشلوار یا لباس رسمی می‌پوشیدند و اگر کسی از این قانون سرپیچی می‌کرد، مجازات می‌شد آن هم چه مجازاتی! یک دست لباس رسمی خاکستری رنگ را با قوی‌ترین چسب موجود به تنش می‌چسباندند. چسب به قدری قوی بود که اگر فرد هوس می‌کرد لباس را از تنش دربیاورد مجبور بود پوست خودش را هم قلفتی بکَند. بنابراین همه‌ی مردم شهر به جز ما بچه‌های آلفا، لباس‌های رسمی تیره می‌پوشیدند. فقط ما بودیم که اجازه داشتیم لباس‌هایی با رنگ روشن تنمان کنیم. آن شب هم شهردار با یک کت‌وشلوار خاکستری تیره آمد پشت و میکروفون و شروع کرد به سخنرانی. بعد از چند لحظه دوربین روی صورتش زوم شد. آنقدر نزدیک که لرزش خفیف پره‌‌های بینی‌اش هم به وضوح دیده می‌شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

8 دقیقه

فصل یک: خنده‌ی جامانده روی پاتختی

2 دقیقه

فصل دو – بخش چهار

8 دقیقه

فصل شش – بخش ده

8 دقیقه

فصل یک – بخش هفت

5 دقیقه

فصل شش – بخش یازده

8 دقیقه

فصل شش – بخش دوازده

8 دقیقه

فصل سه: پل‌خشکه

6 دقیقه

فصل شش – بخش سیزده

مشخصات کتاب صوتی

5 دقیقه

فصل یک – بخش سه

کتاب صوتی شهر خنده نوشته‌ی زهرا نعیمی، به نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌های اجتماعی و تخیلی پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی شهر خنده می‌شنویم

6 دقیقه

فصل چهار – بخش چهار

6 دقیقه

فصل چهار: پیغام‌ها و پسغام‌ها

2 دقیقه

فصل دو – بخش پنج

4 دقیقه

فصل چهار – بخش پنج

3 دقیقه

فصل چهار – بخش سه

2 دقیقه

فصل چهار – بخش شش

2 دقیقه

فصل پنج – بخش پنج

13 دقیقه

فصل یک – بخش دو

6 دقیقه

فصل سه – بخش سه

4 دقیقه

فصل شش – بخش نه

6 دقیقه

فصل یک – بخش چهار

6 دقیقه

فصل سه – بخش دو

کتاب صوتی شهر خنده، نوشته‌ی زهرا نعیمی، داستان یک شهر عجیب را روایت می‌کند. شهر خنده جایی است که در آن نوانخانه‌های زیادی وجود دارد. در این شهر بیشتر از آن‌که بتوانی رستوران، باشگاه، مرکز خرید و سالن سینما پیدا کنی، ساختمان‌هایی عجیب را می‌بینی که برای کودکان یتیم ساخته شده‌اند؛ ساختمان‌هایی هجده طبقه و رنگارنگ که از بیرون شبیه به یک خانه‌ی رؤیایی‌اند و داخل‌شان به زندان شباهت دارد. جمعیت بچه‌های یتیم یا همان کودکان آلفا در این شهر خیلی بیشتر از تعداد مردم عادی یا همان بتاها است. مردم عادی، یا به عبارتی همان‌ها که خانواده‌ای دارند، از امکانات زیادی برخوردارند. آن‌ها می‌توانند درس بخوانند و شغلی داشته باشند، اما کودکان آلفا حق درس خواندن ندارند. آن‌ها باید برای گذران زندگی بتاها را بخندانند و در مقابل از آن‌ها عروسک و شکلات دستمزد بگیرند.

2 دقیقه

فصل پنج – بخش چهار

زندگی برای کودکان آلفا آسان نیست. آن‌ها اگر نتوانند بخندند و کسی را بخندانند، مجبور می‌شوند تحت عمل جراحی لبخند دائمی قرار بگیرند. این‌طوری یک لبخند مصنوعی را تا آخر عمر روی صورت‌شان می‌چسبانند. نوانخانه هم تا هجده‌سالگی به آن‌ها جایی برای زندگی می‌دهد، بعد از آن باید با یکی دیگر از بچه‌های آلفا که به هجده‌سالگی رسیده ازدواج کنند و از آنجا بروند. تازه هر کودک آلفا باید خنده‌اش را در ضبط‌صوت‌اش ضبط کند و همه‌جا با خودش ببرد، چون بچه‌های آلفا حق ندارند بدون خنده‌شان جایی بروند.

9 دقیقه

فصل یک – بخش شش

11 دقیقه

فصل شش – بخش سه

9 دقیقه

فصل شش – بخش هشت

کتاب صوتی شهر خنده نوشته‌ی زهرا نعیمی، توسط ناشر صوتی سماوا منتشر شده و انتشارات مهرک نشر نسخه‌ی چاپی آن را به عهده داشته است. راوی این این کتاب صوتی، محمد سلیمی است.

کتاب صوتی شهر خنده برای چه کسانی مناسب است؟

11 دقیقه

فصل دو: پیشنهاد یک ماموریت سری

همه‌چیز از سخنرانی شهردار شروع می‌شود. مردک بدقواره که با هزار دروغ و دغل به پست شهرداری رسیده، از همه‌ی خانواده‌ها می‌خواهد به نوانخانه‌ها حمله کنند و هر خانواده یک بچه‌ی آلفا را با خودش به خانه ببرد. همین اتفاق هم می‌افتد و در نوانخانه‌ها آشوبی به پا می‌شود، ولی بچه‌های آلفا بیشتر از داشتن خانواده، به برگرداندن آزادی‌شان نیاز دارند.

17 دقیقه

فصل دو – بخش شش