معرفی و دانلود کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت اول | جرج آر. آر. مارتین | نوین کتاب گویا

– خوانندگانی که با مارتین آشنا هستند و به توانایی او برای بیرون کشیدن درام انسانی از خلال هر نوع داستانی علاقه‌مندند، از اینکه این سه‌گانه گرد هم آمده هیجان زده خواهند شد. (Booklist)

مدتی گذشت تا ارباب اسب‌ها عنایت فرموده و تشریف خود بیاورد. همان‌طور که منتظر بود، دانک صدای نواختن شیپورها را از فراز دیوارها و صدای همهمه را از صحن قلعه شنید. از سر کنجکاوی، سم‌طلا را به سمت درب اصطبل برد تا ببیند چه اتفاقی افتاده. دسته بزرگی از شوالیه ها و کمانداران سواره از دروازه‌ها به درون ریختند. دست‌کم صد مرد بودند و باشکوه‌ترین اسب‌هایی را می‌راندند که دانک تا بدانگاه دیده بود. به لرد بلندمرتبه از راه رسیده. یکباره دست مهتری رو که داشت از کنارش می‌دوید به‌سرعت گرفت. «اینا کی هستن؟»


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D9%82%D9%84%DB%8C%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84/book/69390داخل اصطبل ها خنک و کم‌نور بود. نریان خاکستری سرکشی سعی کرد با تلاشی بی فرجام گازی از او بگیرد، اما خوش‌رکاب تنها شیهه آرامی کشید و وقتی دانک دستش را به بینی‌اش نزدیک کرد، پوزه‌اش را به آن مالید. دانک به نجوا گفت: «تو دختر خوبی هستی، مگه نه؟» پیرمرد همیشه می‌گفت که یک شوالیه نباید هیچ‌وقت عاشق اسبی شود، بدان خاطر که بیش از چند اسب قرار بود که در رکاب او تلف شوند، اما هرگز به توصیه خودش هم عمل نکرده بود. دانک بارها دیده بود که پیرمرد آخرین سکه‌ی مسی‌اش را صرف خرید سیبی برای شاه بلوط پیر یا کمی جو دوسر برای سم طلا و تندر بکند. سم‌طلا اسب سواری سر آرلان بود و هزاران مایل بی‌امان همه فراز و نشیب قلمرو هفت اقلیم را پیموده و به او سواری داده بود. دانک حس می کرد گویی به دوستی قدیمی خیانت می‌کند، اما مگر چاره دیگری هم داشت؟ شاه‌بلوط پیرتر از آن بود که به چیزی بیارزد و تندر هم باید او را در مبارزات سواری می‌داد.

– کتابی که خواندنش برای هواداران مارتین ضروری است. پیش‌درآمدی برانگیزاننده برای حماسه‌ی پرفروش او یعنی مجموعه‌ی ترانه‌ی یخ و آتش. سرشار از درام انسانی و جهان‌سازی متنوع. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت اول برای چه کسانی مناسب است؟

دانک و اگ دو شخصیت اصلی این مجموعه هستند. داستان قسمت اول این مجموعه از جایی شروع می‌شود که پس از مرگ یک شوالیه‌ی بوته‌نشین به‌نام سر آرلان پنیتری، شنل، زره، اسب‌ها و پول‌های او به جوانی درشت‌هیکل به‌نام دانک می‌رسد. او تصمیم می‌گیرد با امکاناتی که در اختیار دارد، به‌عنوان شوالیه در تورنومنت اشفورد شرکت کند و عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند. در مسیر رسیدن به مسابقه، دانک در مسافرخانه‌ای کنار جاده، جوانی به‌نام اگ را ملاقات می‌کند و تصمیم می‌گیرد او را به‌عنوان همراه و هم‌رزمی برای تورنومنت پیش رو بپذیرد. اما چالش بزرگ اگ این است که بنا بر دلایلی، کسی نباید از هویت واقعی او خبردار شود… در طول داستان اتفاقات هیجان‌انگیز و خونباری رقم می‌خورد که در خلال آن‌ها دانک تصمیم می‌گیرد لشکری را متشکل از هفت قهرمان تشکیل دهد تا به مصاف گروهی از شوالیه‌ها به سرکردگی شاهزاده ایریون برود. نبردی که سرنوشت بزرگی برای دانک و اگ رقم خواهد زد…

معرفی کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت اول

جرج ریموند ریچارد مارتین بیستم سپتامبر سال 1948 متولد شد. شهرت این نویسنده‌ی آمریکایی در سال‌های اخیر بیشتر مرهون اقتباس سریال پرطرفدار «بازی تاج‌وتخت» از مجموعه‌ کتاب «نغمه‌ی آتش و یخ» اوست. جرج آر. آر. مارتین را «تالکین آمریکا» می‌نامند. او در سال 2001، موفق شد در فهرست 100 فرد تأثیرگذار مجله‌ی تایم قرار بگیرد.

این کتاب را به هواداران سریال بازی تاج و تخت و همچنین، کسانی که به داستان‌های فانتزی و حماسی علاقه دارند پیشنهاد می‌کنیم.

با جورج آر. آر. مارتین بیشتر آشنا شویم

«شوالیه‌ی بوته‌نشین» نام نخستین مجلد از سه‌گانه‌ی کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت اول است که جرج آر. آر. مارتین، خالق جهان افسانه‌ای بازی تاج و تخت آن را نوشته و در آن به وقایعی می‌پردازد که برای دانک و اگ، شوالیه و شاهزاده‌ای که شخصیت‌های اصلی این مجموعه هستند، اتفاق می‌افتد. این کتاب جوایز و افتخاراتی را از آن خود کرده است و در زمره‌ی پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت اول

– دلیل اصلی‌ای که مجابمان می‌کند تا این مجموعه را بررسی کنیم، داستان‌سرایی عالی است. مارتین یک دنیای زنده و نفس‌گیر را به گونه‌ای خلق می‌کند که کمتر نویسنده‌ای از عهده‌ی آن برمی‌آید. (Tech Times)

این رمان و دو قسمت بعدی آن، برخلاف کتاب ترانه‌ی آتش و یخ که مملو از پرش‌های زمانی و مکانی است، روایتی سرراست دارد که وقایع آن در بازه‌ی زمانی و جغرافیایی فشرده و به‌هم‌پیوسته به وقوع می‌پیوندد. مارتین اتفاقات هیجان‌انگیز این رمان را از نقطه‌نظر سوم‌شخص برایمان روایت می‌کند. فضاسازی و ارجاعات این داستان برای طرفداران دیگر آثار مارتین و همچنین سریال بازی تاج و تخت آشنا خواهد بود. رویارویی دشمنان قدرتمند، دسیسه‌های سلطنتی، و سوء استفاده‌های ظالمانه از قدرت بخشی از بن‌مایه‌های اصلی این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم

  • پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌ تایمز
  • بهترین کتاب به انتخاب BUZZFED
  • کسب عنوان یکی از بهترین کتاب‌های سال توسط لس‌آنجلس تایمز

نکوداشت‌های کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم

اگر شما هم از طرفداران پیگیر سریال بازی تاج و تخت باشید، احتمالاً نام کتاب «نغمه‌ی آتش و یخ» به گوشتان خورده است. این اثر پرطرفدار جرج آر. آر مارتین (George R. R. Martin)، مجموعه رمانی در ژانر ادبیات فانتزی و حماسی است که به پنجاه زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده و در لیست پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های نیویورک تایمز قرار دارد. سریال بازی تاج و تخت در واقع اقتباسی وفادارانه از ماجراهای این رمان است. جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) در کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم (A Knight of the Seven Kingdoms) پیش‌درآمدی بر جهان افسانه‌ای کتاب نغمه‌ی آتش و یخ و به تبع آن سریال محبوب بازی تاج و تخت ترسیم می‌کند. این کتاب متشکل از سه رمان کوتاه است که اکنون نخستین قسمت آن یعنی شوالیه‌ی بوته‌نشین (The Hedge Knight) در قالب کتاب صوتی پیش روی شما قرار دارد. وقایع این رمان کوتاه و دو قسمت بعدی آن یعنی «شمشیر قسم خورده» و «شوالیه مرموز» حدود صد سال پیش از ماجراهای بازی تاج و تخت اتفاق می‌افتند. از مجموعه‌ی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم تاکنون این سه قسمت منتشر شده است اما چنانکه نویسنده وعده داده، بخش‌های بعدی این مجموعه قرار است در آینده‌ای نه‌چندان دور نوشته و منتشر شوند. این سه قسمت تحت عنوان قصه‌های دانک و اگ هم شناخته می‌شوند.

– یک ماجراجویی فانتزی ناب، با دو تا از دوست‌داشتنی‌ترین قهرمان‌هایی که جورج آر آر مارتین تا به حال خلق کرده است. (Bustle)

جرج آر. آر. مارتین تاکنون کتاب‌های بسیاری در ژانر فانتزی منتشر کرده است که اغلب آن‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌های جهان نشسته‌اند. از این نویسنده، پیش از این چندین کتاب به فارسی برگردانده شده که «شاهزاده شریر یا برادر یک پادشاه»، «شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم» و… از جمله‌ی آن‌هاست.

در بخشی از کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت اول می‌شنویم