معرفی و دانلود کتاب صوتی صراحت بیان: مهارت گمشده | جودی مورفی

معرفی کتاب صوتی صراحت بیان: مهارت گمشده

جودی مورفی (Judy Murphy) با نگارش کتاب صوتی صراحت بیان (Assertiveness) سعی دارد به جنگ باورهای غلطی برود که جامعه در ذهنمان نهادینه کرده و نه‌تنها موجب ارتباط بهتر ما با سایرین نمی‌شود، بلکه به‌تدریج ناکامی ما و رنجش اطرافیانمان را به دنبال خواهند داشت.

اگر در محیط کار بهترین روش یا عملکرد خود در زمینه‌ی بیان صریح و مستقیم را به کار می‌گیرید، مطمئن خواهید بود که انتظارات نیازهایتان کاملاً بیان شده است. از سوی دیگر، کسی بابت درخواست شما، احساس نمی‌کند که به او بی‌احترامی شده است. همچنین تمام چارچوب‌های جدول زمانی و تاریخ‌های موردنظر و موارد مقبول برای انجام وظیفه مذکور را از نظر خود شفاف مطرح کرده‌اید. به کارگیری روش صراحت بیان شاید همیشه تضمین‌کننده‌ی اجرا و برآورده شدن تمامی درخواست‌های شما، به خصوص در محیط‌های کاری نباشد اما دست کم مطمئنید که همه تلاش خود را برای فراهم آوردن اطلاعات کرده‌اید و همچنین درخواستتان را شفاف و محترمانه مطرح کرده‌اید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

برای اینکه بتوانید در مواجهه‌ با دیگران، بدون خودسانسوری و انکار نیازهایتان، ارتباطی موفقیت‌آمیز داشته باشید، آموزه‌های کتاب صوتی صراحت بیان، برای شما راهنمایی بی‌نظیر خواهند بود. جودی مورفی در این اثر روان‌شناختی که به مدت یک دهه، اثر شماره یک آمازون بوده، نکاتی را به شما می‌آموزد که با بهره‌گیری از آن‌ها، بدون آزردن اطرافیانتان، نیازهایتان را برطرف و اهدافتان را عملی کنید. کتابی که اعتمادبه‌نفس، قاطعیت و قدرت نه گفتن را به شما خواهد آموخت.

درباره‌ی کتاب صوتی صراحت بیان

چنانچه قصد دارید روابط اجتماعی خود را بهبود ببخشید و بدون رنجاندن دیگران، بر سر تصمیم و گفته‌ی خود بایستید، اگر به اعتمادبه‌نفس و قاطعیت بیشتری در برخورد با دیگران نیاز دارید، کتاب صراحت بیان برای کمک به شما نگاشته شده است.

در بخشی از کتاب صوتی صراحت بیان می‌شنویم

داشتن عزت‌نفس، احترام به خود که در نهایت منجر به احترام نسبت به دیگری خواهد شد، داشتن گفت‌و‌گویی هدفمند بدون تعارف و زبان‌بازی‌هایی که هیچ سودی ندارند و اثرگذاری بر طرف مقابلتان از موضوعات اصلی کتاب حاضر هستند که همگی به موفقیت شخصی و کاری، همچنین سلامت روان شما ختم خواهند شد. جودی مورفی به شما نشان می‌دهد دوست داشتن خود اگر مستلزم آسیب به دیگری نباشد، نه‌تنها خودخواهی و رفتاری منفی به حساب نمی‌آید، بلکه لازمه‌ی آرامش روانی شما شمرده می‌شود.

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86/book/75308

برای بسیاری از ما نه گفتن در پاسخ به یک درخواست نابه‌جا سخت‌ترین کار دنیاست. فرهنگی که به‌غلط به ما آموخته دوست داشتن خود و در اولویت قرار دادن نیازهایمان، مترادف با خودخواهی است، موجب می‌شود بیش‌ازپیش در روابط خود، حتی با نزدیک‌ترین اطرافیانمان به مشکل بربخوریم. مادری را در نظر بگیرید که ارضای نیازهای کودکش را مهم‌ترین مسئله‌ی زندگی‌اش می‌داند. برای چنین مادری تصمیمات و تمایلات درونی خودش زمانی معنا پیدا می‌کنند که به‌نحوی به فرزندش مربوط باشند. همین موضوع را به کل روابط انسان‌ها، اعم از اجتماعی، عاطفی و… تعمیم بدهید. چه نتایجی به دنبال دارد؟ آیا در محل کار، به‌عنوان کارفرما، همکار یا کارمند می‌توانیم چنین دیدگاهی نسبت به اطرافیانمان داشته باشیم و درعین‌حال، موفقیت را نیز تجربه کنیم؟

کتاب صوتی صراحت بیان نکاتی را به مخاطبانش می‌آموزد که با توجه به آن‌ها یاد می‌گیرید رفتاری متعادل داشته باشید. نه نقش فردی منفعل را بازی کنید که عملکرد خود را صرفاً با اظهارنظر دیگران می‌سنجد و نه فرد پرخاشگری باشید که به جای تعامل هدفمند، تنها بخواهید حرفتان را به کرسی بنشانید. صراحت، شفافیت و وضوح در کلام، همین‌طور استفاده از منطق و روش‌های منطقی در گفت‌و‌گو برخی از پیامدهای مطالعه‌ی این اثر هستند. اگر در کوچکترین ارتباط خود با سایرین احساس گناه می‌کنید و تنها با سرکوب نیازهایتان، احساس بهتری نسبت به خود دارید، وقت آن رسیده با خواندن این کتاب، زندگی آینده‌ی خود را متحول کنید.

تعاملات پیچیده‌ی فراوانی هر روز در فضای شغلی و تجارت در جریان است. شاید مهم‌ترین این‌ها زمانی رخ می‌دهد که کاری را از کسانی که می‌توانند انجامش دهند، درخواست می‌کنیم. برای اینکه مطمئن شوید بهترین نتیجه را می‌گیرید، باید از بهترین راهکارها و ترفندهایتان بهره بگیرید. بهترین الگو در میان روش‌های گفت‌و‌گو صراحت بیان است.

این کتاب شنیدنی را با صدای مجتبی کارآزموده، از سوی نشر ماه آوا می‌شنوید. مینا فتحی ترجمه‌ی روان این اثر را به عهده داشته و چاپ و انتشار آن نیز به همت نشر لیوسا صورت گرفته است.

کتاب صوتی صراحت بیان برای چه کسانی مناسب است؟

45 دقیقه

مقدمه و فصل یک