معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق با حروف کوچک | فرانسس میرالس | رادیو گوشه

چیزی تا آغاز سال نو نمانده. کل شهر را شادی و هیجان مردم برای آغاز یک سال جدید فراگرفته و همه به خاطر اتفاقات تازه‌ای که پیش رو دارند هیجان‌زده هستند؛ همه به‌جز ساموئل! زندگی به او ثابت کرده اصولاً هیچ اتفاقی در زندگی نمی‌افتد، مگر رخدادهایی تکراری که بارهاوبارها به زندگی ما سرک می‌کشند. بنابراین، او نه حوصله‌ی جشن سال نو را دارد و نه از دیدن خوشی و شادی مردم در خیابان‌ها به وجد می‌آید. برای ساموئل، سال بعدی هم مثل تمام سال‌های قبلی، چیزی جز سکون و یکنواختی نخواهد داشت. بااین‌حال، زمان زیادی لازم نیست تا ساموئل بفهمد سخت در اشتباه بوده. مهمان جدیدی در راه است که می‌خواهد امسالش را به یک معجزه بدل کند.

داستانی که قدرت بزرگ چیزهای کوچک را به ما نشان می‌دهد. کتاب صوتی عشق با حروف کوچک، اثر پرفروش بین‌المللی فرانسس میرالس با تغییری ناگهانی در زندگی ساموئل آغاز می‌شود تا زندگی او را برای همیشه از حالت یک‌نواخت دربیاورد. مهمانی ناخوانده پا به زندگی او می‌گذارد تا درس‌های جدیدی درمورد زندگی به او و مخاطبان این اثر جذاب و پرکشش بدهد.

درباره‌ی کتاب صوتی عشق با حروف کوچک

فرانسس میرالس (27 آگوست 1968) نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش خودیاری است که در شهر بارسلونای اسپانیا به دنیا آمده و در رشته‌های روزنامه‌نگاری، ادبیات انگلیسی و آلمانی تحصیل کرده است. او تاکنون به‌عنوان سردبیر، مترجم و نویسنده کار کرده و تنها رمانش به نام عشق با حروف کوچک به بیست زبان دنیا ترجمه شده است. کتاب «ایچی گو ایچی یه» از دیگر آثار اوست که در ژانر خودسازی به چاپ رسیده است.

در بخشی از کتاب صوتی عشق با حروف کوچک می‌شنویم

برای نخستین‌بار در آن ایام جشن و سرور احساس تنهایی و آسیب‌پذیری کردم. تمام این مسخره‌بازی کریسمس هر چه زودتر به پایان برسد. به قول معروف پنج روز آرام در پیش داشتم و بعد در روز ششم و روز ظهور مسیح، و آخرین روز تعطیلات، قرار بود بروم و با خواهر و شوهر خواهرم، که تا به یاد دارم همیشه افسرده بوده، ناهار بخورم. آن‌ها اولادی نداشتند.

کتاب صوتی عشق با حروف کوچک، نوشته‌ی فرانسس میرالس که نخستین‌بار در سال 2006 منتشر شد، با برگردان گلی امامی و به کوشش نشر نیلوفر و همچنین نشر صوتی رادیو گوشه به مشتاقان داستان‌های عاشقانه ارائه شده. خبر خوب دیگر اینکه این رمان بی‌نظیر را با صدای نیما رئیسی، هنرمند مطرح کشورمان خواهید شنید.

جوایز و افتخارات کتاب عشق با حروف کوچک

  • به قلم یکی از نویسندگان پرفروش لس‌آنجلس تایمز
  • از پرفروش‌ترین کتاب‌های داستانی در آمریکا و اروپا
  • در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی

نکوداشت‌های کتاب صوتی عشق با حروف کوچک

  • یک داستان عاشقانه، لذت‌بخش و عجیب‌و‌غریب! (The Good Book Guide)
  • آن را بخوانید و عاشق شوید! (گوئن کوپر، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز)
  • واقعاً جذاب… عاشقانه‌ای که شامل گربه‌های مزاحم، سرنوشت و تفکرات فراوان درباره‌ی گوته، کافکا و ریلکه است. (Kirkus Reviews)
  • داستانی جذاب با زبانی طنزآمیز درباره‌ی عشق، زبان، بارسلونا و گربه‌ها. خنده‌دار و تأثیرگذار! (مارک دان، نویسنده‌ی پرفروش)

کتاب صوتی عشق با حروف کوچک برای چه کسانی مناسب است؟

آن شب بی‌خوابی به سرم زده بود. معمولاً با گوش و چشم‌بند می‌خوابم، در نتیجه دلیلش سروصدای بیرون نبود، که خیلی هم بلند بود، چون من میان دو میدان در محله‌ی پرجنب‌و‌جوش گراسیا زندگی می‌کنم.

این گربه‌ی دوست‌داشتنی «میشیما» نام دارد و از همان لحظه‌ای که پا به خانه‌ی ساموئل می‌گذارد، اتفاقات خوب هم یکی‌یکی سر می‌رسند. اول از همه، همسایه‌ی ساموئل که یک پیرمرد ویراستار است، ناگهان به ذهنش می‌رسد که سری به او بزند و از حال‌و‌احوالش خبری بگیرد. به‌دنبال او، معشوق سال‌های کودکی ساموئل هم سر می‌رسد تا آتش این عشق قدیمی را در دل او شعله‌ور کند. البته عجیب‌ترین قسمت ماجرا آنجاست که یک دانشمند فیزیک با ادعاهای نامتعارفش، دوستی خود را با ساموئل آغاز می‌کند. دیگر زندگی او با روزهای تاریک گذشته چندان هم‌خوانی ندارد. عشق و معنویت جای خود را در دنیای ساموئل باز کرده‌اند و گویا زندگی می‌خواهد روی خوشش را به او نشان بدهد.

چه کابوسی. خدا را شکر که از هفتم ژانویه همه چیز به روال سابق برمی‌گردد. با آسودگی ناشی از این فکر حس کردم پلک‌هایم سنگین می‌شوند. ولی بعد دوباره باز می‌شدند. خب، من همین الآن در سال نو هستم ولی هیچ چیزش نو نیست. و این آخرین فکرم بود. خوابم برد، بدون آنکه بدانم چقدر اشتباه می‌کردم.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9%81-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9/book/74351

معرفی کتاب صوتی عشق با حروف کوچک

تصور کنید زندگیتان از روزهای تکراری ساخته شده که مثل قطاری بی‌پایان پشت‌سر‌هم ردیف شده‌اند. تنهایید و کسی را در این دنیا ندارید، جز خواهری که نه او به شما سری می‌زند و نه شما سراغی از او می‌گیرید. تمام ترس شما در زندگی این است که روزی در تنهایی خودتان، در یک خانه‌ی همیشه خالی بمیرید، بدون اینکه کسی حتی متوجه نبودتان بشود. خب، باید اعتراف کنیم که تصور این صحنه‌ها برای هیچ‌کس خوشایند نیست، اما این را هم باید بپذیریم که مشابه این زندگی را بارها بین اطرافیان خود دیده‌ایم و چه بسا خودمان نیز آن را تجربه کرده‌ایم. ساموئل هم مانند هزاران انسان روی زمین، در تنهایی و اندوه و کسالت غرق شده و راهی برای عبور از این بحران نمی‌بیند. البته به‌زودی دوست جدیدی سر می‌رسد که نه‌تنها رنگ شادی و نشاط را به زندگی ساموئل برمی‌گرداند، بلکه تفسیر او را از زندگی و جهان زیروزبر می‌کند. اینجاست که باید از خودمان بپرسیم چه چیزی می‌تواند زندگی توأم با افسردی ساموئل را نجات بدهد؟ عشق؟ یک ثروت هنگفت ناخواسته؟ خانه‌ی جدید یا یک بمب ساعتی؟ هیچ‌کدام! یک گربه‌ی کوچک ملوس قرار است ناجی ساموئل باشد.

علاقه‌مندان رمان‌های عاشقانه و طنز از شنیدن این اثر بسیار لذت خواهند برد.

با فرانسس میرالس بیشتر آشنا شویم

کتاب صوتی عشق با حروف کوچک (Love in Small Letters) تنها اثر داستانی فرانسس میرالس (Francesc Miralles) به شمار می‌رود. این نویسنده که در نگارش آثار ژانر خودسازی و خودیاری تبحر بالایی دارد، این‌بار برای نشان دادن قدرت شگفت‌انگیز انسان‌ها و معجزه‌ای که آن را «زندگی» می‌نامیم، به سراغ دنیای داستان و رمان رفته است.