معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق و اسلحه | جنیفر کلمنت

کلمنت یک استایلیست درخشان است. استعاره‌ها و تشبیهات او عالی هستند و فضایی دلهره‌آور را ایجاد می‌کنند. (بوک‌لیست)

کتاب صوتی عشق و اسلحه برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی کتاب صوتی عشق و اسلحه

رویایی! متن روایت و تصاویر داستان بسیار واضح هستند. (نقد کتاب نیویورک تایمز)

 • این رمان تأثیر عمیقی بر من گذاشته که هنوز فروکش نکرده است. این داستان موجز، مملو از استعاره و دلهره‌آور است. گاهی آن‌قدر به قلب شما ضربه می‌زند که به نفس‌نفس می‌افتید! (جاناتان مایلز)

 • اثری تکان‌دهنده و ترکیبی شگفت‌انگیز از عشق و خشونت! در کتاب صوتی عشق و اسلحه ماجراهایی از یک فرهنگ فراموش‌شده را می‌شنوید که جنیفر کلمنت با شگردهای خاص خود در نویسندگی، برایتان روایت می‌کند. خانواده و عشق به اسلحه درون‌مایه‌های این رمان شنیدنی را می‌سازند. نامزدی برای کسب جایزه‌ی ملی کتاب در سال 2018، از افتخارات این داستان اجتماعی به شمار می‌آید.

  درباره‌ی کتاب صوتی عشق و اسلحه

  درست است که زندگی در یک ماشین مرکوری توپاز اتوماتیک مدل 1994 و به رنگ قرمز، می‌تواند خیلی جالب و هیجان‌انگیز باشد اما فقط قهرمان اصلی داستان و مادرش می‌دانند، این شکل از زندگی تا چه حد می‌تواند مملو از ترس باشد. سی‌پی‌اس‌ها همان مأمورانی هستند که هر آن ممکن است سر برسند و این دخترک را از مادرش جدا کرده و به خانه‌ی کودکان بی‌سرپرست منتقل کنند.

  قیمت نسخه صوتی


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%AD%D9%87/book/75478

  اگر به داستان‌های اجتماعی آمریکایی علاقه‌مند هستید و مایلید داستانی مسحورکننده از تناقضات زندگی انسان‌ها بشنوید، ما کتاب صوتی عشق و اسلحه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  با جنیفر کلمنت بیشتر آشنا شویم

  اما زندگی عجیب این مادر و دختر آن‌جایی عجیب‌تر می‌شود که راوی از اطرافیانشان برایمان می‌گوید. از گروه کاروان‌هایی که در کنار یکدیگر در جنوب کالیفرنیا زندگی می‌کنند؛ جایی که می‌تواند آبستن حوادثی غیرمنتظره باشد! منطقه‌ای که با تصاحب سرزمین سرخپوست‌ها بنا شده و به قول مادر راوی، ارواح سرخپوستان در آن پرسه می‌زنند. شخصیت‌های کتاب صوتی عشق و اسلحه طردشدگانی هستند که با فرهنگ خاص این منطقه دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، تنها برای اینکه زنده بمانند و به زندگی ادامه بدهند. بااین‌حال، زندگی هیچ‌گاه به یک شکل باقی نمی‌ماند. به‌زودی بچه‌تمساح‌های عجیب‌الخلقه سر می‌رسند تا خبرنگارها را هم با خودشان به این منطقه بکشانند!

  جنیفر کلمنت (1960) بانوی نویسنده و شاعر آمریکایی-مکزیکی است که هم‌اکنون ریاست انجمن پن را در این کشور به عهده دارد. این نویسنده در رشته‌ی ادبیات، در پاریس و نیویورک به تحصیل پرداخته و دکتری افتخاری خود را نیز به سبب رمان «دعا برای ربوده شدگان» از انجمن استعدادهای ملی اخذ کرده. از افتخارات او می‌توان به قرار گرفتن یک مورد از آثارش در لیست اولیه‌ی جایزه‌ی ارنج اشاره کرد.

  فهرست مطالب کتاب صوتی

  مشخصات کتاب صوتی

  جنیفر کلمنت یکی از خلاق‌ترین رمان‌نویسان عصر ماست. کتاب عشق و اسلحه، اثری‌ست شگفت‌انگیز، خشن، مبتکرانه و لطیف. (ریک باس)

 • نخستین صحنه‌های کتاب صوتی عشق و اسلحه (Gun love) با معرفی راوی، آن هم از زبان خودش آغاز می‌شود. او دخترکی است که سال‌های کودکی و نوجوانی خود را در ماشینی همراه با مادرش گذرانده. همین نکته کافی‌ست تا به زندگی عجیب او پی ببرید. ماجرا از این قرار است سال‌ها پیش، در‌حالی‌که تنها نوزادی کوچک بود، در کنار مادر هفده‌ساله‌اش طولانی‌ترین مسافرت خود را آغاز کرد. مسافرتی که بنا بود بسیار کوتاه باشد اما چهارده‌سال طول کشیده و گویا تمامی ندارد! این دختر چهارده‌ساله، تمام عمرش را همراه با مادر در ماشینی زندگی می‌کند که برایشان حکم خانه را دارد.

  راوی رمان با لحن پرشور خود هم گذشته‌‌اش را در برابرتان مجسم می‌کند و هم گزارشی دقیق از اتفاقات و انسان‌های اطرافش را در اختیارتان قرار خواهد داد. البته در جای‌جای این کتاب گویا، جنیفر کلمنت (Jennifer Clement) نیز با توصیفات دقیق و قلم گیرای خود در کنار شما خواهد بود.

  جنیفر کلمنت کتاب حاضر را نخستین بار در سال 2018 وارد بازار کتاب کرد. از آن زمان تاکنون این رمان توجه گروه گسترده‌ای از مخاطبان را به خود جلب کرده و به اعتقاد منتقدان توانسته مشهورترین اثر داستانی کلمنت باشد. نشر چشمه برگردان فارسی این اثر را با ترجمه‌ی میچکا سرمدی به چاپ رسانده. نسخه‌ی صوتی آن نیز با صدای اختر اعتمادی به کوشش نشر رادیو گوشه در اختیارتان قرار می‌گیرد.

  جوایز و افتخارات کتاب صوتی عشق و اسلحه

  • نامزد جایزه‌ی ملی کتاب (2018)
  • نامزد جایزه‌ی ادبی Aspen Words در سال 2019
  • یکی از ده کتاب داستانی برتر سال از سوی تایم

  نکوداشت‌های کتاب صوتی عشق و اسلحه