معرفی و دانلود کتاب صوتی علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر، اهمال کاری و استرس کمتر | پیتر هالینز

معرفی کتاب صوتی علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر، اهمال کاری و استرس کمتر

تبدیل رؤیا به یک هدف نیاز به طولانی بودن ندارد. در حقیقت، هرچه سریع‌تر انجام شود بهتر است. دستیابی به چند هدف کوچک به ما اطمینان می‌دهد که هم شایستگی و هم توانایی رسیدن به هدف بزرگ‌تر را داریم. اما گاهی اوقات، خصوصاً زمانی که در توانایی خودمان شک می‌کنیم، سعی داریم خودمان را متقاعد کنیم که برای رسیدن به هدف مورد نظرمان زمان بیشتری نیاز است. این زمانی است که قانون پارکینسون به اجرا در می‌آید. سیریل پارکینسون؛مورخ بریتانیایی نظریه خود را در حین انجام کار برروی نظام داخلی بریتانیا توسعه داد. او مشاهده کرد که با افزایش بوروکراسی، کارایی آن کمتر و کمتر شد و باعث شد او فرض کند که «کار گسترش می‌یابد تا زمانی که برای تکمیل آن نیاز است پر شود». به عبارت دیگر، هرچه زمان بیشتری را صرف کاری می‌کنید، آن کار هم به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

بسیاری از کتاب‌های دیگری که در این حوزه تألیف و ترجمه شده‌اند، از شما می‌خواهند که به‌سادگی تلفن همراه خود را کنار بگذارید، انجام همزمان چند کار مختلف را متوقف کنید و بیشتر بخوابید. اما آیا این توصیه‌ها واقعاً مفید و کارآمد هستند؟ تفاوت کتاب صوتی علم تمرکز قوی با دیگر آثار هم‌رده‌ی خود در این است که پیتر هالینز حتی مفهوم تمرکز را بار دیگر از ابتدا تعریف می‌کند و در طول کتاب رهنمودهای مفیدی را برای جاری کردن تمرکز در تمامی ابعاد زندگی روزمره در اختیار شما قرار می‌دهد.

پارکینسون متوجه شد، که حتی اگر کاری ساده به نظر برسد، باز هم وقتی زمان زیاد از حدی را به آن اختصاص می‌دهیم باعث پیچیدگی آن می‌شود که در ادامه، زمان بیشتری را از ما خواهد گرفت. او همچنین مشاهده کرد که حتی اگر، کارهایش در زمان مقرر تمام نشود، اضطراب و تنش در مورد انجام کار به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. مقدار انرژی زیادی نه به‌خاطر انجام کار، بلکه به علت «نگرانی» در مورد کار مصرف شده است. در مقابل، وقتی زمان کمتری را به کاری اختصاص می‌دهیم، بازدهی و کارایی ما افزایش پیدا می‌کند و با اضطراب کمتر کار را به سرانجام می‌رسانیم.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D9%82%D9%88%DB%8C/book/74444

از کمبود تمرکز در عذابید؟ راندمان و کارآیی‌تان به‌سبب فقدان تمرکز کاهش یافته است؟ پیتر هالینز در کتاب صوتی علم تمرکز قوی برای شما راهکارهای مجربی سراغ دارد. او در این اثر بیست‌وسه رهنمود سازنده و روشنگر را با هدف افزایش تمرکز در اختیار شما قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی علم تمرکز قوی

اگر کمبود یا فقدان تمرکز شما را در زندگی شخصی، کاری و یا تحصیلی‌تان با چالش مواجه کرده است، شنیدن کتاب صوتی علم تمرکز قوی را از دست ندهید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی علم تمرکز قوی

 • تمرکز مهم‌ترین مهارت زندگی واقعی است. برای درک این گزاره‌ی به‌ظاهر ساده و بدیهی، کافی است جهانی را تصور کنید که ساکنانش از تمرکز برخوردار نیستند. زندگی با تمرکز یعنی استرس کمتر، موفقیت بیشتر و دستاوردهای گسترده‌تر. برای تحقق چنین زندگی فوق‌العاده‌ای کافی است به کتاب صوتی علم تمرکز قوی گوش دهید و به رهنمودهای آن عمل کنید.

  توصیه‌های بسیار عالی مبتنی بر پژوهش‌های شخصی. من از روز اول از برخی ایده‌های او استفاده کردم. بهره‌وری به زمان، انرژی و توجه بستگی دارد. وقتی شروع به تعلل می‌کنم یا در موقعیتی گیر می‌افتم، می‌توانم این کتاب را بردارم و یک استراتژی برای حرکت رو به جلو داشته باشم. کتاب علم تمرکز قوی شما را آماده می‌کند تا زندگی خود را به شیوه‌ای شادتر و در نتیجه سازنده‌تر محقق کنید.

 • نویسنده در کتاب صوتی علم تمرکز قوی، نگرشی انقلابی و جدید را درباره‌ی تمرکز ارائه می‌دهد و سیر مطالعات جدید و قدیمی را که به مسیر بهره‌وری گسترده و تحقق اهداف منتهی می‌شود، روشن می‌کند. پیتر هالینز در سراسر کتاب خود می‌کوشد به این پرسش اساسی پاسخ بدهد که چگونه می‌توان تمرکز را از در هر ابعادی از زندگی و در هر لحظه و هر موقعیتی کنترل کرد.

  رویکرد خود را درباره‌ی تمرکز و بهره‌وری اصلاح کنید. می‌پرسید چگونه؟ با استفاده از روش‌های راهبردی و علمی اثبات‌شده‌ای که پیتر هالینز در اختیار شما قرار می‌دهد تا با استفاده از آن راندمان خود را تقویت کنید. تمرکز فعلی و تاکتیک‌های بهره‌وری شما ممکن است کافی باشند. اما همواره راهی وجود دارد تا بتوانید آن را بهبود ببخشید. پیتر هالینز در کتاب صوتی علم تمرکز قوی (The Science of Powerful Focus) راهکارهای آزموده و مفیدی را دراین‌باره در اختیار شما قرار می‌دهد.

  پیتر هالینز (Peter Hollins) با بیش از 12 سال تجربه در حیطه‌ی روان‌شناسی و مطالعه‌ی عملکرد انسانی، کوشیده است در سراسر زندگی حرفه‌ای خود با با ده‌ها نفر کار کند تا بتواند درک و تحلیلی درست و دقیق از پتانسیل و مسیر موفقیت آن‌ها به دست آورد. نوشته‌های او بر تجربیات آکادمیک، مربیگری و پژوهشی او تکیه دارند.

  ترجمه‌ی پوریا دولت‌آبادی را از این اثر با صدای مهدی سعادتی می‌شنوید. کتاب صوتی علم تمرکز قوی به همت مؤسسه‌ی انتشارات فلسفه تهیه و منتشر شده است.

  کتاب صوتی علم تمرکز قوی برای چه کسانی مناسب است؟

  با شنیدن این کتاب صوتی دستاوردهای بسیاری به دست می‌آورید: شیوه‌ی تعیین اهداف به‌گونه‌ای که واقعاً سودمند باشند، به تعویق انداختن کارها، چگونگی کارکرد انرژی در طول شبانه‌روز، نحوه‌ی شروع کار و… اما در کل به نظرم این کتاب بسیار کاربردی و به‌طور شگفت‌انگیزی نادر است. در هر صورت من به دنبال مطالب بیشتری از این نویسنده خواهم بود.

با پیتر هالینز بیشتر آشنا شویم

این نویسنده‌ی پرفروش آمریکایی، روان‌شناس خبره و محقق چیره‌دست در حوزه‌ی انسان‌شناسی، تاکنون کتاب‌های پرفروش بسیاری در حیطه‌ی روان‌شناسی و تقویت ذهن نوشته است و در آثار خود به موضوعاتی همچون خودآموزی، تفکر خلاق، تمرکز قدرتمند، انضباط شخصی و… می‌پردازد. «علم تأدیب نفس»، «هنر و علم خودشناسی»، «کاری را که شروع کرده‌ای تمام کن» و «مثل اینشتین بیاموزید» از دیگر عناوین منتشرشده‌ی او هستند.

در بخشی از کتاب صوتی علم تمرکز قوی می‌شنویم