معرفی و دانلود کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14: فرار ادیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی | بلین هاردن | رادیو گوشه

نقشه‌ی آن‌ها ساده و به طرز دیوانه‌واری خوش‌بینانه بود. شین اردوگاه را می‌شناخت و پارک دنیا را. او آن‌ها را به آن‌سوی حصار می‌رساند و پارک به چین می‌برد، در آن‌جا عمویش برای آن دو سرپناه، پول و کمک فراهم می‌کرد تا به کره‌ی جنوبی سفر کنند.

اول شین بود که پیشنهاد داد باهم فرار کنند. اما قبل از این‌که این ایده را مطرح کند، چندین روز آشفته بود. می‌ترسید که شاید پارک خبرچین باشد، این‌که شاید همه‌ی این‌ها توطئه باشد و او هم مانند مادر و برادرش اعدام شود. حتی بعد از این‌که پارک از این ایده استقبال کرد، سخت بود که تغییری در بدگمانی شین حاصل شود. او مادر خودش را فروخته بود. چرا پارک نمی‌بایست او را بفروشد؟

معرفی کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14: فرار ادیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی

یک بیوگرافی جذاب و خواندنی. اگر می‌خواهید دیدگاهی روشن در باب آنچه درون مرزهای کره‌ی شمالی رخ می‌دهد داشته باشید، حتماً کتاب فرار از اردوگاه 14 را مطالعه کنید. (سی ان ان)

 • کتاب فرار از اردوگاه 14 (Escape from Camp 14) اثری مهیج و جنجالی از بلین هاردن، روزنامه‌نگار شهیر آمریکایی‌ست. از این کتاب با صفت «جنجالی» یاد کردیم، زیرا انتشار آن در سال 2012 غوغایی بزرگ در میان اهالی سیاست، چه در کشور آمریکا، و چه در کشور کره‌ی شمالی که رویدادهای شرح‌داده‌شده در کتاب در آن می‌گذرد، به پا کرد. کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14 به موضوع اردوگاه‌های کار اجباری در کشور کره‌ی شمالی می‌پردازد. در این اثر سرگذشت متأثرکننده و دردناک شخصیتی واقعی روایت شده که در یکی از این اردوگاه‌ها به دنیا آمد و تا مدت‌های مدید در آن‌جا گذران زندگی کرد. این شخصیت، شین دونگ هیوک نام دارد.

  داستانی که به هیچ داستان دیگری شباهت ندارد… کتاب فرار از اردوگاه 14، نوشته‌ی بلین هاردن، بیش از هر اثر مشابه دیگری، اسرار و رازهای حکومت فاسد کره‌ی شمالی را افشا می‌کند. (باربارا دمیک)

 • کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14 مناسب چه کسانی است؟

  شین دونگ هیوک از زمانی که دیده به این جهان گشود یک اسیر بود، اسیرِ دستِ تمامیت‌خواه‌ترین حکومتِ تاریخ. اعضای خانواده‌ی او -از جمله مادر و برادرش- که از مغضوبان حکومت به شمار می‌رفتند، به اتهامات واهی اعدام شده بودند. هیوک نیز به جرم تعلق به این خانواده، از همان بدو تولد به اسارتِ نیروهای امنیتی کره‌ی شمالی درآمد، و دوران کودکی و نوجوانی را در یکی از مخوف‌ترین اردوگاه‌های کار اجباری این کشور به سر آورد.

  در کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14 سیر رویدادهایی که به فرار موفقیت‌آمیز شین دونگ هیوک از کشور کره‌ی شمالی منتهی شد، به طور کامل روایت شده است.

  اثری بی‌نظیر و یگانه… کتاب فرار از اردوگاه 14 کابوس دهشتناکی را توصیف می‌کند که تصور آن برای انسان غیرممکن است. (تری هانگ)

 • با این حال، نقشه‌ی فرار همان‌طوری که بود جلو رفت.


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87-14/book/78320

  با این اوصاف، هیچ جای تعجب ندارد که او به فکر اتخاذ تصمیمی دیوانه‌وار مبنی بر فرار از اردوگاه افتاد. در بدترین حالت، ناکامی در اجرایی کردن این تصمیم به مرگ او منتهی می‌شد. و مگر نه این‌که مرگ برای مردی با سرگذشت شین دونگ هیوک یک تسلا، و حتی فراتر از آن، یک رؤیا بود؟ اما اگر تصمیم مذکور با موفقیت اجرایی می‌شد، شین به نخستین فردی بدل می‌گشت که توانسته از یک اردوگاه کار اجباری در کشور کره‌ی شمالی بگریزد. و این، در کمال شگفتی، همان اتفاقی بود که رخ داد!…

  کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14، نوشته‌ی بلین هاردن، روایتی واقعی از زندگی «شین دونگ هیوک»، زندانی سیاسی اهل کره‌ی شمالی‌ست، که توانست از یکی از مخوف‌ترین اردوگاه‌های کار اجباریِ این کشور بگریزد و خود را از خطر مرگ نجات دهد. گفتنی‌ست که اثر پیش رو، یکی از پرفروش‌ترین عناوین نیویورک تایمز به شمار می‌رود. این اثر همچنین، نامزد دریافت جایزه‌ی گودریدز بوده است.

  درباره کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14

  مطالعه‌ی کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14 را به دو گروه از مخاطبین توصیه می‌کنیم: یکی دوست‌داران آثار بیوگرافیک، و دیگری، خوانندگان کتاب‌های تاریخی.

  با بلین هاردن بیشتر آشنا شویم

  گفتنی‌ست که کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14 توسط «رادیو گوشه» در اختیار مخاطبین علاقه‌مند قرار گرفته است.

  در این گفته که شین دونگ هیوک مثل یک حیوان تربیت شد، هیچ اغراقی نهفته نیست. به واقع، این عین جملاتی‌ست که از زبان خود او در کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14 می‌خوانیم. مسئولان مراقبت از زندانیان در اردوگاهی که شین در آن اسیر بود، به روش‌های گوناگون عزت و شرافت او را لگدمال می‌کردند و کرامت انسانی‌اش را به بازی می‌گرفتند. آنان برای تکه‌ای نان و جرعه‌ای آب، شین و دیگرانی نظیر او را مجبور به تن دادن به انواعِ رذایلِ اخلاقی می‌کردند: از جمله تن‌فروشی، جاسوسی، تعدی به حقوق دیگران و… در اردوگاه، از صبح تا شام و از شام تا صبح، کار بود و کار بود و کار. آن هم کارهایی دشوار و طاقت‌فرسا که هر روز بسیاری از زندانیان جان عزیز خود را بر سر آن از دست می‌دادند. مخلص کلام این‌که زندگی شین دونگ هیوک در اردوگاه شماره 14، بیش‌وکم یادآور زندگی در دوزخ بود.

  بلین هاردن (Blaine Harden) روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی آمریکایی‌ست. او به سال 1952 در ایالت واشنگتن دیده به جهان گشوده است. مشهورترین اثر هاردن، کتاب «فرار از اردوگاه 14» است که توضیحات مربوط به آن را در سطور پیشین مطالعه نمودید.

  در بخشی از کتاب صوتی فرار از اردوگاه 14: فرار ادیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی می‌شنویم

  بلین هاردن در کتاب فرار از اردوگاه 14 راوی یک داستان قابل توجه و تکان‌دهنده بوده است؛ روایتی تلخ از زندانی شدن مردی بینوا در کره‌ی شمالی، و سرانجام، فرار ادیسه‌وارِ او… (وال استریت ژورنال)

 • (در پایان، بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که بر اساس زندگی شین دونگ هیوک، فیلم مستندی نیز ساخته شده است. کارگردانی اثر مذکور بر عهده‌ی مارک ویس بوده است.)

  افتخارات کتاب فرار از اردوگاه 14

  • نامزد دریافت جایزه‌ی لینکلن
  • حضور در فهرست پرفروش‌ترین عناوین نیویورک تایمز
  • نامزد دریافت جایزه‌ی Dayton Literary Peace در بخش ناداستان
  • نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین کتاب گودریدز در بخش تاریخی و زندگینامه‌ای

  نکوداشت‌های کتاب فرار از اردوگاه 14