معرفی و دانلود کتاب صوتی فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری | متیو پری | انتشارات جیحون

18 دقیقه

پنج: وقتی دیوار چهارم فرو می‌ریزد – قسمت دوم

27 دقیقه

یک: منظره – قسمت دوم

10 دقیقه

هشت: اودیسه – قسمت دوم

برای شنیدن کتاب فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری، نیازی نیست یکی از مخاطبانِ بی‌شمار سریال فرندز باشید. این کتاب، روایت زندگیِ پر از اوج و فرودِ ستاره‌ای است که اعتیاد و مشکلات زندگی، او را تا یک قدمی فروپاشی می‌برند اما با تلاش و پشتکار، از موانع بسیاری که سر راهش قرار داشتند، گذر کرده و دوباره به زندگی باز می‌گردد. کتاب فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری را امید حسینی به فارسی ترجمه کرده و انتشارات کتابسرای همراز آن را با خوانش هوتن شاطری‌پور و شهره روحی، به انتشار رسانده است.

جوایز و افتخارات کتاب فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری

  • کتاب پرفروش نیویورک‌ تایمز
  • نامزد جایزه‌ی گودریدز برای بهترین زندگی‌نامه در سال 2022
  • کتاب برگزیده‌‌ی تایمز، یواس‌ای تودی و ایالات متحده‌ی آمریکا
  • حضور در فهرست نهایی جایزه‌ی بهترین کتاب غیرداستانیِ بریتیش بوک در سال 2023

نکوداشت‌های کتاب فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری

  • نگارش کتاب فرندز شجاعت زیادی می‌طلبد. متیو پری ما را با اعتیاد و تنهایی‌های خود آشنا می‌کند. او تراژدی زندگی خود را برای ما به کمدی تبدیل می‌کند اما هم‌زمان به ما می‌گوید که این کار را به سختی انجام داده است. متیو پری ما را به گذشته‌ی تلخ خود می‌برد، به جهنمی که نورهای امید آینده از لابه‌لای حوادث آن هویداست. اگر می‌خواهید متیو پری را بشناسید، این کتاب را بخوانید. (مارتا کافمن، یکی از خالقان سریال فرندز)
  • کتاب فرندز، اثری صادقانه و خنده‌دار اما تیره و صریح است. نثر این کتاب فوق‌العاده و درخشان است هرچند که مخاطبان آن، با صفحات تلخی در کتاب مواجه خواهند شد. (نیویورک تایمز)
  • متیو پری واقعی را در این کتاب می‌بینید. او در این کتاب جزئیات مهم و جالب‌توجهی را نه فقط درباره‌ی سریال فرندز بلکه در مورد زندگی شخصی‌اش به اشتراک گذاشته است. (مگان لینچ، ناشر کتاب فرندز)
  • متیو پری کتاب فرندز را با زبان کنایه‌آمیز و طنز ویژه‌ی شخصیت چندلر بینگ نوشته است. (تلگراف)

کتاب صوتی فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری برای چه کسانی مناسب است؟

مدام به این حقیقت شگفت‌انگیز و گریزناپذیر فکر می‌کنم: من زنده‌ام. با توجه به احتمالات و شرایطی که آن موقع وجود داشت، این دو واژه بسیار ماورایی‌تر از حد تصور به نظر می‌رسند. برای من، آن‌ها ویژگی عجیب و درخشانی دارند، مثل سنگ‌هایی که از سیاره‌ای دور آورده شده‌اند. هیچ‌کس کاملاً باورش نمی‌شود. عجیب است که در دنیایی زندگی می‌کنم که خیلی‌ها از مرگم ناراحت می‌شوند، اما غافلگیر نمی‌شوند.

22 دقیقه

پنج: وقتی دیوار چهارم فرو می‌ریزد – قسمت اول

24 دقیقه

هفت: مزیت دوستان – قسمت دوم

10 دقیقه

یازده: بتمن – قسمت اول

14 دقیقه

دو: نسل دیگری که به فنا رفت – قسمت اول

21 دقیقه

سه: چمدان‌ها – قسمت اول

24 دقیقه

یک: منظره – قسمت اول

این دو واژه (من زنده‌ام) بیش از هر چیز، حس قدردانی عمیقی در من ایجاد می‌کنند. وقتی مثل من تا این حد به مرگ نزدیک شوید، حق انتخابی درباره‌ی قدردانی ندارید: او می‌آید و روی میز پذیرایی‌تان می‌نشیند – شاید خیلی بهش توجهی نکنید، اما هست. در کنار این قدردانی، نوعی عذاب آزاردهنده هم دارم که در هر جرعه‌ی نوشابه‌ی رژیمی و هر پکی که به سیگار می‌زنم، کنارم است.

17 دقیقه

هشت: اودیسه – قسمت اول

فرندز یکی از بهترین سریال‌های کمدی در جهان به شمار می‌رود. این سریال، داستانِ زندگی شش دوست را روایت می‌کند که ماجراها و تجربه‌های مختلفی را از سر می‌گذرانند اما در تمام اتفاق‌های تلخ و شیرین زندگی، کنار یکدیگر هستند. آن‌ها در موقعیت‌های دشوار به هم کمک می‌کنند تا مسیر درست را پیدا کنند. پیوندهای عمیق شخصیت‌های داستان با همدیگر و موقعیت‌های کمیک، تأثیرگذار و منحصربه‌فردِ آن، میلیون‌ها نفر را به مخاطبانِ پرشور این سریال تبدیل کرده است. دوستی، اعتماد و عشق در لحظه‌لحظه‌ی این اثر جاری است و سادگی روایت‌ها بر جذابیتِ آن افزوده است. شما فرندز را نمی‌بینید؛ شما کنار شخصیت‌های آن زندگی می‌کنید.

15 دقیقه

نه: سه نفر خوب نیست، سه نفر همه‌چیز را خراب می‌کند

4 دقیقه

پیش‌گفتار به قلم لیسا کودرو

20 دقیقه

پنج: وقتی دیوار چهارم فرو می‌ریزد – قسمت سوم

8 دقیقه

یازده: بتمن – قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

24 دقیقه

شش: بروس ویلیس – قسمت اول

دست خودم نیست، اما مدام این سؤال آزاردهنده را هم می‌پرسم: چرا؟ چرا زنده‌ام؟ تا حدی به جواب رسیده‌ام، اما هنوز کامل نیست. جوابم به کمک‌ کردن به دیگران مربوط می‌شود، اما نمی‌دانم چطور. بدون شک، بهترین ویژگی من این است که اگر یک الکلی به سراغم بیاید و ازم بخواهد که در کنار گذاشتن الکل کمکش کنم، به او جواب مثبت می‌دهم و واقعاً هم این کار را می‌کنم. می‌توانم به انسانی ناامید و درمانده کمک کنم تا به زندگی برگردد. به نظرم، گاهی جواب این که «چرا زنده‌ام» همین است. به هر حال، تنها جوابی است که حس خوبی برایم دارد. شکی ندارم که این کار خداست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

20 دقیقه

دو: نسل دیگری که به فنا رفت – قسمت دوم

20 دقیقه

ده: آن فاجعه‌ی بزرگ – قسمت اول

2 دقیقه

متن پشت جلد کتاب

18 دقیقه

چهار: همون‌طور که قبلاً کنارت بودم – قسمت دوم

معرفی کتاب صوتی فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری

کتاب صوتی فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری، اثری از متیو پری، یکی از بازیگران محبوب سریال پرمخاطب فرندز است. متیو پری در این زندگی‌نامه‌ی خودنوشت و پرفروشِ نیویورک تایمز با زبانی آمیخته به طنز، مخاطب خود را از پشت‌صحنه‌ی این سریال موفقِ بین‌المللی آگاه کرده و پرده از رازهای زندگی شخصی‌اش برمی‌دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری

معرفی و دانلود کتاب صوتی فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری

25 دقیقه

سه: چمدان‌ها – قسمت دوم

21 دقیقه

ده: میان‌پرده – سیگار

کتاب صوتی فرندز برای تمام افرادی که احساس می‌کنند در نبرد با اعتیاد و مشکلات زندگی تنها و درمانده شده‌‌اند، راهنما و راهگشا خواهد بود. طرفداران سریال پرمخاطب فرندز نیز با شنیدن این کتاب، به پشت صحنه‌ی این سریال و زوایای پنهان زندگی شخصیِ یکی از بازیگران محبوب آن پی خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری می‌شنویم

5 دقیقه

نه: میان‌پرده – خشونت در هالیوود

24 دقیقه

مقدمه‌ی نویسنده

26 دقیقه

ده: آن فاجعه‌ی بزرگ – قسمت دوم

15 دقیقه

هفت: مزیت دوستان – قسمت اول

8 دقیقه

یک: میان‌پرده – نیویورک

اما چه کسی می‌تواند حدس بزند که پشتِ چهره‌ی خندان و بذله‌گوی چندلر بینگِ دوست‌داشتنی، انسانی با این اندازه غم و اندوه و مشکل پنهان شده باشد؛ کسی که بیش از 65 بار سم‌زدایی انجام داده و میان مراکز ترک اعتیاد، سرگردان بوده است! متیو پری، بازیگر نقش چندلر بینگ در کتاب صوتی فرندز، از روزهای تاریک زندگیِ خود، عشق از دست‌رفته، بیماری اعتیاد، محبت و همراهی خانواده و دوستانش می‌گوید. کتاب با مقدمه‌ای از لیسا کودرو، یکی دیگر از بازیگران این سریال آغاز می‌شود. از نگاه او، متیو پری، باهوش، دوست‌داشتنی، منطقی و بسیار بامزه است. کودرو می‌گوید همیشه به‌خاطر اینکه نمی‌توانسته در رهایی متیو از اعتیاد کاری انجام دهد، احساس شرمندگی می‌کرده است اما با گذشت زمان و مطالعه‌ی کتاب او، متوجه شده که کسی جز خودِ متیو، نمی‌توانسته در این مسیر او را راهنمایی و کمک کند. کودرو خواندن این کتاب را به هر کسی که خود را غرق تنهایی، اعتیاد و مشکلات می‌بیند، پیشنهاد می‌کند.

17 دقیقه

چهار: همون‌طور که قبلاً کنارت بودم – قسمت اول

25 دقیقه

شش: بروس ویلیس – قسمت دوم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%B2-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%DB%8C%D9%88-%D9%BE%D8%B1%DB%8C/book/79770

متیو پری (Mathew Perry) در کتاب فرندز: زندگی و خاطرات متیو پری (Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing) با شوخ‌طبعی و در کمال صراحت از فرازونشیب‌های زندگیِ شخصی خود و مبارزه‌ی طولانی‌مدتش با اعتیاد صحبت می‌کند. فرندز مکاشفه‌ای دردناک درباره‌ی غرق شدن و نجات دوباره‌ی متیو پری است.