معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه‌ی شکست: کتاب راهنما برای مواقعی که اوضاع خوب پیش نمی‌رود | الیزابت دی | رادیو مثبت

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران کتاب‌های موفقیت با موضوع خودسازی و توسعه‌ی فردی پیشنهاد می‌کنیم.

با الیزابت دی بیشتر آشنا شویم

البته بعضی از شکست‌ها به گونه‌ای هستند که پس از وقوعشان نمی‌توانیم بلافاصله روی پایمان بایستیم و برای هضم آن نیاز به زمان بیشتری داریم. در چنین مواقعی نیاز نیست وانمود کنیم اتفاقی نیفتاده، بلکه بهتر است احساسات خود را به رسمیت بشناسیم.

او معتقد است تنها با بررسی دقیق دلایل وقوع شکست و عوامل تأثیرگذار بر آن رشد خواهیم کرد و می‌توانیم به مدد آن، به حقایق مهمی درباره‌ی خودمان پی ببریم. در این کتاب از انواع شکست‌ها و ناکامی‌های خانوادگی، عشقی، زناشویی و… مثال‌های جالبی آورده شده و علاوه‌براین می‌توانید درباره‌ی شکست‌های نویسنده و واکنش او نسبت به آن‌ها نیز مطالب آموزنده‌ای بخوانید.

وقتی شکست می‌خوریم می‌توانیم واکنش‌های مختلفی نسبت به آن نشان دهیم. بخشی از واکنش‌های عاطفی ما بسته به میزان ناگوار بودن تجربه‌مان کاملاً طبیعی هستند و نیازی نیست به خاطرشان احساس ضعف کنیم.

الیزابت دی نویسنده‌، پادکست‌نویس و روزنامه‌نگار انگلستانی‌تبار است. او در سال‌های 2007 تا 2016 به نویسندگی فیلم «the observer» مشغول بوده و آثاری نیز در قالب رمان منتشر کرده است. از دیگر کتاب‌های این نویسنده می‌توان به «راهنمای شکست خوردن» اشاره کرد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA/book/76471

شکست ابتدا دردی را در وجود ما ایجاد می‌کند و در صورت شدت زیاد، آن درد به‌مرور تبدیل به رنجی می‌شود که می‌تواند طولانی‌تر از درد اولیه باشد. پس برای بهبود آن به خودتان زمان بدهید و با احساس گناه بیهوده و مقصر دانستن خود به ایجاد رنج بیشتر دامن نزنید.

الیزابت دی (Elizabeth Day) در کتاب صوتی فلسفه‌ی شکست (Failosophy Wrong) درباره‌ی تجربه‌ی شکست افراد مختلفی که با آن‌ها تعامل داشته سخن می‌گوید و به شکل کاملاً مستند و قابل لمس مصادق این پدیده و راه‌های ترمیم عاطفی پس از آن را به شما نشان می‌دهد.

همه‌ی افراد پس از شکست تا مدتی دچار ناامیدی و اندوه می‌شوند و حتی ممکن است از فعالیت‌های روزمره‌شان باز بمانند، اما مهم این است که پس از دوران سوگواری حاصل از شکست بتوانیم از خود بپرسیم این اتفاق برای من چه پیامی داشته است.

از نظر او بهترین راه مقابله با شکست این است که بتوانید با آن به صلح برسید و خودتان را بابت آن سرزنش نکنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که صلح با شکست یعنی چه؟ صلح به معنای پذیرش شکست و پیامدهای آن است و شما به‌مرور یاد می‌گیرید که با ایستادگی به تلاشتان ادامه دهید.

شکست خوردن تجربه ای‌ست که می‌تواند برای برخی از افراد تحمل‌ناپذیر و بسیار ناامیدکننده باشد. اما الیزابت دی در کتاب صوتی فلسفه‌ی شکست به شما می‌آموزد که چطور شکست‌هایتان را آسیب‌شناسی کنید. این کتاب به دور از شعارهای معمول به شما کمک می‌کند نگاهی تازه به موضوع شکست داشته باشید و اثرات مثبت آن را در زندگی‌ افراد موفق مشاهده کنید.

درباره‌ی کتاب صوتی فلسفه‌ی شکست

معرفی کتاب صوتی فلسفه‌ی شکست: کتاب راهنما برای مواقعی که اوضاع خوب پیش نمی‌رود

کتاب صوتی فلسفه‌ی شکست ترجمه ی مریم رضایی است که اعظم حبیبی گویندگی آن را برعهده داشته و از سوی نشر صوتی رادیو مثبت در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی فلسفه‌ی شکست

  • کتاب فلسفه‌ی شکست، زیبا و انسانی است. (آلن دو باتن)
  • الیزابت دی نحوه‌ی نگرش ما را نسبت به شکست متحول می‌کند. (استایلیست)

کتاب صوتی فلسفه‌ی شکست مناسب چه کسانی است؟