معرفی و دانلود کتاب صوتی قانون 50ام | رابرت گرین | آوانامه

در چنین چهارچوب ذهنی‌ای شما خطرات را بزرگتر می‌بینید. اگر فردی به روشی به شما حمله کند یا آسیبی بزند، بر پول یا موقعیتی که در این نبرد از دست داده‌اید متمرکز می‌شوید. هیجان‌های ناراحت‌کننده‌ی خود یا بی‌اعتبار شدنتان را در نظر می‌گیرید. همین موجب می‌شود فردی محتاط شوید، عقب‌نشینی کنید یا خودتان را از این مسائل که اسم منفی روی آن‌ها گذاشته‌اید دور نگه دارید. زمانی می‌رسد که به خودتان می‌گویید آرام باش و صبر کن تا همه چیز بهتر شود زیرا به آرامش و امنیت نیاز دارید.

رابرت گرین (Robert Greene) نگارش سه کتاب پرفروش را در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد: «48 قانون قدرت»، «هنر اغواگری» و «33 استراتژی جنگ». او در دانشگاه‌های برکلی و ویسکانسین به تکمیل تحصیلات و اخذ مدرک پرداخت. رابرت گرین همچنین در نیویورک به‌عنوان ویراستار و نویسنده در چندین مجله از جمله Esquire و در صنعت هالیوود به‌عنوان توسعه‌دهنده‌ی داستان و نویسنده کار کرده است.

آنچه درک نمی‌کنید این است که با این روش اوضاع را بدتر خواهید کرد. وقتی عقب می‌نشینید رقیبتان قوی‌تر می‌شود؛ اعتبار شما مربوط به خودتان است. محافظه‌کاری به عادتی تبدیل خواهد شد که با خود در همه‌ی لحظات حتى لحظات آسان‌تر نیز به همراه خواهید داشت. برایتان سخت‌تر خواهد شد که به حالت تهاجمی خود بروید. در نتیجه پیچیدگی‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی را دشواری می‌نامید، به آن‌ها اهمیت زیادی می‌دهید و انرژی فراوانی رویش می‌گذارید در حالی که آن‌ها سزاوار این همه توجه نیستند.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-50%D8%A7%D9%85/book/74926

این اثر را با ترجمه‌ی فاطمه باغستانی و صدای سلمان ظاهری می‌شنوید. کتاب صوتی قانون 50ام به همت نشر صوتی آوانامه و انتشارات نسل نواندیش تهیه و منتشر شده است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی قانون 50ام

  • اثر پرفروش USA Today
  • رتبه‌ی پنجم لیست پرفروش نیویورک‌تایمز
  • معرفی توسط هافینگتون‌پست، نیویورک دیلی نیوز، تلگراف، فوربز، MSNBC و Billboard
  • پرفروش‌ترین کتاب در ایالات متحده آمریکا

نکوداشت‌های کتاب صوتی قانون 50ام

  • کتاب قانون 50ام برای هرکسی که علاقه‌مند به موفقیت در تجارت و بازی زندگی‌ست نوشته شده است. (مجله‌ی کتابخانه)
  • یک راهنمای قدرت که شباهت‌های بسیاری به آثار ماکیاولی و سان تزو دارد. (گاردین)
  • کتاب قانون 50ام یک آموزش دقیق و واضح درباره‌ی هنر مدرن جنگیدن است! (نیویورک‌پست)

با رابرت گرین و فیفتی سنت بیشتر آشنا شویم

کتاب صوتی قانون 50ام با بیان این که چگونه فیفتی سنت فلسفه‌ای چنان بی‌باکانه را در زندگی خود پیش گرفت آغاز می‌شود و در ادامه از خلال فصل‌های دهگانه‌ی کتاب، با ابعاد گوناگون این فلسفه آشنا می‌شویم. همچنین علاوه‌بر مثال‌هایی تأثیرگذار از زندگی پرفراز و نشیب این خواننده‌ی آمریکایی، در این کتاب حکایت‌های تأثیرگذاری را از زندگی افراد شاخصی همچون مالکوم ایکس، مایلز دیویس، سان تزو، فرانسوا د لاروشفوکال، ماکیاولی، ریچارد رایت، جیمز بالدوین، توسیدیدس، داستایوفسکی، چارلی پارکر، و بارون دو مونتسکیو می‌شنوید.

کرتیس جیمز جکسون سوم که بیشتر با نام هنری فیفتی سنت (50 Cent) شناخته می‌شود، در سال 1975 متولد شد. این خواننده‌ی رپ آمریکایی با انتشار دو آلبوم «ثروتمند شوید یا بمیرید» و «کشتار» به شهرت رسید. هر دو آلبوم به موفقیت چشمگیری دست یافتند و مجموعاً بیش از بیست‌ویک میلیون نسخه از آن‌ها به فروش رسید. او نگارش کتاب «از قطعات تا وزن: روزی روزگاری در ساوت ساید کوئینز» را نیز در سوابق نویسندگی خود دارد.

در بخشی از کتاب صوتی قانون 50ام می‌شنویم

کتابی که اکنون پیش روی شماست، حاصل پیوند یک دوستی عمیق میان یک نویسنده‌ی شهیر و یک خواننده‌ی بلندآوازه است. رابرت گرین با نگارش اثر پرفروش دیگر خود با عنوان «48 قانون قدرت» به جایگاه ویژه‌ای در دنیای هیپ‌هاپ دست یافت. بدین ترتیب بود که مورد توجه خواننده‌ی رپ آمریکایی، فیفتی سنت، قرار گرفت و با گذشت زمانی کوتاه، این دو چهره که هریک در پیشه‌ی خود اشخاص نامداری به شمار می‌آمدند، به دوستان یکدیگر تبدیل شدند. اکنون ماحصل این دوستی و مؤانست را در کتاب صوتی قانون 50ام (The 50th Law) می‌شنوید.

معرفی کتاب صوتی قانون 50ام

رویدادهای زندگی نه منفی‌اند نه مثبت. آن‌ها کاملاً خنثی هستند. هستی به سرنوشت و تقدیر آدمی توجه ندارد؛ به خشونتی که ممکن است متوجه ما باشد یا حتی مرگ بی‌تفاوت است. همه چیز صرفاً برایتان اتفاق می‌افتند. این ذهن شماست که انتخاب می‌کند آن‌ها را بد یا خوب تفسیر کند. به این دلیل که شما لایه‌هایی از ترس درون خویش دارید. گرایش معمول شما این است که موانع موقت را چیزی بزرگتر تفسیر کنید و نام شکست یا بحران را روی آن بگذارید.

رابرت گرین از ابتدای این آشنایی به‌شدت تحت تأثیر شخصیت فیفتی سنت قرار گرفت و در او آرامشی یافت که آن را متأثر از ایده‌های فلسفه‌ی ذن می‌دانست. به گفته‌ی رابرت گرین، فیفتی سنت نمونه‌ای بارز از مفهومی است که ماکیاولی آن را «شاهزاده‌ی جدید» می‌نامد؛ رهبری که در زمان هرج و مرج یا آشفتگی ظهور می‌کند و به بازنویسی قوانین می‌پردازد.

کتابی پرفروش که به قلم یک نویسنده‌ی پرآوازه و یک خواننده‌ی رپ نوشته شده است! در کتاب صوتی قانون 50ام نوشته‌ی رابرت گرین و فیفتی سنت روایتی زندگی‌نامه‌وار را از فراز و نشیب‌های ظهور یک موسیقیدان جوان آمریکایی می‌شنویم. این کتاب همچنین حکایات آموزنده‌ای را درباره‌ی چهره‌های شاخصی همچون آبراهام لینکلن، سقراط، ناپلئون و… در اختیار ما می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی قانون 50ام