معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: خرداد | گروه نویسندگان | واوخوان

به طور کلی، می‌توان چنین گفت که این کتاب و مجوعه‌ای که بدان تعلق دارد، از هر جهت پاسخ‌گوی نیاز مخاطبین خردسال خود خواهد بود. چرا که ضمن سرگرم ساختن آنان با قصه‌هایی دلکش و زیبا و خاطره‌انگیز، نکات اخلاقی مهمی نیز در باب مسائل گوناگون به ایشان خواهد آموخت.

یکی بود، یکی نبود. در زمان‌های قدیم، زن و شوهر پیری با هم زندگی می‌کردن. یه روز شوهر به زنش گفت: «برام چند تا نون برنجی درست کن. امروز می‌خوام به جنگل برم تا هیزم جمع کنم.» پیرزن نون برنجی پخت و پیرمرد رو راهی کرد.

تألیف این اثر، چنانکه گفتیم، بر عهده‌ی گروهی از نویسندگان بوده است. خوانش آن نیز، همانطور که پیشتر اشاره کردیم، توسط ژیلا اشکان صورت گرفته و نشر صوتی واوخوان آن ر ا به صورت کتاب گویا منتشر کرده است.

درباره مجموعه قصه‌هایی برای خواب کودکان

در کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: خرداد شنونده‌ی سی و یک داستان کوتاه شیرین و سرگرم‌کننده خواهید بود که به قلم گروهی از نویسندگان ایرانی و خارجی نگاشته شده‌اند. خوانش کتاب پیش رو بر عهده‌ی ژیلا اشکان بوده است.

درباره کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: خرداد

ساختار کتاب قصه‌هایی برای خواب کودکان: خرداد به این شکل است که برای هر شب، یک قصه در نظر گرفته شده است. به این ترتیب، پس از سی و یک روز، سی و یک داستان فوق‌العاده را به گنجینه‌ی شنیده‌های خود خواهید افزود.

پیرمرد توی جنگل راه دور و درازی رو رفت تا هیزم جمع کنه. از خستگی زیر یه درخت نشست و کیسه‌شو برداشت تا از نون برنجی‌های خوشمزه‌ای که پیرزن پخته بود بخوره. اما تا کیسه رو باز کرد یکی از اون نون برنجی‌ها از دستش به زمین افتاد و قل خورد. نون برنجی همینطور قل خورد و توی یه سوراخ افتاد و تلپ تلپ پایین رفت. پیرمرد سر سوراخ رفت تا شاید نون برنجی‌شو پیدا کنه. ناگهان صدای آواز قشنگی از توی سوراخ شنید. با خودش گفت: «اون پایین چه خبره؟…»


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%82%D8%B5%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF/book/67449

در مجموعه کتاب‌های قصه‌هایی برای خواب کودکان هم به آثار تألیفی از نویسندگان فارسی‌زبان برخواهید خورد، هم به آثار ترجمه‌شده‌ی خارجی. همچنین، گفتنی است که برخی از بهترین حکایت‌های حاضر در این مجموعه، بازنویسی قصه‌های عامیانه‌ی مشهور و پرطرفدارند.

هر کدام از عناوین این مجموعه نام یکی از ماه‌های تقویم شمسی، مثلاً دی، اسفند یا آذر را بر خود دارد. همچنین، تعداد داستان‌های موجود در هر اثر، با تعداد روزهای ماهی که عنوان کتاب از آن گرفته شده، یکی‌ست. مخاطب مجموعه‌ی حاضر کودکانی‌اند که دوست دارند شب خود را با گوش سپردن به یک داستان قشنگ و جذاب به پایان ببرند. مهم‌ترین خصیصه‌ی مجموعه‌ی قصه‌هایی برای خواب کودکان این است که تمام آثار گردآمده در آن حاوی نگاه و پیامی بشردوستانه بوده، و عاری از نگاه‌های تبعیض‌آمیز قومی، مذهبی، جنسی و جنسیتی‌اند.

کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: خرداد مناسب چه کسانی است؟

کودکان رده‌ی سنی 6 تا 8 سال مخاطبان اصلی داستان‌های کتاب حاضرند.

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: خرداد می‌شنویم

کتابی که در دست دارید از سی و یک قصه‌ی کودکانه‌ی زیبا تشکیل شده که هر یک به قلم نویسنده‌ای متفاوت به رشته‌ی تحریر درآمده است. داستان‌های موجود در این اثر طیف متنوعی از سبک‌ها را شامل می‌شوند؛ از قصه‌های فانتزی و سرگرم‌کننده گرفته تا روایت‌های پندآموز و اخلاقی.

معرفی کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: خرداد