معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه: ویژه کودکان و نوجوانان | علیرضا طاهری | گروه فرهنگی سماوا

فردای آن روز مرد بازرگان به سراغ دوستش رفت و به او گفت: اتفاقاً دیروز که به خانه می‌رفتم، کلاغی را دیدم که پسر شما را به منقار گرفته بود و با خود می‌برد…


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%82%D8%B5%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D9%85%D9%86%D9%87/book/77152

معرفی کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه: ویژه کودکان و نوجوانان

دوست او گفت: آهن‌ها پیش من نیست. من آن‌ها را داخل اتاقی گذاشتم؛ بدون آنکه بدانم داخل اتاق سوراخِ موشی است. موش هم دور از چشم من، کم‌کم از این آهن‌ها می‌خورد. تا اینکه یک روز که به اتاق رفتم، دیگر اثری از آهن‌ها نبود.

معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه

در سال‌های دور، مرد بازرگانی برای تجارت به فکر سفر افتاد. او سیصد کیلو آهن که تمام سرمایه‌اش بود را نزد دوستش گذاشت و راهی سفر شد.

«ماهی‌خوار و خرچنگ، فیل‌ها در چشمه‌ی ماه، خرگوش حسود و گاو قهوه‌ای، دختری که موش بود، قلب میمون، ماهی‌خوار خیال‌باف، شیر پرخور، میمون بیچاره، انتقام خوابگزاران نااهل و مرد هیزم‌شکن» ازجمله قصه‌هایی هستند که علیرضا طاهری از کتاب اصلی کلیله و دمنه برگزیده و در کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه به زبانی کودک‌پسند بازنویسی کرده است.

بعد از چندی از سفر برگشت و سراغ دوستش که آهن‌ها را امانت گذاشته بود رفت و از او خواست تا آهن‌ها را به او برگرداند.

کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه، گلچینی از قصه‌های کتاب کلیله و دمنه است که توسط علیرضا طاهری برای نوجوانان و کودکان 6 تا 12ساله بازنویسی شده. این قصه‌های آموزنده جهت تقویت قوه‌ی سنجش اخلاقی در کودکان مناسب هستند.

درباره‌ی کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه

والدین می‌توانند کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه را مثل قصه‌های شبانه، هنگام خواب برای کودکانشان پخش کنند. همچنین مربیان مهدکودک و معلمان دبستان نیز می‌توانند از این کتاب در فعالیت‌های کتاب‌خوانی دانش‌آموزان کمک بگیرند.

کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه را نشر صوتی سماوا با لحن و صدای یک کودک به نام آنیا ولی‌زاده منتشر کرده است. نسخه‌ی متنی این کتاب را انتشارات سپهرین در نودوشش صفحه به چاپ رسانده.

کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه برای چه کسانی مناسب است؟

تهیه کردن کتاب صوتی قصه‌‎های کلیله و دمنه به والدینی که علاقه دارند فرزندانشان را با داستان‌های آموزنده‌ی اخلاقی آشنا کنند، توصیه می‌شود. این کتاب برای کودکان 6 تا 12 سال و همچنین نوجوانان مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه: ویژه کودکان و نوجوانان می‌شنویم

علیرضا طاهری یکی از کسانی است که با کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه، توانایی خود را برای انتقال مفاهیم و پیام‌های این کتاب به کودکان محک زده است. آموزه‌ها و پیام‌های کتاب کلیله و دمنه در قالب داستان‌هایی خواندنی گنجانده شده‌اند که شخصیت‌های بسیاری از آن‌ها را حیوانات جنگل تشکیل می‌دهند. قصه‌های کلیله و دمنه قادرند به‌صورتی قابل درک برای کودکان به آن‌ها نشان بدهند که نتیجه‌ی دروغ، حسد، طمع، فریب‌کاری و… چیست.

از زمان‌های دور، برگزیدن حیوانات به‌عنوان شخصیت‌های اصلی داستان‌های تعلیمی و آموزشی رایج بوده است. کلیله و دمنه، دو نمونه‌ی کهن از این ماجرا هستند. کتاب کلیله و دمنه که اصالتی هندی دارد، در اصل برای کودکان نوشته نشده و اثری با مخاطب عام بوده، اما به دلیل محتوای تعلیمی و غنایی که در این زمینه دارد، بارها مورد اقتباس و بازنویسی برای آموزش به کودکان قرار گرفته است.

بعد از چند ساعت پدرِ پسر، نگران از نیامدن پسرش، به دنبال او همه‌جا را گشت. ولی او را نیافت. پس شروع به سروصدا کرد. به‌طوری‌که همه‌ی مردم شهر متوجه شدند پسر او گم شده است. خبر به مرد بازرگان رسید. اما او به روی خود نیاورد و به کار خود ادامه داد.

مرد بازرگان با تعجب به دوست خود نگاهی کرد و دیگر چیزی نگفت و از خانه‌ی او بیرون رفت. در موقع برگشت به خانه، پسر کوچک دوست خود را مشغول بازی دید. او را بغل کرد و با خود به خانه برد.