معرفی و دانلود کتاب صوتی قلبت را پس بگیر | یاسمین مجاهد | نشر احسان

22 دقیقه

فصل اول – قسمت سوم

30 دقیقه

فصل چهارم -قسمت اول

29 دقیقه

فصل اول – قسمت دوم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%82%D9%84%D8%A8%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D9%BE%D8%B3-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1/book/75483

37 دقیقه

فصل دوم – قسمت اول

اگرچه استقبال وسیع انسان‌ها از آموزه‌های معنوی به‌خودی‌خود خبر خوبی به حساب می‌آید اما در این بین کمبودی احساس می‌شود که نویسندگانی چون یاسمین مجاهد (Yasmin Mogahed) کوشیده‌اند با نگارش آثاری از جمله کتاب صوتی قلبت را پس بگیر (Reclaim Your Heart)، آن‌ را جبران کنند. واقعیت این است که ادیان و نسخه‌های مدرن آن‌ها به‌سرعت راه خود را به کتاب‌های خودیاری و خودسازی باز کرده‌اند اما گویا دین اسلام و آموزه‌هایش، آن‌طور که شایسته است در کتاب‌های روانشناختی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند. نویسنده‌ی کتاب حاضر با هدف جبران این خلأ سعی دارد با گریزی به پندهای کتاب آسمانی مسلمانان، مفاهیمی را به انسان‌های امروزی، اعم از مسلمان و غیرمسلمان یادآوری کند که مدت زیادی‌ست از خاطرشان رفته. موضوعاتی مانند توکل، ایمان و پناه بردن به خداوند که شاید برای بسیاری از اطرافیانمان بی‌معنا یا خرافی باشد اما به باور یاسمین مجاهد، حقایق نجات‌بخش زندگی انسان خواهند بود.

«بازگشت» ستون اصلی مفاهیم این کتاب را تشکیل می‌دهد. بازگشتی که می‌تواند به سوی خود حقیقی‌تان یا منبع الهی وجودتان باشد. همه‌ی ما در دوره‌هایی از زندگی با ناامیدی، پوچی یا بی‌اعتمادی دست‌به‌گریبان می‌شویم. در بهترین حالت اگر به دنبال بهبود زندگی و احوال خود باشیم، ممکن است به جلسات مشاوره و روان‌درمانی یا کتاب‌های خودیاری سری بزنیم. غافل از اینکه همه‌ی مشکلاتمان ریشه در گمشده‌ای دارند که تنها با یافتن آن طعم خوشی پایدار را خواهیم چشید. کتاب صوتی قلبت را پس بگیر شما را در مسیر رستگاری راهنمایی خواهد کرد. مسیری که نتیجه‌ی آن رهایی از سلطه‌ی زندگی مادی و غلبه بر تمام شکست‌ها و ضعف‌های امروزی‌تان خواهد بود.

پس از گسترش چشمگیر علوم تجربی و غلبه‌ی روش‌های تجربی بر ابعاد گوناگون زندگی بشر، انسان‌ها رفته‌رفته به این باور نادرست رسیدند که اصولاً جز آزمایش راهی برای کشف دنیا و حقایق آن وجود ندارد و هر معرفتی که از راه‌های دیگر به دست آمده باشد، فاقد ارزش و اعتبار است. نتیجه‌ی این دیدگاه افراطی، روی‌گردانی از دین و معنویت بود که با گذشت قرن‌ها همچنان آثار و پیامدهای آن را در برخی از جوامع می‌بینیم. بااین‌حال، یک نگاه سرسری به قفسه‌ی کتاب‌های روانشناسی نشان می‌دهد، آموزگاران معنوی در سال‌های اخیر کوشیده‌اند تا انسان‌ها را بیش‌ازپیش متوجه رشد روحانی و نیازهای روحی خود کنند. نام‌ها آشنایی چون «جول اوستین» و «دیپاک چوپرا» و محبوبیت گسترده‌ای که میان اهالی کتاب‌خوان کسب کرده‌اند، از موفقیت رهبران معنوی و رواج آموزه‌هایشان میان انسان‌های مدرن امروزی خبر می‌دهد.

یاسمین مجاهد، زاده‌ی یازدهم مارس 1980، نویسنده، سخنران انگیزشی و مربی معنوی آمریکایی‌ست که در آموزش‌های خود همواره به معارف آسمانی دین اسلام توجه دارد. این بانوی مسلمان را می‌توان از متخصصان برجسته‌ی زندگی معنوی و رشد شخصی دانست. همچنین جالب است بدانید که یاسمین مجاهد نخستین مربی زن در مؤسسه‌ی المغرب به شمار می‌رود.

27 دقیقه

فصل سوم- قسمت سوم

معرفی کتاب صوتی قلبت را پس بگیر

مجاهد تحصیلات آکادمیک خود را در رشته‌ی روانشناسی در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون به پایان رسانده، سپس در مقطع کارشناسی ارشد و برای ادامه‌ی تحصیل به سراغ رشته‌ی روزنامه‌نگاری و ارتباطات رفته است. نویسندگی برای «هافینگتون پست» و ستون‌نویسی برای بخش اسلام نشریه‌ی InFocus News از دیگر فعالیت‌های اوست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

32 دقیقه

فصل چهارم -قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

18 دقیقه

فصل سوم- قسمت دوم

اگر خواهان یک زندگی معنوی و آرامش عمیق روحانی، و بازیابی شادی ازدست‌رفته‌ی خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم از آموزه‌های یاسمین مجاهد در کتاب صوتی قلبت را پس بگیر نهایت استفاده را ببرید.

با یاسمین مجاهد بیشتر آشنا شویم

نشر صوتی احسان این کتاب گویا را با برگردان سمیرا کنعانی و خوانش صابر مینایی در اختیارتان قرار داده است.

کتاب صوتی قلبت را پس بگیر برای چه کسانی مناسب است؟

26 دقیقه

فصل سوم- قسمت اول

19 دقیقه

فصل دوم – قسمت دوم

30 دقیقه

فصل اول – قسمت اول

با یاسمین مجاهد همراه باشید تا در کتاب صوتی قلبت را پس بگیر، ایمان و توکلی را که قرن‌هاست زندگی بشر را ترک گفته، بازیابید. نویسنده با بهره‌گیری از معرفت و حکمت اسلامی، نقشه‌ی راهی به سوی معنویت، خوشبختی و سعادت روحانی را در برابرتان ترسیم می‌کند. اگر خسته از شعارها و کلیشه‌های کتاب‌های زرد روانشناسی، به دنبال کتابی معنوی و انگیزشی برای رشد روحی خود هستید، کتاب حاضر همان راهنمایی‌ست که بدان نیاز دارید. لازم‌به‌ذکر است که این اثر براساس منابع اهل سنت نوشته شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی قلبت را پس بگیر