معرفی و دانلود کتاب صوتی قلم موی جادویی | ام جی یورک | آوارسا

شنیدن این داستان زیبا را به کودکان 4 تا 8 سال پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب صوتی قلم موی جادویی می‌شنویم

ام جی یورک در کتاب صوتی قلم موی جادویی قصه‌ی ما لینگ را روایت می‌کند، پسر فقیری که آرزو داشت نقاش شود اما پولی برای خرید قلم مو و رنگ نداشت… . او در این داستان آموزنده و قدیمی ضمن تحسین نیکوکاری، به کودکان نشان می‌دهد عاقبت حریص بودن تنهایی است و از آن‌ها می‌خواهد از قدرتشان برای کمک به دیگران استفاده کنند.

درباره‌ی کتاب صوتی قلم موی جادویی

معرفی کتاب صوتی قلم موی جادویی

پسرک خیلی دوست داشت نقاشی یاد بگیرد اما هیچ استادی با دیدن لباس‌های پاره‌اش او را قبول نمی‌کرد چون مشخص بود که ما لینگ هیچ پولی ندارد و از عهده‌ی خرید قلم مو و وسایل نقاشی برنمی‌آمد. یک روز غریبه‌ای مهربان به ما لینگ قلم مویی جادویی هدیه داد که به نقاشی‌هایش جان می‌بخشید و هر چیزی او می‌کشید زنده می‌شد. پسر از این جادو برای کمک به بقیه استفاده کرد. اسم او خیلی زود بین مردم پخش شد و همه برای حل مشکلاتشان پیش ما لینگ می‌آمدند. امپراطور حریص هم که ماجرا را شنیده بود فکر کرد این قلم مو، می‌تواند قدرت و پول زیادی برایش بسازد پس دستور داد ما لینگ را نزد او ببرند… .

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%82%D9%84%D9%85-%D9%85%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C/book/70965

کتاب صوتی قلم موی جادویی نوشته‌ی‌ام جی یورک (M. J. York) داستانی آموزنده درباره‌ی بخشش و طمعکاری است. در این قصه‌ی زیبا قهرمان از قدرتش برای کمک به مردم استفاده می‌کند اما امپراطور سعی دارد با قلم مو ثروت بیشتری جمع کند. در پایان داستان ما لینگ درس مهمی به امپراطور می‌دهد و به او ثابت می‌کند که هیچ‌چیز باارزش‌تر از مهربانی، دوستی و بخشش نیست.

کتاب صوتی قلم موی جادویی مناسب چه کسانی است؟

قصه‌ای لطیف و رویایی از سال‌های دور چین. ما لینگ، قهرمان کتاب صوتی قلم موی جادویی (The Magic Paintbrush) پسرکی فقیر و تنهاست که هیچ خانواده‌ای نداشت. او برای تامین زندگی‌اش کارهای دیگران را انجام می‌داد، مثلا گله‌ی گاوها را به چرا می‌برد یا در فصل سرما هیزم مردم روستا را جمع می‌کرد. ما لینگ با وجود همه‌ی سختی‌ها، قلب مهربانی داشت و اگر برای کمک به دیگران کاری از دستش برمی‌آمد دریغ نمی‌کرد.

۱۳ دقیقه

قلم موی جادویی

مشخصات کتاب صوتی

پسرک یتیم بیشتر از هر چیزی توی دنیا آرزو داشت که نقاش بشه. اما هر نقاشی که لباس کهنه و پاره پوره‌اش رو می‌دید متوجه می‌شد که جیبش خالیه و هیچ پولی نداره تا قلم مو یا بوم نقاشی بخره. پس در نتیجه کسی حاضر نبود بهش این هنر رو آموزش بده. یک‌بار از مدیر مدرسه روستاشون خواست تا قلم موی کهنه و شکسته‌ای که بلااستفاده یه گوشه افتاده بود رو بهش قرض بدن. اما مدیر مدرسه درخواستش رو رد کرد و گفت: هه هه هه! یه پسربچه یتیم مثل تو چی از نقاشی کشیدن سرش می‌شه؟

اما ما لینگ ناامید نشد و همچنان تصمیم داشت که نقاش بشه. پس باید یه فکر دیگه‌ای می‌کرد. برای همین شروع کرد به کشیدن طرح کوه و دریا روی خاک. برای این کار شاخه‌های درخت رو توی آتیش می‌سوزوند و وقتی انتهای اون‌ها سیاه می‌شدن ازشون مثل یه قلم مو برای کشیدن طرح پرنده و آهو استفاده می‌کرد. بعد از اون برای کشیدن نقش گل یا ماهی روی سنگ انگشتش رو مرطوب می‌کرد و از آب کمک می‌گرفت… .