معرفی و دانلود کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن! | گلاره عباسی | نوین کتاب گویا

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D9%86%D8%B1%D9%88-%D8%B3%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%D8%AF%D9%86/book/79740

کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن! اولینِ اثر داستانی گلاره عباسی، صداپیشه، بازیگر، کارگردان و نویسنده‌ی ایرانی است. عباسی در این کتاب، تنهایی‌ها، انبوه افکار و آرزوهای دست‌نیافته و همین‌طور زندگی نزیسته‌ی زنی خانه‌دار را به تصویر کشیده است.

درباره‌ی کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن!

22 دقیقه

قلیه میگو و حلوا

14 دقیقه

خورش قرمه‌سبزی

معرفی کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن!

مخاطبان ادبیات معاصر ایران و طرفداران رمان‌های فارسی از شنیدن کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن! لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن! می‌شنویم

معرفی و دانلود کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن!

گلاره عباسی در کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن! تصویری تمام‌قد از زنِ خانه‌دار ایرانی را در مقابل مخاطب قرار داده است. تصورِ عموم جامعه از خانه‌داری با آنچه زنانِ خانه‌دار به‌واقع تجربه می‌کنند، بسیار متفاوت است. خانه‌داری، کاری تمام‌وقت و بدون دستمزد است که گویا تمامی هم ندارد! اغلب زنان خانه‌دار به مشکل بحران هویت دچار می‌شوند چرا که رسیدگی به کارهای خانه و سایر فرآیندهایی که آنان انجام می‌دهند، به‌دلیل ماهیتِ غیرمولدیِ آن در اقتصاد، تحت عنوان شغل به رسمیت شناخته نمی‌شود. مواردی مثل استرس، احساس خستگی، ناامیدی و بی‌ارزشی، زنانِ خانه‌داری را که جز به کارهای خانه، به فعالیت دیگری نمی‌پردازند، تهدید می‌کند. معطوف کردن توجه عمومی به مسائل زنان‌ِ خانه‌دار، می‌تواند در بهبود شرایطِ آنان تأثیر داشته باشد. برانگیختن حساسیت‌ها نسبت به آنچه زنان تجربه می‌کنند و افزایش شراکتِ آن‌ها در اجتماع موجب می‌شود تا هم زنان و هم جامعه از نتایج آن منتفع شوند.

30 دقیقه

زرشک‌پلو با مرغ

مشخصات کتاب صوتی

گلاره عباسی در کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن! راوی زندگی و روزمرگی‌های زنی خانه‌دار است که به‌دلیل شرایط زندگی‌اش، به تلاطم‌های شدید روحی دچار شده است؛ زنی زیبا که در جامعه فعال بوده و قصد داشته بازیگر شود اما نتوانسته به خواسته‌های خود دست پیدا کند و اکنون این ناکامی، سلامت روان او را تهدید می‌کنند.

دیروز قرار بود بروم سر فیلمبرداری. صبح نیلوفر اشاره کرد بوت مشکی پاشنه‌دارت را بپوش. من که داشتم خال مشکی کنار لبم را پر رنگ می‌کردم، با اشاره گفتم مریلین مونرو هیچ‌وقت بوت پاش نمی‌کرد. دیروز بیشتر از هر روزی احتیاج داشتم شبیه مریلین مونرو باشم. نخستین روز فیلمبرداری بود. نم‌نمک برف می‌بارید. نیلوفر رژ قرمز را محکم کوبید روی لب‌هایش. شبیه یک تودهنی محکم بود. نمی‌دانم چطور دردش نگرفت. خالِ گوشه‌ی لبم هم پر رنگ شده بود. رژ قرمز هم عین مهر نظام‌پزشکیِ دکتر، کوبیده شده بود. زنِ آرایشگر هم وظیفه‌ی دکلره‌ی موها را خوب انجام داده بود. دیگر مریلین مونرویی شده بودم که منتظر سرویس بود. لعنتی برف گرفته بود و می‌ترسیدم موهام وز کند. چند بار آیفن را چک کردم. حوصله‌ی این بازی مسخره با آیفن را نداشتم. رفتم دمِ در. با دقت نگاه کردم که زنِ حامله‌ی همسایه توی پاگرد پله‌ها نباشد. فقط مانده بود سرتاپایم بشود ته‌مانده‌ی معده‌ی یک زن حامله. زنِ این خانه همیشه حامله است. سه تا پسر دارد و باز هم… همیشه هم دستش پر از کیسه‌های خرید است. دفعه‌ی آخر که وسط پاگرد پله‌ها دیدمش، دستم پر بود از فرم کلاس بازیگری. توی چند لحظه تمام سؤال‌های فرم بازیگری، از رنگ مو و سن و وزن و قد شد رنگ سبز مایل به زرد استفراغِ زنِ حامله. هنوز هم احساس می‌کنم دست‌هایم بوی غذاهای ویار زن همسایه را می‌دهد. مریلین مونروی بدبو و بدرنگ.

فهرست مطالب کتاب صوتی

کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن! به خوانش گلاره عباسی، نویسنده‌ی اثر، توسط نوین کتاب گویا به انتشار رسیده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب صوتی مریلین مونرو سر جردن! از تنهایی‌های زندگی انسانِ امروزی می‌گوید. کاوش‌های درونی‌، خودگویه‌ها، زنانگی و عشق، عناصر برجسته‌ی این کتاب هستند. خرده‌روایت‌هایی که گهگاه در میانِ سیر روایت اصلی گنجانده‌ شده‌اند، بر جذابیت آن افزوده‌اند و پایان‌بندیِ غیرقابل پیش‌بینیِ کتاب، آن را به اثری تبدیل کرده است که در حال و روز ادبیاتِ امروز ایران، حرفی برای گفتن دارد. نثر گلاره عباسی، ساده و روان و بی‌پیرایه است. استفاده از زبان معیار باعث شده تا مخاطب ارتباط بهتر و عمیق‌تری با اثر برقرار کند. عباسی در این کتاب به جزییات توجه ویژه‌ای معطوف داشته است و از نویسنده‌ای که هم بازیگر است و هم کارگردان، جز این انتظار دیگری نمی‌توان داشت.