معرفی و دانلود کتاب صوتی مشتریان گرسنه: نقشه راهی برای نوآوری مشتری محور | استیفن وانکر

یکی از پایه‌ها و ارکان اساسی هر نوع کسب‌وکار و محیط بازار،‌ مشتریان هستند! مشتری‌ها به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مهره‌ها در انواع کسب‌وکار و مشاغل، نقش‌آفرینی می‌کنند و می‌توان گفت که بخش مهمی از پیشرفت‌های کاری و درآمد شخصیت‌های فعال درحوزه‌های گوناگون، وابسته به مشتریان آن‌هاست. بنابراین بسیاری از افراد،‌ برای موفقیت در کسب‌وکار و برنامه‌ریزی فروش خود، شناخت مشتری را در اولویت قرار می‌دهند. این بینش مشتری است که به شما می‌گوید نقشه‌ی راه شما چگونه است و از چه مسیری باید عبور کنید.

آیا دغدغه‌ی شناسایی سلیقه‌ی مشتریان و فروش محصولات جدیدتان را دارید؟ کتاب صوتی مشتریان گرسنه نوشته‌ی استیفن وانکر، جسیکا واتمن و دیوید فاربر همه‌ی آنچه را که باید برای موفقیت در تجارت‌تان بدانید،‌ در اختیار شما قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی مشتریان گرسنه

جسیکا واتمن از جمله افرادی است در ایجاد رویکردهای نوآورانه برای رسیدن به تغییرات اجتماعی تخصص دارد. او مدرک دکترای خود را در رشته‌ی علوم سیاسی و از MIT دریافت کرده و مقطع کارشناسی ارشد را در رشته‌ی سیاست عمومی در دانشکده دولتی کندی هاروارد گذرانده است.

هیچ روش جادویی برای نوآوری وجود ندارد. نمی‌توان ادعا کرد فقط یک راه درست برای افزایش نوآوری در سازمان‌ها وجود دارد. برخی شرکت‌ها مدیریت تمام طرح‌های نوآوری یا رشدشان را به یک دپارتمان اختصاص می‌دهند. برخی دیگر نیز نوآوری را بر دوش همه می‌گذارند. شرکت‌های بسیاری از مدل‌های ترکیبی استفاده می‌کنند و معمولا متخصصان نوآوری‌شان طرز فکر تیم‌ها را تغییر می‌دهند. تا زمانی‌که رویکرد سازمان‌ها با زمینه‌ی خاص آن‌ها سازگارتر باشد، شیوه‌های متفاوتی را می‌توان به کار بست. البته راه‌های اشتباهی در نوآوری وجود دارد. فعالیت‌های مربوط به نوآوری در صورت پیروی نکردن از فرآیندی مشخص، همواره شکست می‌خورند. این یکی از اشتباهات بزرگ است. نوآوری مانند جای دادن رعد و برق در یک بطری نیست. بلکه بیشتر توانی است که باید بارها و بارها استفاده شود، تا نتایج تحول‌آفرینی به دست آید. در نتیجه این بخش کتاب،‌ روند مرحله‌به‌مرحله‌ای را برای انجام پروژه‌های نوآوری براساس روش کارهایی که باید انجام شوند، ارائه می‌کند. پروژه‌های نوآوری معمولا در سطح ایده‌های جذاب باقی می‌مانند،‌ زیرا مسیر استراتژیکی را دنبال نمی‌کنند.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D8%B3%D9%86%D9%87/book/69596

اگر سابقه‌ی فعالیت در زمینه‌ی فروش و بازاریابی داشته باشید،‌ قطعا این ایده را شنیده‌اید که طراحی یک محصول جدید،‌ بخش آسان نوآوری است. آنچه نوآوری را برای صاحبان مشاغل و استارت‌آپ‌ها مشکل می‌کند،‌ زمان مواجهه‌ی مشتری با محصول جدید است! به‌همین‌دلیل باید بدانید که در تولید محصولات جدید باید به رفع مشکلات محصول توجه ویژه‌ای داشته باشید و آن را با رفتارهای تازه‌ی شکل‌گرفته در مشتریان هماهنگ کنید. استیفن وانکر (Stephen Wunker)، جسیکا واتمن (Jessica Wattman) و دیوید فاربر (Dave Farber) در کتاب صوتی مشتریان گرسنه (Jobs to be done: a roadmap for customer-centered innovation) راهکارهای بسیار مفیدی را برای شناخت عمیق مشتریان و ذی‌‎نفعان اصلی بازار به شما ارائه می‌کنند و مولفه‌های مناسبی را برای آزمون و خطای ارزان و سریعِ راهکارهای جدید در اختیارتان می‌گذارند.

با گوش سپردن به این کتاب پرکاربرد که در سه بخش، دوازده فصل و دو ضمیمه نوشته شده است،‌ می‌توانید در مسیر موفقیت برای کسب‌وکار خود قرار بگیرید و به سود و درآمد بیشتر دست یابید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مشتریان گرسنه

– کتاب مشتریان گرسنه ترفندها و مثال‌های زیادی را در اختیارتان می‌گذارد که شناخت شما را نسبت به مشتریانتان عمیق‌تر می‌کند. همچنین به شما کمک می‌کند که برنامه‌ی کارآمدی را برای پیروزی در بازار به کار بگیرید. (جان دوک، مدیر استراتژی سازمانی پت اسمارت)

شنیدن این کتاب صوتی برای همه‌ی فعالان در حوزه‌ی بازاریابی و فروش و یا صاحبان کسب‌وکارها بسیار مفید خواهد بود.

با نویسندگان کتاب صوتی مشتریان گرسنه بیشتر آشنا شویم

استفان وانکر آمریکایی با سابقه‌ی طولانی در ایجاد سرمایه‌گذاری‌‌های موفق، به فعالیت مشغول است. او در کارنامه کاری خودش عناوینی همچون مدیر پیشگام در تجارت موبایل و بازاریابی تلفن همراه و رهبر تیم تولیدکننده‌ی اولین گوشی‌های هوشمند را دارد. این نویسنده به طور گسترده در مجلاتی مانند فوربس و هاروارد بیزینس ریویو مطالبی را به چاپ رسانده و با برنامه‌های تلویزیونی از جمله بلومبرگ و بی‌بی‌سی همکاری داشته است. وانکر دارای مدرک MBA از مدرسه بازرگانی هاروارد، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از دانشگاه کلمبیا و مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه پرینستون است.

در بخشی از کتاب صوتی مشتریان گرسنه می‌شنویم

دیوید فاربر به‌عنوان متخصص در زمینه‌ی استراتژی و نوآوری فعالیت می‌کند. او مشاور و رهبر نوآوری داخلی است که با بیش از 75 شرکت جهان همکاری می‌کند.

– این کتاب نشان می‌دهد که چگونه با استفاده از نوآوری می‌توانید به تقاضای مشتریان پی ببرید و اطلاعات خود را درباره‌ی نیاز آن‌ها تکمیل کنید. (استیسی ماهربال،‌ مدیر مرکز برتربینش‌های مشتری و نوآوری،‌ کلوروکس)

کتاب صوتی مشتریان گرسنه برای چه کسانی مناسب است؟

– این کتاب روش‌های جدید و ساده‌ای را به شما ارائه می‌کند که برای کشف نیازهای پنهان مشتریان ضروری هستند. (ویجای کریش، مدیر کل اینترنت اشیا، سیسکو)

معرفی کتاب صوتی مشتریان گرسنه: نقشه راهی برای نوآوری مشتری محور

– محبوبیت کتاب مشتریان گرسنه برای من به این دلیل است فقط به بررسی ایده برای طراحی محصول محدود نمی‌شود. بلکه به شما نشان می‌دهد، چگونه می‌توانید با استفاده از اطلاعات و شناختی که از مشتریان دارید، شیوه‌ی کار و ارزش‌آفرینی‌تان را تغییر دهید. (برایان نیومن، نایب رییس اجرایی عملیات جهانی، پپسیکو)