معرفی و دانلود کتاب صوتی من نمرده‌ام: مجموعه داستان‌های کوتاه از خاطرات یک روانشناس 4 | احمد پدرام | انتشارات ترانه پدرام

7 دقیقه

جنگ جنگ تا پیروزی

8 دقیقه

من عاشق زباله‌ام

مشخصات کتاب صوتی

زن روی صندلی که می‌نشیند احساس می‌کنم ننشست؛ بلکه خودش را روی صندلی کوبید. مرد هم مثل متهمی که حالا باید بنشیند و اتهام‌ها را بشنود، روی صندلی روبروی من می‌نشیند. این وقت‌ها احساس می‌کنم باید منتظر یک دعوا باشم، نه مشاوره و اول باید میانجی‌گری کنم تا دعوا بخوابد و بعد پیش بروم تا ببینم چه پیش می‌آید. شاید در اعماقِ ذهنم این فکر می‌گذرد که واقعاً مشاوره چه کار سختی‌ست و گاه چقدر باید بدون چراغ در بیابانی تاریک بگردی تا کورسویی بیابی و دنبال بگیری و…

شخصیت‌هایی که در داستان‌های کتاب صوتی من نمرده‌ام، از هر طیف و طبقه‌ای هستند: دانشجویی که با پدر و مادرش مشکل دارد؛ زنی که شوهرش حرفش را نمی‌فهمد؛ پدری که پس از چندین سال دوباره با اولین عشق زندگی‌اش رابطه برقرار کرده؛ مردِ مهندس عمران و زنِ مهندس معماری که قبل از طلاق گرفتن، به خاطر دو کودک‌شان تصمیم به رفتن به مشاوره گرفته‌اند؛ و مرد و زنی که به علت پرخاشگری رابطه‌شان دچار مشکل شده است. هر کدام از این شخصیت‌ها، مشکلاتِ متفاوتی دارند و کودکی و شرایط زندگی‌شان تأثیرِ متفاوتی بر آن‌ها داشته است. احمد پدرام برای این مراجعین، از شکل‌گیری احساسات مثبت و منفی می‌گوید و همینطور تنوع احساسات و هیجانات و افکاری که در سرِ ما ایجاد می‌شوند را به آن‌ها نشان می‌دهد تا از این راه، بتوانند مسیرِ خود را در زندگی پیدا کنند و برای مشکلات‌شان راه‌حلی بیابند. این داستان‌ها و روایت‌های صادقانه، درس‌های زیادی به ما می‌دهند و باعث می‌شوند با اطرافیان‌مان همدلی بیشتری داشته باشیم.

6 دقیقه

عصبانیت و پرخاشگری

6 دقیقه

دَماغ یا دِماغ

کسانی که به داستان‌های کوتاه و همینطور شرح‌حال‌های روان‌شناختی علاقه‌مندند از شنیدن کتاب صوتی من نمرده‌ام لذت خواهند برد.

با احمد پدرام بیشتر آشنا شویم

10 دقیقه

نقاش مهربانی‌ها

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D9%86-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%85/book/77441

10 دقیقه

ازدواج فامیلی

11 دقیقه

ساخت‌و‌ساز، قسمت دوم

زن چادرش را جمع می‌کند و مقنعه‌اش را هم روی چانه‌اش جابجا می‌کند. گویی می‌خواهد دهانش را برای فریاد کردن رها کند. مقنعه را که زیر چانه می‌کشد، شروع می‌کند:

در کتاب صوتی من نمرده‌ام، احمد پدرام با الهام و ارجاع به روایت‌های و شرح‌حال‌های مراجعینش، داستان‌هایی از زندگی این مراجعین را گردآوری کرده تا ما بتوانیم نگاه به جهانِ زندگی آن‌ها بیندازیم. احمد پدرام در این داستان‌ها، به دنبال این است که از مراجعینش درس بگیرد و با کسانی که زندگی خود را خالی و تهی می‌بینند، همدلی کند. او با ارائه‌ی روایتی همدلانه از زندگی کسانی که زیر فشارهای اقتصادی، خانوادگی و عاطفی کمر خم کرده‌اند ولی هنوز هم زمین نخورده‌اند و به زندگی ادامه می‌دهند، نشان می‌دهد چطور می‌توان زندگی را تحمل کرد و آن را تاب آورد. این نویسنده با نشان دادن این اندوهِ شیرین، مخاطب را به اندیشه وا می‌دارد و از او می‌خواهد باز هم به زندگی متعهد بماند.

کتاب من نمرده‌ام، توسط انتشارات خانه رود منتشر شده و نسخه‌ی صوتی آن را انتشارات ترانه پدرام به گویندگی معین وصال، ویکتوریا براری، رضا بصیری، سحر حمیدی و محمد کربلایی تهیه کرده است.

کتاب صوتی من نمرده‌ام برای چه کسانی مناسب است؟

احمد پدرام (متولد 1335) در شهر درود استان لرستان به دنیا آمد. او مدرک کارشناسی خود در رشته‌ی روان‌شناسی با گرایش مشاوره را در سال 1358 از دانشگاه تهران، دوره‌ی کارشناسی ارشد خود را در سال 1373 از انستیتو روان‌پزشکی تهران و دوره‌ی دکتری خود را از دانشگاه پیام نور دریافت کرده است. احمد پدرام تجربه‌ی مشاوره در مدارس و کار در بخش روان‌پزشکی بیمارستان‌های مختلف و همینطور نوشتن کتاب‌ها و مقالات متعددی را در کارنامه‌ی خود دارد. او در سال 1393 انتشارات ترانه پدرام را تأسیس کرد و از طریق این انتشارات در حوزه‌های متفاوتی مانند روان‌شناسی عمومی، فرزندپروری و مجموعه‌های مصور کودکان دست به انتشار کتاب زد. از آثار احمد پدرام می‌توان به کتاب‌های «پدر تو چه می‌کشی، من چه می‌کشم؟»، «در به در به دنبال شادی» و «آوای بی‌صدای پروانه‌ها» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی من نمرده‌ام: مجموعه داستان‌های کوتاه از خاطرات یک روانشناس 4 می‌شنویم

کتاب صوتی من نمرده‌ام نوشته‌ی احمد پدرام به خاطرات مراجعین این روان‌شناس در طی 40 سال اخیر می‌پردازد. این نویسنده در کتاب صوتی من نمرده‌ام، شرح‌حال مراجعین و برخی حوادث زندگی شخصی خود را در قالب داستان کوتاه بازگو کرده است. روایت‌های صمیمانه و ساده‌ای که احمد پدرام در این کتاب فراهم آورده است شنیدن این کتاب را برای هر خواننده‌ای جذاب می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی من نمرده‌ام

9 دقیقه

ساخت‌و‌ساز، قسمت اول

12 دقیقه

هیچ‌کس جیک نزد

– چی بگم آقای دکتر؟ از کجا بگم؟ از کدوم بدبختیام بگم؟ دلم خونه. اعصابم از این دست این آقا و بچه‌هاش ریخته به هم. دارم دق‌مرگ می‌شم. دارم آب می‌شم. دارم می‌میرم. اصلاً کاش می‌مردم. دارم روز به روز تو این خونه بیشتر خوار و ذلیل می‌شم. این آقا هم که ککِش نمی‌گزه. خوش و خرم این‌ور و اون‌ور دنبال کار و پی خوشی‌هاشه. صبح کله‌ی سحر می‌ره و شبا هم ده یازده میاد خونه و می‌شینه پای VOA و منوتو و کوفت و زهر مارای دیگه. بعد هم می‌ره می‌خوابه، منم هی باید به بچه‌ها بگم دیگه برید بکپین. بعدم خودم با هزار فکر برم کپه‌ی مرگم رو بزارم و تازه خوابم هم نمی‌بره. قلبم میاد توی حلقم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

8 دقیقه

عاشقانه‌ی ساده

معرفی کتاب صوتی من نمرده‌ام: مجموعه داستان‌های کوتاه از خاطرات یک روانشناس 4