معرفی و دانلود کتاب صوتی موکل خطرناک | جان گریشام | نشر ماه آوا

موهایش با رنگ مشکی کاملاً رنگ شده بود تا اثری از موهای خاکستری باقی نماند. موهایش بلند بود و با ژل به سمت عقب شانه شده و به مدل دم اسبی کوچکی در آمده و تا یقه‌ی کت، فرود آمده بود. برای آرایش آن‌ها ساعت‌ها وقت صرف شده بود. گوشواره‌ی الماسی که در گوش چپش بود، می‌درخشید. دست‌بند طلای زیبا و گرانی درست در زیر ساعت الماس‌نشان رولکس، بسته شده بود.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D9%88%DA%A9%D9%84-%D8%AE%D8%B7%D8%B1%D9%86%D8%A7%DA%A9/book/78688

کتاب موکل خطرناک توسط انتشارات البرز و با ترجمه‌ی محمد قصاع منتشر شده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب را نشر صوتی ماه آوا به گویندگی محمود هادی زاده تهیه کرده است.

اقتباس‌های سینمایی از کتاب صوتی موکل خطرناک

کفش‌ها نوک‌تیز بود. جوراب‌های ابریشمی تقریباً تا زیر زانوهای پرموی بری مولدانو، یا بری چاقوکش، و یا فقط چاقوکش، اسمی که بیش از همه آن را دوست داشت می‌رسید. کت و شلوار سبز تیره، درخششی داشت که از نگاه اول دوخته شده از پوست سوسمار و یا سایر خزندگان به نظر می‌آمد. اما از نزدیک معلوم می‌شد که از پوست دوخته نشده و جنسش پلی‌استر است. در جلوی کت، دو ردیف دکمه دیده می‌شد. این لباس به تن صاحبش که اندامی ورزشکارانه داشت برازنده بود و وقتی در رستوران با وقار به سمت تلفن عمومی رفت به گونه‌ی خاص می‌درخشید. لباسش او را شبیه قاچاق‌چیان عمده‌ی مواد مخدر و سازمان‌دهنده‌ی مجرمان ساخته بود؛ که البته هیچ اشکالی نداشت. زیرا او بری چاقوکش بود و دلش می‌خواست مردم به او توجه کنند و با دیدنش مردی موفق را در نظر آورند، از او بترسند و از سر راهش کنار بروند.

رمان موکل خطرناک (The Client)، نوشته‌ی جان گریشام (John Grisham)، با معرفی شخصیت مارک اِسوِی آغاز می‌شود. مارک به همراه برادر کوچک‌ترش ریکی و مادرش در حومه‌ی شهر ممفیس و در یک کاروان زندگی می‌کند.

محبوبیت این فیلم سینمایی، باعث شد سریالی به همین نام و به بازیگری جوبت ویلیامز (JoBeth Williams) و جان هرد (John Heard) برای شبکه‌ی CBS ساخته شود.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی موکل خطرناک

  • برنده‌ی جایزه‌ی نوئل نقره‌ای کلرادو در بخش ادبیات نوجوانان در سال 1995
  • برنده‌ی جایزه‌ی نوجوانان اورگرین در سال 1996
  • برنده‌ی جایزه‌ی Premio Bancarella در سال 1994

نکوداشت‌های کتاب صوتی موکل خطرناک

  • جان گریشام در اوج. (The Atlanta Journal)
  • بسیار جذاب و گیرا… جان گریشام کاری می‌کند که خواننده صفحات کتاب موکل خطرناک را بسیار سریع‌ ورق بزند. (San Francisco Chronicle)
  • جان گریشام استاد نوشتن داستان‌های تعقیب‌و‌گریز است. (واشنگتن پست)
  • این داستان سریع و تند، قلب شما از حرکت باز می‌دارد. (The Orlando Sentinel)

کتاب صوتی موکل خطرناک برای چه کسانی مناسب است؟

در سال 1994، کارگردان مشهور آمریکایی، جوئل شوماخر (Joel Schumacher) فیلمی را بر اساس این رمان و با بازیگری سوزان ساراندون (Susan Sarandon)، تامی لی جونز (Tommy Lee Jones)، مری-لوئیز پارکر (Mary-Louise Parker) و برد رنفرو (Brad Renfro) ساخت. نقش‌آفرینی بازیگران این فیلم، تحسین منتقدین را در پی داشت و سوزان ساراندون را نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار کرد. در نهایت، این بازیگر برنده‌ی جایزه‌ی بفتا (BAFTA) در بخش بهترین بازیگر زن شد و برد رنفرو نیز که برای اولین بار در فیلمی نقش‌آفرینی می‌کرد، برنده‌ی جایزه ستاره جوان و جایزه هنرمند جوان شد.

یک روز که مارک و ریکی در اطراف خانه‌شان در حال سیگار کشیدن هستند، مردی را می‌بینند که می‌خواهد با گاز ماشینش خودکشی کند. مارک برای جلوگیری از این اقدام او، وارد می‌شود ولی مرد او را می‌گیرد و زمانی که در ماشین با مارک تنها می‌شود اعتراف می‌کند که نامش جروم کلیفورد و وکیلِ یکی از افراد مافیاست. مارک که تصمیم دارد با صحبت کردن او را از تصمیم به خودکشی منصرف کند، از او می‌خواهد بیشتر صحبت کند و جروم کلیفورد می‌گوید موکلش، بری مولدانو یا بری چاقوکش، اخیراً یکی از سناتورهای آمریکایی را به قتل رسانده و جسدش را پنهان کرده است و چون تنها کسی که از محل جسد اطلاع داشته، ویکلش جروم است، تصمیم دارد او را هم به قتل برساند. جروم که بسیار از مولدانو می‌ترسد، تصمیم به خودکشی گرفته است و حالا که مارک پیش اوست، می‌خواهد هر دو با هم خودکشی کنند. اما مارک در لحظه‌ی آخر موفق به فرار می‌شود و جروم با تفنگ خود را می‌کشد.

کتاب صوتی موکل خطرناک، رمانی مهیج و پلیسی‌ست که توسط نویسنده‌ی پرفروش آمریکایی، جان گریشام نوشته شده است. در این داستان جذاب و نفس‌گیر، مارک و ریکی اِسوِی، وکیلی را می‌بینند که پیش از خودکشی‌اش به مارک رازی را می‌گوید. رازی که می‌تواند به قیمت جان‌شان تمام شود و مارک باید تصمیم بگیرد آن را فاش کند یا اینکه در سیستم قضایی آمریکا گرفتار شود. گفتنی‌ست که کتاب حاضر برنده‌ی جایزه‌ی نوجوانان اورگرین شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی موکل خطرناک

معرفی و دانلود کتاب صوتی موکل خطرناک

مارک و ریکی به خانه‌شان فرار می‌کنند و مارک به پلیس می‌گوید جسد جروم کلیفورد را دیده است. از طرف دیگر، ریکی که صحنه‌ی شلیک را از نزدیک دیده بود، دچار شوک روانی می‌شود و در بیمارستان بستری می‌شود. مارک پس از ورود پلیس، چیزی در مورد قتل سناتور و محل جسد نمی‌گوید ولی پلیس به او مشکوک می‌شود و او را تحت پیگرد قضایی قرار می‌دهد. زنی به نام رجی، وکالت مارک را برعهده می‌گیرد و مارک متوجه می‌شود که می‌تواند به رجی اعتماد کند. رجی هم تمام تلاشش را به کار می‌بندد که از مارک و خانواده‌اش مراقبت کند.

معرفی کتاب صوتی موکل خطرناک

اگر به داستان‌های جنایی و پلیسی علاقه‌مندید، شنیدن این کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود. علاقه‌مندان به داستان‌های حقوقی و دادگاهی نیز از این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی موکل خطرناک می‌شنویم

از سوی دیگر، بری چاقوکش از ماجرای پیش‌آمده باخبر می‌شود و نیروهایش را به دنبال مارک می‌فرستد. همین مسئله است که داستان موکل خطرناک را بسیار جذاب می‌کند: مارک از سوی پلیس تحت فشار است که حقیقت را بگوید و از سوی مافیا تحت فشار است که حقیقت را پنهان نگه دارد. چه پلیس و چه مافیا برای رسیدن به اهداف‌شان دست به هر اقدامی می‌زنند و مارک به غیر از رجی، به هیچ کس نمی‌تواند اعتماد کند.