معرفی و دانلود کتاب صوتی نور درون: غلبه بر روزگار شک و تردید | میشل اوباما

اغلب از من پاسخ و راه‌حل خواسته می‌شود. از زمان انتشار آخرین کتابم، داستان‌های زیادی شنیده‌ام و پرسش‌های زیادی را مطرح کرده‌ام، و با طیف وسیعی از مردم درباره اینکه چگونه و چرا بی‌عدالتی و بی‌ثباتی را دنبال می‌کنیم، صحبت کرده‌ام. از من پرسیده شده که آیا ممکن است در جایی در جیب، فرمولی برای مقابله با این چیزها داشته باشم، چیزی که به رفع سردرگمی کمک کند، چیزی که غلبه بر آن را آسان‌تر کند. به من اعتماد کنید، می‌دانم که چقدر مفید خواهد بود.

دوست دارم مجموعه‌ای از پله‌های مشخص را بسازم تا به شما کمک کند بر هر عدم اطمینانی غلبه کنید و به هر هدفی که امیدوارید به آن برسید، دست پیدا کنید. آرزو می‌کنم که ساده بود. اگر فرمولی داشتم، حتماً تحویلتان می‌دادم. اما به خاطر داشته باشید من نیز گاهی اوقات شب‌ها در تخت دراز می‌کشم و به این فکر می‌کنم آیا به اندازه کافی خوب هستم یا خیر. لطفاً دقت کنید که من نیز مانند دیگران، نیاز به غلبه دارم.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%86/book/72870دنبال‌کنندگان کتاب‌های روانشناسی با موضوعاتی از قبیل: خودسازی، خودیاری، موفقیت شخصی و کاری از شنیدن کتاب صوتی نور درون هرگز پشیمان نخواهند شد. اثر حاضر شما را با استراتژی‌های موفقیت و غلبه بر ترس‌ها آشنا می‌کند.

با میشل اوباما بیشتر آشنا شویم

کتاب صوتی نور درون با برگردان یاسین قاسمی بجد و طلعت اصغری درمیان از سوی انتشارات جزیره کتاب منتشر شده است. اثر حاضر را با صدای لیلا ولی‌پور می‌شنوید.

جوایز و افتخارات کتاب نور درون

 • کتاب پرفروش نیویورک تایمز
 • کتاب پرفروش یو‌اس‌ای تودِی
 • یکی از صد کتاب سال 2022 که باید بخوانیم
 • کتاب پرفروش آمازون

نکوداشت‌های کتاب نور درون

 • هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم ادعا کنیم که در مسیر اهدافمان، برای تمام مشکلات و پیشامدها پاسخ آماده‌ای داریم. گاهی اتفاقاتی رخ می‌دهند و موانعی بر سر راه ما قرار می‌گیرند که حتی از تصور ما خارج بوده‌اند. نکته اینجاست که ما نه برای رخدادهای احتمالی، بلکه برای رویارویی با تغییرات باید آماده باشیم. کتاب صوتی نور درون (The light we carry) دربردارنده‌ی پیشنهادات صادقانه و دوستانه‌ی میشل اوباما (Michelle Obama) است که به شما می‌آموزد چگونه با تغییرات کنار بیابید و در عین حال، برای رسیدن به خواسته‌هایتان ثابت‌قدم باشید.

  چیزی که این کتاب را خاص می‌کند این است که بر بخش‌هایی از کتاب «شدن» متکی است [و درواقع ادامه‌ی آن است.] میشل در این کتاب به‌عنوان یک مربی و راهنما عمل می‌کند. (واشنگتن پست)

 • کاوشی عمیقاً شخصی و بسیار الهام‌بخش درباره‌ی آن چیزی که ما را در برابر عدم‌قطعیت، مقاوم نگه می‌دارد. به‌عبارت دیگر کتابی عالی! (مجله‌ی او. کوارترلی)

 • معرفی کتاب صوتی نور درون: غلبه بر روزگار شک و تردید

  میشل اوباما در کتاب صوتی نور درون با شما از تجربیاتی می‌گوید که او را به «بانوی اول کاخ سفید» بدل کرد. تجربیات و نکته‌هایی که به شما کمک می‌کنند به توانایی‌های حقیقی خود پی ببرید و با نور درونتان زندگی دیگران را نیز تحت شعاع قرار دهید. این کتاب پرفروش نیویورک تایمز به شما کمک می‌کند با کنترل نگرانی‌ها و ترس‌هایتان به پیشرفت رو به سوی هدف‌هایتان ادامه دهید.

  درباره‌ی کتاب صوتی نور درون

  میشل اوباما برای وقت‌هایی که تردید داریم، نقشه‌ی راهی به ما می‌دهد که شبیه هیچ یک از کتاب‌های دیگر خودیاری نیست… ما از طریق داستان‌ها، تجربه‌ی زیسته و افکار او نور درون خود را پیدا می‌کنیم. (نیویورک تایمز)

کتاب صوتی نور درون برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن کتاب صوتی نور درون درحقیقت شما را با تجربه‌های زیسته‌ی میشل اوباما آشنا می‌کند. بانویی که به‌عنوان یک همسر، مادر و یکی از موفق‌ترین زنان آمریکایی، قصه‌ی زندگیش را با شما درمیان می‌گذارد. اثر حاضر به شما نشان می‌دهد که چطور این بانوی موفق در مراحل مختلف زندگی با پشت سر گذاشتن چالش‌ها توانسته به جایگاهی برسد که آرزوی بسیاری از انسان‌هاست. نویسنده در کنار شماست تا با آگاهی از ترس‌ها و تردیدهایتان و پذیرفتن آن‌ها، راهکاری برای عبور از نگرانی‌هایتان بیابید. قرار نیست هر روز جلوی آینه بایستید و جمله‌های دروغینی درمورد شجاع بودن و کنار گذاشتن اضطراب‌ها به خود تلقین کنید. اتفاقاً قرار است ترس‌هایتان را به‌عنوان بخشی از وجودتان بپذیرید و به‌جای سرکوب آن‌ها، راه‌حلی برایشان پیدا کنید.

بسیاری از افرادی که من با آن‌ها صحبت کردم تلاش می‌کنند قدرت خود را در نهادها، سنت‌ها و ساختارهایی ببینند که برای آن‌ها ساخته نشده، سعی می‌کنند مین‌های زمینی را پیدا کرده و مرزهایی را ترسیم کنند، که بسیاری از آن‌ها نامشخص و به سختی قابل مشاهده است. مجازات‌ عدم اجتناب از این موانع می‌تواند ویرانگر باشد و گاه به شدت گیج‌کننده و خطرناک است.

شاید باور آن برایتان دشوار باشد ولی در کتاب صوتی نور درون با نویسنده‌ی روبه‌رو هستید که مانند بسیاری از ما، به توانایی‌های خود شک داشته. خود را شایسته‌ی آرزوهایش نمی‌دانسته و گاهی از خود می‌پرسیده که آیا به‌اندازه‌ی کافی خوب هست؟ همین نکته کافی است تا مطمئن باشید که قرار نیست میشل اوباما شما را با سیلی از توصیه‌های غیرکاربردی و نکته‌های شعارگونه روبه‌رو کند. نویسنده صرفاً مسیری را به شما نشان می‌دهد که او را به کامیابی رسانده و این شمایید که باید انتخاب کنید آیا می‌خواهید باقی عمر را هم با ترس‌هایتان دست‌و‌پنجه نرم کنید یا با غلبه بر نگرانی‌هایتان می‌خواهید نخستین گام‌ها را به‌سوی خودسازی بردارید. اگر انتخاب شما راه دوم است، به کمک نویسنده‌ی این اثر می‌آموزید که زندگی خود را به‌دقت برانداز کنید. گاهی لازم است در گذشته‌ها به دنبال شادی‌های گمشده‌ی زندگی بگردیم و ببینیم که به‌راستی خواسته‌ی ما از زندگی چیست؟ پس از شنیدن این کتاب روابط شما با خود و اطرافیانتان دگرگون خواهد شد.

اعتمادبه‌نفس میشل اوباما الگویی است برای همه‌ی آن‌هایی که در زمان‌های سختی به‌دنبال عقلانیت، قدرت و خوش‌بینی می‌گردند. (لوسی فلدمن، مجله‌ی تایمز)

 • میشل اوباما، همسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا، متولد 1964 است و در آمریکا به دنیا آمده. او دکترای حقوق از دانشگاه هاروارد دارد. میشل حتی قبل از اینکه همسرش رئیس‌جمهور آمریکا شود، زن دغدغه‌مندی بود و به مسائل مربوط به حقوق اقلیت‌ها، نژادپرستی و تبعیض جنسیتی، محیط‌زیست و بهبود وضعیت زنان اهمیت می‌داد و در این زمینه‌ها فعالیت داشت. او در سال 2018 توانست لقب زن تحسین‌شده را به دست آورد. کتاب «شدن» اثر دیگر این نویسنده است.

  جملات برگزیده‌ی کتاب نور درون

  • هیچ چیز نمی‌تواند نوری که از درون می‌تابد را تار کند. (مایا آنجلو)
  • آغوشی ساده قدرتمندترین ابزاری است که برای برقراری ارتباط در حضور دیگران در اختیار داریم.
  • ما آنچه را نمی‌بینیم، تصور می‌کنیم نمی‌تواند وجود داشته باشد. عجب تصور مخربی. (اوکتاویا باتلر)

  در بخشی از کتاب صوتی نور درون می‌شنویم