معرفی و دانلود کتاب صوتی نوزادان | آن انرایت | انتشارات جیحون

اگر بخواهیم فایده‌ی کتاب نوزادان را در یک کلامِ مختصر بیان کنیم، می‌توانیم بگوییم که با گوش سپردن به این اثر، خواهید آموخت که در مقام یک مادر، به چه موارد و نکاتی توجه کنید و از چه اشتباهات و خطاهایی اجتناب ورزید.

کتاب «نوزادان» که با نام «بچه‌ها» نیز به زبان فارسی ترجمه شده، یکی از بهترین آثار منتشرشده از آن انرایت به شمار می‌رود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

به راستی مادر بودن چنان دشوار است که حتی سخن گفتن از آن، مستلزم برخورداری از درجه‌ای از شهامت و پایداری‌ست. شاید از همین رو بوده که تاکنون، مادران انگشت‌شماری همت کرده و تجربه‌ی زیسته‌ی خویش در مقام یک مادر را با مخاطبان عام، در میان گذاشته‌اند. آن انرایت یکی از همین مادران انگشت‌شمار است. او در کتاب صوتی نوزادان (Making babies) تجارب خویش به عنوان مادری جوان را با خوانندگان به اشتراک گذاشته است.

10 دقیقه

زمان – قسمت دوم

8 دقیقه

عذرخواهی از همه

14 دقیقه

نه ماه – قسمت دوم

9 دقیقه

زمان رویا – قسمت اول

3 دقیقه

یادداشت سرپرست مجموعه

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86/book/76391

14 دقیقه

دوسالگی – قسمت دوم

والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند، از مطالب کتاب صوتی نوزادان بهره‌های فراوانی خواهند گرفت.

با آن انرایت بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب صوتی نوزادان

13 دقیقه

نه ماه – قسمت سوم

13 دقیقه

تولد – قسمت اول

19 دقیقه

زمان رویا – قسمت دوم

صداقت و صراحتی که نگارنده در نگارش کتاب پیش رو داشته، به راستی تأثیرگذار و خیره‌کننده است. انرایت ابداً نقش مادری دلسوز و فداکار را بازی نکرده، و آنچه از تجربه‌ی مادر و فرزندی در این اثر گفته، آکنده از جزئیات تکان‌دهنده و گاه شرم‌آور است. با این حال، همین وجه کار او، یعنی همین صداقت در بیان دشواری‌های مادر بودن است که به کتاب نوزادان رنگ‌وبویی جذاب بخشیده است.

مادر شدن و مادر بودن تجربه‌ای شگرف و دگرگون‌کننده است. موجودی در بطن شما پا می‌گیرد و درونتان رشد می‌کند؛ رشد می‌کند و رشد می‌کند، تا روزی که به حکمِ طبیعت، مجال بیرون آمدن از زهدان شما را می‌یابد. اینجاست که دست تقدیر سنگین‌ترین وظیفه‌ی ممکن را بر عهده‌تان می‌گذارد: محافظت از موجودی کوچک و ناتوان، که جز شما هیچ‌کس دیگری را در این دنیا ندارد، و چنان‌که شما نباشید، دیر یا زود به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن تلف می‌شود.

2 دقیقه

درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب صوتی

12 دقیقه

زمان – قسمت اول

اقدام به تربیت صحیح کودکان، مستلزم یادگیری چه مهارت‌هایی است؟ آن انرایت کتاب صوتی نوزادان را برای پاسخ گفتن به همین پرسش به نگارش درآورده است. او در این اثر آموزنده که ساختاری اتوبیوگرافیک دارد، هر آن‌چه را که باید برای تربیت فرزندانی سالم و کوشا بدانید، با شما در میان گذاشته است. گفتنی‌ست که این اثر یکی از عناوین پرفروش ساندی تایمز به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی نوزادان

21 دقیقه

تولد – قسمت دوم

کتاب صوتی نوزادان توسط صبا راستگار به زبان فارسی ترجمه شده و از سوی انتشارات جیحون در اختیار مخاطبین علاقه‌مند قرار گرفته است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی نوزادان

  • کتابی شیرین و خواندنی با موضوع مادر بودن. (Dwight Garner, New York Times)
  • یکی از بهترین آثاری که در زمینه‌ی تجربه‌ی مادر بودن به نگارش درآمده است. (Boston Sunday Globe)
  • برای نگارش اثری درخور در حوزه‌ی روابط مادر – فرزندی، نگارنده باید تجربه‌ی عمیقی از عاطفه‌ی مادرانه داشته باشد؛ چنان‌که آن انرایت چنین تجربه‌ای داشته. (Judith Newman, New York Times Book Review)

کتاب صوتی نوزادان مناسب چه کسانی است؟

18 دقیقه

نه ماه – قسمت اول

5 دقیقه

دیوار شیشه‌ای

12 دقیقه

دوسالگی – قسمت اول

آن انرایت (Anne Enright) متولد سال 1962 و اهل کشور ایرلند است. از این نویسنده‌ی توانا تاکنون هفت رمان و یک مجموعه داستان به انتشار رسیده است. آثار انرایت جوایز و افتخارات متعددی را برای او به ارمغان آورده‌اند؛ از جمله جایزه‌ی مطرح من بوکر را.