معرفی و دانلود کتاب صوتی هنری زلزله پولدار می‌شود | فرانچسکا سایمون | کتاب‌های درگوشی

ماجرایی دیگر از مجموعه شنیدنی و سرگرم‌کننده‌ی هنری زلزله! فرانچسکا سایمون در کتاب صوتی هنری زلزله پولدار می‌شود، قصه شیطنت‌های همیشگی هنری و آرزوی او برای ثروتمند شدن را به تصویر می‌کشد.

درباره کتاب صوتی هنری زلزله پولدار می‌شود

– چنین مجموعه‌ی فوق‌العاده‌ای به راستی نادر و کمیاب است. (Times Books)

– با صدای بلند بخندید! (ساندی تایمز)

کتاب صوتی هنری زلزله پولدار می‌شود برای چه کودکانی مناسب است؟

جالب است بدانید یکی از جلدهای این مجموعه با عنوان هنری وروجک و آدم‌برفی زشت جایزه‌ی بهترین کتاب کودک سال 2008 را در جشنواره کهکشان کتاب بریتانیا از آن خود کرده است.

اقتباس از مجموعه هنری زلزله

پیتر خوبه روی مبل نشست و مجله دنیای اسباب‌بازی را ورق زد. هنری از صبح داشت همین کار را می‌کرد و هدیه‌های کریسمس را از تویش انتخاب می‌کرد و فهرست آن‌ها را در کاغذی می‌نوشت. البته نه فهرست هدیه‌هایی را که ممکن بود بگیرد، بلکه فهرست تمام چیزهایی که دلش می‌خواست داشته باشد.

مجموعه داستان‌های هنری زلزله در سال 2008 به انیمیشنی سریالی با همین عنوان بدل شدند. ساخت این مجموعه‌ی تلویزیونی جذاب بر عهده‌ی شبکه‌ی CITV بوده است.

نکوداشت‌های مجموعه هنری زلزله

حالا در کتاب هنری زلزله پولدار می‌شود (Horrid Henry Gets Rich Quick) که سومین جلد از مجموعه‌ی «هنری زلزله» محسوب می‌شود، این پسرک شیطان قرار است باز هم از دیوار راست بالا برود و آرامش دوستان و خانواده‌اش را بهم بریزد. البته ته دل هنری چیز بدی نیست و نمی‌خواهد کسی آسیب بیند اما به هر حال شیطنت‌های این پسربچه دوست‌داشتنی ممکن است کار دست خودش و بقیه بدهد!

مجموعه‌ی هنری زلزله (Horrid Henry)، اثر فرانچسکا سایمون، از داستان‌هایی دنباله‌دار با محوریت قهرمانی وروجک و شیطان، به نام هنری، تشکیل شده است. این مجموعه ده عنوان مستقل را دربردارد که در هر یک، واقعه‌ای خاص پیرنگ قصه را پیش می‌برد. با این حال، در تمام این ده داستان، با شخصیت‌های آشنایی مواجهیم که در مجلد نخست بهمان معرفی شده‌اند.

به هر حال ماجراهای این کتاب از صبح روزی آغاز می‌شود که پدر و مادر هنری از خراب‌کاری‌های او در مدرسه آگاه می‌شوند و کشمکش‌های خنده‌دار و سرگرم‌کننده میان آن‌ها آغاز می‌شود…

معرفی کتاب صوتی هنری زلزله پولدار می‌شود

فرانچسکا سایمون (Francesca Simon) نویسنده‌ای پرکار و شناخته‌شده در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان است. خوشبختانه بسیاری از آثار وی به زبان فارسی ترجمه شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته‌اند. راجع به فرانچسکا سایمون، این نکته نیز شایان ذکر است که وی در سال 2008 جایزه‌ی بهترین کتاب کودک سال را از آن خود نموده است.

در بخشی از کتاب صوتی هنری زلزله پولدار می‌شود می‌شنویم

کودکان 7 تا 12 از شنیدن ماجراهای کتاب صوتی هنری زلزله پولدار می‌شود لذت خواهند برد.

با فرانچسکا سایمون بیشتر آشنا شویم

گفتنی‌ست کتاب صوتی هنری زلزله پولدار می‌شود را آتوسا صالحی به فارسی برگردانده و آزاده مویدی فرد خوانش آن را برعهده داشته است. نسخه‌ی متنی این اثر، به همت نشر افق منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

درباره مجموعه هنری زلزله

هنری زلزله سرش را از روی کاغذ بلند کرد. کمی حالش گرفته شده بود، یک میلیون پوند! یک طوطی، شمشیر، استخر و تیروکمان. هنری زلزله داد زد: بدش به من. و مجله دنیای اسباب بازی را از دست پیتر خوبه قاب زد. پیتر خوبه داد زد: نوبت منههه! هنری داد زد: نخیر نوبت منه! پیتر گفت: از صبح تاحالا دست تو بود. و جیغ کشید: ماااامااااان…


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF/book/68780

اگر تا به حال ماجراهای هنری زلزله را دنبال کرده باشید، باید به شما بگوییم که این بار قرار است این پسربچه بازیگوش و پردردسر پول زیادی به جیب بزند و از هم‌سن و سالانش ثروتمند‌تر شود. این وروجک شیطان که همیشه دنبال کارهای عجیب‌وغریب است، اگر حواس کسی به او نباشد، آتش‌هایی به پا می‌کند که هزار آتش‌نشان هم قادر به خاموش کردنش نخواهند بود!