معرفی و دانلود کتاب صوتی هنر خوب زیستن: راه‌هایی شگفت‌انگیز برای کسب شادمانی، ثروت و موفقیت | رولف دوبلی

چرا زندگی ما مثل ماجراهای جنایی کلاسیک نیست؟ بیایید دو رمان جنایی را در نظر بگیریم. در اولین رمان بعد از یک تحقیق و بررسی پرهیجان، در نهایت کارآگاه قاتل را شناسایی و بازداشت می‌کند. قاتل به دادگاه فرستاده و محکوم می‌شود. در رمان دوم بعد از یک تحقیق و بررسی پرهیجان کارآگاه قاتل را پیدا نمی‌کند. کارآگاه پرونده را می‌بندد و به پرونده‌ی بعدیش می‌پردازد. کدام رمان برای شنونده، رضایت‌بخش‌تر است؟ مشخص است: اولین رمان.

خواسته‌‌ی ما برای عدالت آن‌قدر بزرگ است که به‌سختی می‌توانیم اندیشه‌ی بی‌عدالتی را تحمل کنیم. با وجود‌ این، این یک خواسته‌ی معمولی نیستِ زیرا این موضوعی است که فرض می‌کنیم واقعیت خواهد یافت. اگر حالا برآورده نشود، در آینده برآورده می‌شود. اغلب مردم عمیقاً معتقدند که جهان اساساً عادلانه است. به‌طوری که اعمال خوب پاداش داده خواهند شد و اعمال بد مجازات خواهند شد. مردم شرور نهایتاً برای حسابرسی فراخوانده می‌شوند و سرانجام قاتلان به پشت میله‌های زندان ختم می‌شود.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%86/book/72866

رولف دوبلی از نویسندگان پرفروش حیطه‌ی خودسازی در جهان امروز است. از میان آثار مشهور او می‌توان به عناوین پرطرفداری چون«هنر شفاف اندیشیدن» و «پیگیر اخبار نباشید» اشاره کرد. این نویسنده به فعالیت‌های تجاری نیز اشتغال داشته و ریاست شرکت بزرگ World.minds را عهده‌دار است. نثر روشن و لحن طنزآمیز و مطالب غیرکلیشه‌ای، سه عامل محبوبیت کتاب‌های رولف دوبلی است.

در بخشی از کتاب صوتی هنر خوب زیستن می‌شنویم

طرفداران کتاب‌های روانشناسی، به‌خصوص حوزه‌ی خودسازی، خودیاری و موفقیت شخصی از شنیدن کتاب صوتی هنر خوب زیستن بهره‌های فراوانی خواهند برد.

با رولف دوبلی بیشتر آشنا شویم

نویسنده باور دارد که اگرچه تعریف زندگی ایده‌آل برای هر کسی متفاوت است اما لزوماً همه‌ی این تعریف‌ها درست نیستند. چطور؟ کافی است نگاهی به اطرافیان خود بیندازید. کسانی که از بخت بد خود گلایه می‌کنند یا از سرنوشت و روزگار شکایت دارند. این نارضایتی‌های به ما نشان می‌دهد که احتمالاً یک جای کار می‌لنگد و تصور خیلی‌ها درمورد خوشبختی، از اساس اشتباه است.

معرفی کتاب صوتی هنر خوب زیستن: راه‌هایی شگفت‌انگیز برای کسب شادمانی، ثروت و موفقیت

طبق آنچه که تابه‌حال از کتاب‌های روانشناختی آموخته‌ایم، برای رسیدن به خوشبختی و موفقیت راه‌های گوناگونی وجود دارد و هر کس می‌تواند با توجه به ابعاد شخصیتی خود، مسیر متفاوتی برای رسیدن به زندگی مطلوب انتخاب کند. با این اوصاف، آیا «خوب زیستن» نوعی زندگی‌ست که همه را به خوشبختی می‌رساند؟ آیا اصولاً می‌توان یک نوع زندگی را برای همه‌ی انسان‌ها خوب دانست؟ پس تعریف شخصی هر کس از زندگی ایده‌آل چه می‌شود؟ رولف دوبلی (Rolf Dobelli) با پذیرش اینکه تعریف هر کس از زندگی خوب و خوشبختی متفاوت است، در کتاب صوتی هنر خوب زیستن (The Art Of The Good Life) اصولی همگانی را برای زندگی بهتر به شما می‌آموزد.

رولف دوبلی نه توان معجزه و نه حتی ادعای چنین قدرتی را دارد. شاید قوانین کتاب حاضر شما را به نهایت خوشبختی نرسانند اما یقیناً شما را به یک زندگی بهتر از وضع کنونی راهنمایی می‌کنند. اگر به دنبال یک اصل کلی و صددرصدی برای رسیدن به خواسته‌هایتان هستید، نه این کتاب و نه هیچ کتاب روانشناسی به شما کمکی نخواهند کرد. آنچه نیاز دارید یک خانه‌تکانی اساسی در افکارتان است و سپس قوانینی که شما را به‌تدریج به یک زندگی شادتر و رضایت بیشتر نزدیک کنند. آموزه‌های کتاب صوتی هنر خوب زیستن هم ساده هستند و هم کاربردی که برای مخاطب عام بیان شده‌اند. پس هر چه زودتر تردیدها را کنار گذاشته و طعم خوشبختی را به خود هدیه دهید.

رولف دوبلی در مرحله‌ی نخست، ذهنیت شما را از خوشبختی متحول کرده و به شما کمک می‌کند ذهنتان را برای دریافت دانش اصولی و صحیح، آماده کنید. سپس 52 قانون کتاب صوتی هنر خوب زیستن به شما یاد می‌دهند که در شرایط دشوار زندگی کنترل خود و رفتارتان را به دست گرفته و به تلاش کردن ادامه بدهید.

اثر حاضر با ترجمه‌ی محمود و سمیه جلیلیان از سوی نشر آتیسا به چاپ رسیده است. نشر صوتی رمانو نیز کتاب صوتی هنر خوب زیستن را با صدای ایمان رئیسی منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی هنر خوب زیستن

  • ترغیب‌کننده و درخشان. (کریستوف فرانز)
  • این کتاب شانسی برای بهتر زیستن در اختیار ما می‌نهد. (آمازون)
  • اثری که شیوه‌ی تفکر شما را دگرگون خواهد ساخت. (لندن بیزنس اسکول)

کتاب صوتی هنر خوب زیستن برای چه کسانی مناسب است؟

راهنمایی که با تغییر نگرش شما، سبک زندگیتان را دگرگون خواهد کرد. رولف دوبلی در کتاب صوتی هنر خوب زیستن، اساسی‌ترین‌ بنیادهای فکری امروز شما را به چالش می‌کشد تا به ریشه‌ی بسیاری از عادت‌ها و رفتارهای خود پی ببرید و با آگاهی کامل، فردای بهتری را بسازید. گفتنی‌ست این کتاب روانشناسی به‌عنوان یکی از آثار فهرست «کتاب‌هایی که زندگی‌تان را دگرگون خواهند کرد» شناخته شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی هنر خوب زیستن