معرفی و دانلود کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن | اریک فروم | انتشارات موج کتاب

20 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت هفت

10 دقیقه

سخنی درباره‌ی نویسنده – قسمت دو

17 دقیقه

تمرین عشق – قسمت سه

19 دقیقه

تمرین عشق – قسمت دو

13 دقیقه

آیا عشق ورزیدن هنر است؟

19 دقیقه

سخنی درباره‌ی نویسنده – قسمت شش

18 دقیقه

عشق و انحطاط آن در جامعه‌ی معاصر غرب – قسمت سه

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%AF%D9%86/book/76638

13 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت ده

13 دقیقه

سخنی درباره‌ی نویسنده – قسمت سه

19 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت سه

اریک فروم (Erich Fromm)، روانشناس نامدار، فیلسوف تأثیرگذار و جامعه‌شناس برجسته‌ی آلمانی، در سال 1900 در فرانکفورت متولد شد و به سال 1980 چشم بر جهان فرو بست. فروم تحصیلات خود را در دانشگاه فرانکفورت دنبال کرد و مدرک دکترای جامعه‌شناسی‌اش را از دانشگاه هایدلبرگ اخذ نمود. او که اصالتاً یهودی بود، در پیِ درگرفتن جنگ جهانی دوم ناچار به ترک آلمان شد. فروم مثل اغلب روشنفکران آلمانی هم‌نسلش، آمریکا را برای ادامه‌ی زندگی برگزید و تا آخر عمر در همین سرزمین ماند. از اریک فروم آثار برجسته‌ای به زبان فارسی ترجمه شده است. از میان این آثار، کتاب‌های پیش رو قابل ذکرند: «سرشت راستین انسان»، «داشتن یا بودن» و «هنر عشق ورزیدن».

فهرست مطالب کتاب صوتی

معرفی کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن

14 دقیقه

تمرین عشق – قسمت چهار

19 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت نه

فروم در کتاب هنر عشق ورزیدن، ضمن ارائه‌ی تعریفی دقیق از معنای مفهوم عشق و تفکیکِ انواع و اقسام گوناگون عشق از یکدیگر، در پرسش مهم دیگری نیز تأمل می‌کند: عشق ورزیدن، چرا و چگونه زندگی ما را غنی‌تر و سرشارتر می‌سازد؟ این سوال نیز به غایت مهم است و پاسخی درخور می‌طلبد. پاسخ خاصی که فروم به این پرسش می‌دهد، حاکی از شناخت عمیق او در باب ماهیت روانِ انسان، و آشنایی‌اش با تفکرات عمیق فلسفی و دینی است.

19 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت پنج

9 دقیقه

سخنی درباره‌ی نویسنده – قسمت هفت

مشخصات کتاب صوتی

15 دقیقه

سخنی درباره‌ی نویسنده – قسمت یک

17 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت چهار

16 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت شش

12 دقیقه

سخنی درباره‌ی نویسنده – قسمت چهار

21 دقیقه

عشق و انحطاط آن در جامعه‌ی معاصر غرب – قسمت دو
پاسخی که به این سوال می‌دهیم اهمیت به‌سزایی دارد. زیرا بسیاری از ابهامات را در باب ماهیت وجودی‌مان و روابطی که با دیگران برقرار می‌کنیم، روشن می‌سازد. اگر در پاسخ بگوییم که «نه، عشق ورزیدن نوعی مهارت نیست»، تلویحاً گفته‌ایم که عاشق شدن و دوست داشتن نوعی موهبت است که تنها می‌تواند از سر تصادف نصیب ما شود. اما اگر چنان‌که فروم باور دارد، بگوییم که «بله، عشق ورزیدن نوعی مهارتِ آموختنی است»، به واقع اذعان کرده‌ایم که اگر در زندگی خود از گوهر عشق بی‌بهره‌ایم، باید پیش و بیش از هر چیز، خودمان را مقصر بدانیم.

علاقه‌مندان به آثار روانشناختی مخاطبین اصلی کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن به شمار می‌روند.

با اریک فروم بیشتر آشنا شویم

18 دقیقه

سخنی درباره‌ی نویسنده – قسمت پنج

16 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت هشت

کتاب هنر عشق ورزیدن توسط پوری سلطانی به زبان فارسی ترجمه شده است. خوانش این اثر بر عهده‌ی دکتر محمد نظری بوده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن

  • هر سطرِ کتاب هنر عشق ورزیدن سرشار از بصیرت و شفقت است. (فورچن)
  • اریک فروم در عین این‌که روانشناسی تواناست، نویسنده‌ای مسلط و کاربلد نیز، هست. (شیکاگو تریبون)

کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن مناسب چه کسانی است؟

19 دقیقه

تمرین عشق – قسمت یک

آیا عشق ورزیدن یک هنر است؟… این پرسش دشواری‌ست که اریک فروم، روانشناس و فیلسوف برجسته‌ی آلمانی، در کتاب خواندنی خود با عنوان هنر عشق ورزیدن (Art of Loving) به آن پرداخته است. برای این‌که از عمق و غنای پاسخِ تأمل‌برانگیزی که فروم به این پرسش می‌دهد آگاه شویم، پیشتر لازم است که خودِ سوال را به درستی فهمیده باشیم. هنگامی که می‌پرسیم آیا عشق ورزیدن یک هنر است، مرادمان چیست؟

آیا عشق ورزیدن یک هنر است؟ اگر آری، چگونه می‌توان این هنر را آموخت؟… اریک فروم در کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن ماهیت عواطف عاشقانه را از سه منظر فلسفی، دینی و روانشناختی بررسی نموده و اقسام گوناگونِ عشق را به دقت طبقه‌بندی کرده است.

درباره کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن

13 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت یازده

19 دقیقه

عشق و انحطاط آن در جامعه‌ی معاصر غرب – قسمت یک

واژه‌ی هنر در این پرسش دلالت معنایی خاصی دارد. این‌جا هنر بیشتر به معنای نوعی فن یا مهارت به کار رفته است. به عبارتی، سخن بر سر نوعی توانایی‌ (skill) است، و نه موضوعی زیبایی‌شناختی. بنابراین می‌توانیم سوال مذکور را چنین مطرح کنیم: آیا عشق ورزیدن نوعی توانایی یا مهارت است؟

19 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت دو

19 دقیقه

نظریه‌ی عشق – قسمت یک