معرفی و دانلود کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش | وارن بافت | انتشارات جیحون

شما در کتاب وارن بافت به روایت خودش، با ویژگی‌های شخصیتی او بیشتر آشنا می‌شوید. برای مثال وارن بافت فردی بسیار رک و صادق است؛ به‌حدی که در نیویورک تایمز ادعا کرد که مالیات بسیار کمی پرداخت می‌کند. بااینکه چنین ادعایی از نظر سیاسی بسیار جنجال‌برانگیز بود؛ اما باعث شهرت بافت شد. ماجرا به حدی رسید که کنگره‌ی آمریکا در زمان باراک اوباما، تصمیم گرفت مجموعه‌ای از اصلاحات مالیاتی را به نام وارن بافت نامگذاری کرد.

معرفی کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش

شنیدن کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که می‌خواهند قدم در راه سرمایه‌گذاری و تجارت بگذارند.

در بخشی از کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش می‌شنویم

در دنیای سرمایه‌گذاری، اگر وقتی از مدرسه خارج می‌شوید، یک کارت پانچی داشته باشید که فقط بیست پانچ دارد و با تمام شدن آن سرمایه‌گذاری شما هم تمام شود، بیشتر از وقتی که یک کارت پانچی نامحدود داشته باشید، پول درمی‌آورید. مطمئن می‌شوید که از آن‌ها به‌درستی استفاده کرده‌اید. (دانشگاه نوتردام، بهار 1991)


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B4/book/79207

دیوید اندروز (David Andrews) برای اولین بار، الهام‌بخش‌ترین نقل‌قول‌های این سرمایه‌گذار کارکشته را در کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش گرد آورده است. نقل‌قول‌های جمع‌آوری‌شده بیشتر حول محور سرمایه‌گذاری، وال استریت، تجارت، سیاست، مالیات، امور خیریه و دیگر درس‌های زندگی است. بافت نگاهی صریح و مستقیم به تجارت دارد و همین موضوع باعث می‌شود که افراد زیادی جذب سخنان او شوند. افزون بر این‌ها، شما در کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش، با فردی مواجه می‌شوید که علاوه‌بر دانش تجاری خود، یک متفکر مترقی و بشردوست است که بیشتر پول خود را به بنیادهای خیریه اهدا می‌کند.

رسانه‌ها، مشاوران مالی، سیاستمداران و اقتصاددانان بسیاری جملات بافت را آویزه‌ی گوش خود کرده‌اند و امیدوارند که مانند بافت در سرمایه‌گذاری موفق باشند. اعتبار بافت تا جایی است که وقتی سهام یک شرکت را خریداری کند، افراد بسیاری برای خرید سهام آن شرکت اقدام می‌کنند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش

وارن بافت یکی از سرمایه‌گذاران افسانه‌ای جهان، با لقب پیشگو شناخته می‌شود. دیوید اندروز صدها گفتار او را در کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش نقل کرده است. این نقل‌قول‌ها بیشتر درباره‌ی موضوعاتی مانند سرمایه‌گذاری، اقتصاد، مالیات و سیاست است. وارن بافت آن‌قدر در دنیا شهرت دارد که افراد زیادی دوست دارند جا پای او بگذارند و مانند او ثروتمند شوند. پس بهتر است شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

درباره‌ی کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش

اگر می‌خواهید وارن بافت را از دریچه‌ی نقل‌قول‌هایش بشناسید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب وارن بافت به روایت خودش را با ویراستاری دیوید اندروز و ترجمه‌ی مریم دریانی بخوانید که انتشارات بذر خرد آن را روانه‌ی بازار کرده است. انتشارات جیحون نسخه‌ی صوتی این کتاب را با صدای محمد ولیان، در دسترس همگان قرار داده است.

کتاب صوتی وارن بافت به روایت خودش برای چه کسانی مناسب است؟

وارن بافت با همه‌ی این موفقیت‌ها، متواضعانه ادعا دارد که مستحق این ثروت هنگفت نیست و فقط در مکان و زمان درست به دنیا آمده است. با همه‌ی این‌ها، نمی‌شود انکار کرد که توانایی‌ بافِت در ارزیابی کسب‌وکارها منحصر‌به‌فرد و چشم‌گیر است. او یکی از ثروتمندترین و درعین‌حال مشهور‌ترین مردان جهان است که در دهه‌ی هشتم زندگی‌اش، هنوز هم محبوبیت خویش را حفط کرده.

یکی از پرتکرارترین سؤالاتی که در اینترنت جست‌وجو می‌شود، این پرسش است: وارن بافت (Warren Buffett) چگونه ثروتمند شد؟ این مرد بیش از نیم قرن است که با رکوردهای خود دنیا را انگشت‌به‌دهان کرده. کمتر کسی می‌تواند باور کند او فقط با نشستن در دفتر خود در نبراسکا و بدون استفاده از کامپیوتر، ثروتی به دست آورده که همه آرزوی آن را دارند. درواقع بورس اوراق بهادار سالانه حدود 11 درصد بازدهی دارد؛ اما شرکت بافت با نام برکشایر هاتاوی، نزدیک به 29 درصد سود سالانه (تقریباً 44 میلیارد دلار) به دست می‌آورد. اگر می‌خواهید راز چنین موفقیتی را بدانید، بد نیست که نگاهی به کتاب وارن بافت به روایت خودش (Warren Buffett: In His Own Words) بیندازید.

وقتی سهام می‌خرم، این‌طور فکر می‌کنم که می‌خواهم کل شرکت را بخرم. درست مثل این‌که مغازه‌ای در پایین خیابان می‌خریدم. اگر مغازه می‌خریدم، دوست داشتم همه چیز را درباره‌ی آن بدانم. (فوربز، یک نوامبر 1969)