معرفی و دانلود کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب: راهنمای پرورش فرزندانی خشنود و منعطف | آلن دوباتن | انتشارات جیحون

این کتاب صوتی برای والدین و علاقه‌مندان به کتاب‌های خودسازی مناسب است. اگر دوست دارید شیوه‌ی راحت‌تری برای برخورد با مسائل داشته باشید این کتاب صوتی برای شما جذاب خواهد بود. والدینی که دوست دارند کودکانی مستقل و با اعتمادبه‌نفس بالا داشته باشند می‌توانند از راهنمایی‌های این کتاب صوتی استفاده کنند. اگر نسبت به حساسیت‌های بی‌مورد تربیت کودکان تردید دارید یا خود را زیر فشاری بیش‌ازاندازه برای بهترین پدر یا بهترین مادر بودن حس می‌کنید گوش دادن به این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا شویم

ایده‌ی والدین خوب ریشه در نظریات دونالد وینیکات (Donald Winnicott) دارد. او به‌عنوان متخصص روانشناسی رشد معتقد است که باید به غریزه‌های والدین معمولی توجه کرد و از کمال‌گرایی خانواده‌های مدرن فاصله گرفت. آلن دوباتن با استفاده از ایده‌ی وینیکات در کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب از یک‌سو از مادر و پدرها در برابرِ تهدید تخصص‌گرایی در پرورش کودکان حمایت می‌کند و از طرف دیگر ما را نسبت به خطرات ایدئال‌گرایی در تربیت کودکان آگاه می‌کند. از نظر او وظیفه‌ی هر والدی این است که به‌جای تأکید بر کمال‌گرایی، کودک را با نقص‌های طبیعی پدیده‌ها و خودش آشنا کند.

به اندازه‌ی کافی خوب بودن به معنای متوسط بودن نیست. والدینی به اندازه‌ی کافی خوب هستند که به‌جای تکمیل بیش‌ازحد تمام جزئیات تلاش می‌کنند بر اساس موقعیت و شرایط بهترین تصمیمات را برای تربیت فرزندان خود بگیرند. کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب راهکارهای مفیدی برای کاهش وابستگی فرزندان به والدین ارائه می‌کند. آلن دوباتن در این کتاب صوتی به ما کمک می‌کند تا فرزندانی مستقل‌تر پرورش دهیم.

انتخاب بهترین روش برای تربیت کودک از جمله چالش‌های مهمی است که والدین امروزی درگیر آن هستند. آلن دوباتن (Alain de Botton) در کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب (The Good Enough Parent) مجموعه‌ای از درس‌های کاربردی را برای درک بهتر رفتار کودکان و شیوه‌های شکل دادن به این رفتار ارائه می‌دهد. از نظر او والدین باید بتوانند در صورت لزوم به فرزندان خود «نه» بگویند و در شرایط موردنیاز آن‌ها را برای انجام کارهایی خاص تشویق کنند. آلن دوباتن کمال‌گرایی والدین را نقد می‌کند تا نشان دهد که برای پرورش فرزندانی خشنود و منعطف باید به اندازه‌ی کافی خوب باشند. به اندازه‌ی کافی خوب بودن به معنای فهمیدن بهتر نیازهای کودک و والدین بدون افتادن در ورطه‌ی وسواس‌های ایدئالیستی تعلیم و تربیت است.

کتابی ضروری برای والدینی که خود را زیر فشار تبدیل‌شدن به چیزی که نیستند احساس می‌کنند. (جاستین کالن – سردبیر مجله‌ی ایل)

 • آلن دوباتن نویسنده‌ی انگلیسی در دسامبر 1969 در سوئیس به دنیا آمد است. او از پایه‌گذاران مدرسه‌ی زندگی و نویسنده‌ای پرکار در زمینه‌های متنوع فلسفی است. بیشتر کتاب‌های آلن دوباتن به ارتباط بین فلسفه و مسائل روزمره‌ی زندگی می‌پردازد. او تحصیل تخصصی در مقطع دکتری فلسفه را رها کرد تا متن‌هایی برای درک عموم تدوین کند. کتاب‌های آلن دوباتن از شهرت بسیاری در میان فارسی‌زبانان برخوردار است و تعداد بسیاری از نوشته‌های او به فارسی ترجمه شده‌اند. «هنر همچون درمان»، «روان‌درمانی چیست؟»، «درباره‌ی خوب بودن» و «اضطراب وضعیت» بخش کوچکی از کتاب‌های آلن دوباتن است که به فارسی ترجمه شده است.


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A8/book/76404

  این کتاب برای والدین باردار عالی است و خواندن آن برای خانواده‌هایی با فرزندانی در هر سن جالب خواهد بود. (نادیا حسین)

 • مدرسه زندگی (The School of Life) یک سازمان جهانی است که به افراد برای داشتن زندگی بهتر و شادتری کمک می‌کند. مدرسه‌ی زندگی قصد دارد مخاطبان خود را به‌نوعی آموزش دهد که آرامش، خودشناسی، روابط بهتر و دوستی‌های عمیق‌تری داشته باشند. اثربخشی بیشتر در محیط کار و اوقات فراغت پربارتر از مسائلی است که مدرسه‌ی زندگی از طریق مجموعه‌ی کتاب‌ها، برنامه‌ها، فیلم‌ها و خدمات درمانی ارائه می‌دهد. این مؤسسه با بیش از هفت میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی، به یک برند جهانی معتبر تبدیل شده است. انتشارات مدرسه‌ی زندگی، اندیشه‌ها و ایده‌های گروه خلاق این سازمان را به سرپرستی آلن دوباتن، به‌صورت مجموعه کتاب‌هایی منتشر می‌کند تا پیام خود برای ایجاد یک فضای آرام، اطمینان‌بخش، خردورزانه و سرشار از مفاهمه را به همه انتقال دهد. بیشتر مطالبی که در کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی مطرح می‌شوند از روانشناسی، روان‌درمانی، فلسفه و هنر استخراج شده است. کتاب‌های مختلفی از مجموعه کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی به فارسی ترجمه شده است. کتاب‌های «خودشناسی»، «آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید»، «جستارهایی در باب عشق»، « شغل موردعلاقه» و «درباره‌ی خوب بودن» بخشی از کتاب‌های این مجموعه است که به فارسی ترجمه شده.

  نکوداشت‌های کتاب والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب

  • پذیرفتن نقص‌ها و ناتوانی‌های کودکان از مهم‌ترین مسائلی است که والدین برای تربیت سلامت روانی فرزند خود نیاز دارند. این به معنای بی‌توجهی به رفتارهای منفی یا کاستی‌های قابل‌حل فرزندان نیست. از نظر آلن دوباتن مرز مشخصی بین کاری که ما از فرزندانمان می‌خواهیم و کاری که آن‌ها باید انجام دهند وجود دارد. والدین بد درواقع آن والدینی هستند که به انگیزه‌های شخصی خود نسبت به نیازهای کودک ارجحیت می‌دهند. اما اشتباه کردن به معنای والد بد بودن نیست. همان‌طور که در کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب یاد می‌گیریم که اشتباهات و نواقص فرزندان را بپذیریم باید در برابر اشتباهات خود نیز پذیرا باشیم. این تنها راه تکرار نکردن اشتباهات گذشته و درس گرفتن از آن‌ها است.

   درخشان؛ ترکیبی عالی از صراحت، مهربانی و مفید بودن. وقتی این کتاب را مطالعه کردم مایل بودم کلمات برای همیشه در ذهنم ثبت شود. (کلمی تلفورد)

  • کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب بخشی از مجموعه کتاب‌های مدرسه زندگی است که توسط فاطمه گلستانی به فارسی ترجمه شده است. نشر صوتی جیحون این کتاب گویا را با صدای فریبا فصیحی و با کمک نشر کتاب سرای نیک تهیه و تولید کرده است.

   درباره‌ی مجموعه مدرسه‌ی زندگی

   معرفی کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب: راهنمای پرورش فرزندانی خشنود و منعطف

   سلامت روانی و جسمی والدین تأثیر بسیاری بر کیفیت فرزندپروری آن‌ها دارد. یکی از باورهای اشتباه درباره‌ی پدر و مادرها این است که هرکسی که بیشتر به خود اهمیت بدهد درواقع خودخواه‌تر است. آلن دوباتن در کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب نشان می‌دهد که یکی از جنبه‌های محیطی مناسب برای رشد کودکان شکل گرفتن فرهنگ اهمیت دادن به خود است. بزرگ شدن در یک رابطه‌ی محبت‌آمیز و دلسوزانه با والدین موجب موفقیت و رفاه کودک می‌شود.

   آلن دوباتن در کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب سراغ چالش‌ها و سختی‌هایی می‌رود که فشار زیادی بر والدین مدرن وارد کرده‌اند. کمال‌گرایی در تربیت کودکان و عدم توجه به خود، سرپرستی کودکان را به امری دشوار برای والدین امروزی تبدیل کرده است. آلن دوباتن در این کتاب صوتی درس‌هایی کاربردی برای تربیت فرزندانی خشنود و منعطف ارائه می‌کند.

   درباره‌ی کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب

   چرا من زودتر این کتاب را نداشتم؟ مختصر، درست، آسان و کاملاً منطقی. اگر پدر و مادر هستید این کتاب را تهیه کنید. (داوینا مک‌کال)

  • این کتاب احساسات عاطفی و فکری فرزندپروری را به رسمیت می‌شناسد و از ما می‌خواهد که فرزندانی منعطف و خشنود تربیت کنیم. (لندرا مدین کوهن)

  • کتاب والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب از مجموعه‌ی مدرسه‌ی زندگی ترکیبی جدید و روشنگر از آموزه‌های فلسفی جذاب در باب تربیت کودکان است. بسیاری از درس‌های ارزشمند این کتاب برای کمک به تربیت کودکانی راضی، خشنود و منعطف توسعه‌یافته‌اند. (پورتر)

  کتاب صوتی والدینی ناکامل اما به اندازه‌ی کافی خوب برای چه کسانی مناسب است؟