معرفی و دانلود کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت | آندژی ساپکوفسکی

معرفی کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت

برای انسان‌هایی که هیچ نسبت و ارتباطی با دنیای ویچرها ندارند، آن‌ها موجوداتی شرور و بدخواه هستند و دوری از این موجودات برای حفظ جان خود ضرورت دارد. موجودات خارق‌العاده‌ای که در محلی اسرارآمیز سکونت دارند و به سبب وردهای جادویی و قدرت‌های فراطبیعی خود، برای دیگر موجودات این جهان خطرناک هستند. البته هر کسی که با طرز زندگی و خلق‌و‌خوی ویچرها کمی آشنا باشد، نظری کاملاً متفاوت خواهد داشت. برای آشنایی با اسرار زندگی و مبارزات ویچرها، شنیدن کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت (Sword of Destiny)، به قلم آندژی ساپکوفسکی (Andrzej Sapkowski) انتخابی ایده‌آل خواهد بود.

تاکنون دو مجموعه‌ی تلویزیونی با الهام از رمان ویچر – کتاب اول: شمشیر سرنوشت تولید شده‌اند. اقتباس سریال ویچر (The Witcher) از بخش دوم کتاب حاضر (یک تکه یخ) یک نمونه از این موارد به شمار می‌آید. همچنین از محتوای بخش پنجم (شمشیر سرنوشت) در ساخت یکی از اپیزودهای فیلم ویچر بهره گرفته شده.

من خواندن این کتاب‌ها را به طرفداران داستان‌های حماسی توصیه می‌کنم. (SF Book Reviews)

جوایز و افتخارات کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت

 • جایزه‌ی Premio Ignotus در سال 2004
 • جایزه‌ی Tähtifantasia در سال 2012

اقتباس فرهنگی و سینمایی از کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت

آندژی ساپکوفسکی در دومین کتاب از مجموعه‌ی فانتزی و پرطرفدار حماسه‌ ویچر، یعنی کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت ماجراها و داستان مبارزات این شخصیت‌های خیالی را پی می‌گیرد. در این قسمت نیز شاهد شجاعت‌ها و نبرد «گرالت» با هیولاهای هولناک و نجات مردم هستیم که با بیانی پرکشش و نفس‌گیر روایت خواهند شد. دریافت جایزه‌ی Tähtifantasia در سال 2012 از افتخارات این رمان تخیلی به شمار می‌آید.

درباره‌ی کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت

یکی از بهترین و جالب‌ترین مجموعه کتاب‌های فانتزی که تاکنون خوانده‌ام. (Nerds of a Feather)

 • امیرحسین خداکرمی برگردان کتاب صوتی ویچر – کتاب اول: شمشیر سرنوشت را به عهده داشته و نشر کتابسرای تندیس نیز انتشار نسخه‌ی متنی آن را به انجام رسانده است. نشر صوتی آوانامه این کتاب گویا را با خوانش جمعی از گویندگان، از جمله: آرمان سلطان‌زاده، سحر بیرانوند، مریم پاک‌ذات، آزاده زادمهر و ماهتینار احمدی در اختیارتان قرار می‌دهد.

  درباره‌ی مجموعه کتاب‌های حماسه ویچر

  1- آخرین آرزو 2- شمشیر سرنوشت 3- خون الف‌ها 4- زمان خواری 5-غسل آتش 6- برج پرستو 7- بانوی دریاچه 8- فصل طوفان‌ها.

  جوایز و افتخارات مجموعه کتاب‌های حماسه ویچر

  • از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز
  • ترجمه‌‌شده به بیش از بیست زبان
  • بهترین کتاب‌ فانتزی سایت آمازون

  نکوداشت‌های مجموعه کتاب‌های حماسه‌ ویچر

  • کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت در شش بخش مجزا به وقایعی می‌پردازد که در ارتباط با یکدیگر قرار می‌گیرند. همچنین هر یک از شخصیت‌های اصلی داستان در همین بخش‌های شش‌گانه به مخاطب معرفی می‌شوند. در خوانش فصول و شناسایی شخصیت‌های این مجلد بسیار دقت کنید. به این خاطر که اطلاعات و نکات این قسمت از مجموعه کتاب‌های حماسه‌ی ویچر، در درک رخدادها و شناخت قهرمان‌های مجلدهای بعدی به یاری‌تان خواهند آمد. نخستین چاپ داستانی که پیش رو دارید به سال 1992 برمی‌گردد و از آن زمان تا امروز توانسته توجه عاشقان ژانر تخیلی را به خود جلب کند. گفتنی‌ست کتاب حاضر در حقیقت دنباله‌ای‌ست برای کتاب «آخرین آرزو»، مجلد نخست مجموعه‌ی حماسه ویچر.

   بار دیگر سرزمین ویچرها هدف حملات دشمن قرار گرفته. البته نه دشمنانی معمولی! هیولاهای شیطانی که با ویران کردن زمین و حمله به افراد بی‌گناه، قصد دارند شرارت‌های خود را در تمام جهان گسترش دهند. گرالت که در جنگ‌جویی و جنگاوری زبانزد خاص و عام شده و بی‌رحمی و مهارتش در نابودی دشمنان مثال‌زدنی‌ست، با همراهی گروهی از افراد، شامل «دورف»، یک شوالیه، «دندلایون» و «ینفر» ساحر به جنگ با دشمنان ناشناس می‌رود.

   در این سری کتاب‌ها، به داستان سرزمینی رازآلود و پهناور که «قاره» نامیده می‌شود گوش می‌سپاریم؛ سرزمینی که خون‌آشام‌ها و اهریمنان آن را تسخیر کرده‌اند. شخصیت اصلی داستان یک شکارچی با قدرت‌های غیرعادی به نام «گرالت ریویایی» است. او در داستان به شکل یک قهرمان و منجی شخصیت‌پردازی شده و با توانایی‌های فراطبیعی خود، مردمان را از دست اهریمن‌ها نجات می‌دهد. گفتنی‌ست آندژی ساپکوفسکی هنگام نگارش مجموعه کتاب‌های حماسه ویچر به‌شدت تحت تأثیر اسطوره‌های پاگانیسم اسلاو بوده است. عناوین جلدهای این مجموعه به ترتیب عبارتند از:

   برداشتی تازه از ژانر فانتزی! (Foundation)

  • رمان حاضر الهام‌بخش نمایش‌های نتفلیکس و همین‌طور بازی‌های ویدیویی نیز بوده است.

   کتاب صوتی ویچر – کتاب دوم: شمشیر سرنوشت برای چه کسانی مناسب است؟

   تمامی علاقه‌مندان داستان‌های فانتزی و رمان‌های تخیلی را به شنیدن کتاب صوتی ویچر – کتاب اول: شمشیر سرنوشت دعوت می‌کنیم.

   با آندژی ساپکوفسکی بیشتر آشنا شویم

   لذت‌بخش و متقاعدکننده! حتماً باید کتاب‌های ویچر را بخوانید، زیرا مملو از تمام عناصری هستند که شما را از همان صفحه‌ی اول عاشق داستان‌های فانتزی می‌کنند. (Hypable)

  • مجموعه‌ی حاضر در هشت جلد و به قلم آندژی ساپکوفسکی به رشته‌ی تحریر درآمده‌ و از پرطرفدارترین کتاب‌های تخیلی و فانتزی در سرتاسر دنیا به شمار می‌آید. مجموعه‌ی حماسه ویچر (The Witcher) تاکنون در بیش از هشتاد کشور منتشر و به بیست زبان ترجمه شده است.

   آندژی ساپکوفسکی (1948) نویسنده‌ی مشهور لهستانی‌ست که شهرت و محبوبیت خود را عمدتاً به سبب مجموعه کتاب‌های حماسه ویچر کسب کرده. البته پیش از آنکه قدم به دنیای داستان‌نویسی بگذارد، چندی به‌عنوان نماینده‌ی ارشد فروش، در یک شرکت تجاری به فعالیت می‌پرداخت. ساپکوفسکی توانسته تاکنون جوایز متعددی را به پاس فعالیت‌های ادبی خود دریافت کند، از جمله: «جایزه‌ی انجمن علمی تخیلی اروپا»، «پاسپورت پولیتکی»، «گلوریا آرتیس»، «جایزه‌ی ایگنوتوس» و «جایزه‌ی افسانه‌ی دیوید گیمل».


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%86%D8%B1-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%B4%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA/book/75932