معرفی و دانلود کتاب صوتی پنج حلقه: هنر ظریف مبارزه و پیروزی به سبک ژاپنی | میاموتو موساشی

کتاب صوتی پنج حلقه بیانیه‌ای است درمورد شمشیرزنی، استراتژی و پیروزی؛ اثری دقیق، اندیشیده و مبتنی بر تفکر استراتژیک که موساشی برای شاگردانش و نسل‌های سامورایی‌های پس از خود آن را تألیف کرد. موساشی در مورد شکست دادن یک حریف، ایجاد چالش و سردرگمی برای او در بحبوحه‌ی میدان نبرد و تکنیک‌های دیگر برای غلبه بر مهاجم توصیه‌هایی ارائه می‌دهد که تاریخ انقضا ندارند و همیشه می‌توانند به کار شما بیایند. برای موساشی، روش موفقیت در هنرهای رزمی تسلط بر ذهن بود و نه صرفاً مهارت فنی. این نگرشی است که در سراسر کتاب پنج حلقه با آن مواجه می‌شوید. او همچنین به‌طور مداوم به این نکته اشاره می‌کند که درک بیان‌شده در این کتاب، برای نبرد در هر مقیاسی مهم است، خواه دوئلی یک به یک باشد و خواه نبردی عظیم با لشکریانی پرشمار.

پیش از میاموتو موساشی نیز افراد بسیاری به موضوعاتی از این دست پرداخته بودند، اما تفاوت کار او با تمام آن‌ها در این بود که موساشی به‌جای تکیه بر دین یا نظریات انتزاعی، نوشته‌های خود را بر تجربه، مشاهده و خرد خود بنا نهاد. این کتاب در بستر هنرهای رزمی روایت می‌شود اما اصول ذکرشده در آن به عرصه‌های دیگر نیز قابل تعمیم است. به‌عنوان مثال، برخی از رهبران تجاری خارجی از مطالب این اثر در رابطه با کسب‌وکار خود بهره می‌گیرند و آن را راهنمایی تکنیکی و استراتژی‌محور قلمداد می‌کنند.

در قلب سبک دو آسمان، آب، پایه و اساسه. این روش آب رو مبنای خودش قرار می‌ده و برای رسیدن به برتری تلاش می‌کنه. به این خاطر این فصل رو فصل آب نامیدم و در اون درمورد شمشیرزنی در این سبک می‌نویسم. با ذهنیتی که دارم، نوشتن از این روش از هر نظر سخته. اما اگر ارتباطی بین کلمه‌ها در نظر نیاد هم می‌شه به‌صورت طبیعی این اصول رو درک کرد. باید عمیقاً درمورد چیزهایی که در این کتاب نوشته شده فکر کنید. کلمه به کلمه و جمله به جمله. اگر با بی‌اعتنایی این کتاب رو بشنوید، احتمال داره که بارها از راه اصلی منحرف بشید.

کتابی درباره‌ی فنون موفقیت در هنرهای رزمی که می‌توان رهنمودهای آن را در سراسر جنبه‌ی زندگی به کار گرفت. میاموتو موساشی در کتاب صوتی پنج حلقه توصیه‌هایی مجرب را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی پنج حلقه

این کتاب یک راهنمای عملی برای زندگی است، چه یک رزمی‌کار واقعی باشید و چه در صحنه‌ی زندگی مشغول نبرد و ستیزه با ناملایمتی‌ها، موساشی حرف‌های مهمی برای شما دارد. او به زبانی ساده شگرد منحصربه‌فرد خود را برای رسیدن به موفقیت بیان می‌کند. هدف این شگرد نادیده گرفتن تمام گلایه‌ها و حواس‌پرتی‌ها، و همچنین نمایش باشکوه قدرت و نزدیک شدن به دشمن و سپس از بین بردن اوست. چه این دشمن یک دشمن واقعی در میدان نبرد باشد، و چه یک رقیب یا یک مانع در زندگی شما برای رسیدن به موفقیت، تفاوت چندانی در اصل ماجرا نمی‌کند: شما می‌توانید از طریق تمرین، سخت‌کوشی، پشتکار، مطالعه، شناخت رقبا و تسلط بر موانع این دشمن را شکست دهید.

با در نظر گرفتن اصول هنرهای رزمی، هستند کسانی که هنرهای رزمی رو به‌عنوان مسائلی مربوط به مبارزه‌های تک‌نفره توضیح می‌دن. اما باید بدونید که این اصول می‌تونند در نبردهایی بین ده‌ها هزار سرباز هم مورد استفاده قرار بگیرن و شما باید این اصول رو در مقیاس بزرگ ببینید. اگر این روش رو اشتباه بفهمید، یا در مطالعه‌ی اون کمی گیج بشید، دچار تحریف می‌شید. شما نمی‌تونید فقط با شنیدن این کتاب به جوهره‌ی هنرهای رزمی پی ببرید. تصور کنید چیزهایی که اینجا گفته شده‌اند، فقط و فقط برای شمان.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87/book/74286

نشر صوتی شادن پژواک ترجمه‌ی فاطمه اکیما را از این اثر با صدای وحید مرتضوی کیاسری در قالب کتابی شنیدنی منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی پنج حلقه

  • کتاب پنج حلقه از سوی بسیاری از مخاطبان خود به‌عنوان راهنمای چگونگی موفقیت در زندگی پذیرفته شده است. (Library Journal)
  • آموزه‌های موساشی در این کتاب حکم درس‌هایی را دارد که از سوی آخرین استاد مدیریت کسب‌وکار بیان می‌شود. (مجله‌ی Inc)
  • مردم به آموزه‌های موساشی در این کتاب با علاقه گوش می‌دهند. (مجله‌ی تایم)

کتاب صوتی پنج حلقه برای چه کسانی مناسب است؟

میاموتو موساشی (Miyamoto Musashi) در سال 1584 در ژاپن متولد شد. این شمشیرباز کارکشته به‌واسطه‌ی مهارت فوق‌العاده و منحصربه‌فردش در هنر رزمی و و رکورد شکست‌ناپذیرش در 60 دوئل به شهرت رسید. او همچنین بنیان‌گذار سبکی خاص در هنر شمشیرزنی است. میاموتو موساشی در 13 ژوئن 1645 تنها مدت کوتاهی پس از نگارش کتاب پنج حلقه چشم از جهان فروبست.

در بخشی از کتاب صوتی پنج حلقه می‌شنویم

شمشیرزن شکست‌ناپذیر ژاپنی، میاموتو موساشی، در سال 1663 و تنها دو سال پیش از مرگش، عزلتی برای خود برگزید تا باقی سال‌های عمرش را در گوشه‌نشینی سپری کند. در همان کنج عزلت بود که موساشی پنج طومار طول‌ودراز به رشته‌ی تحریر درآورد و در آن‌ها هرآنچه را که یک جنگجوی حرفه‌ای برای پیروزی در هنرهای رزمی و میدان جنگ نیاز دارد، تحت عنوان اصول واقعی برشمرد و به شرح و تفصیل آن‌ها پرداخت. حاصل این کار، اثری است که اکنون نسخه‌ی صوتی آن رویاروی شما قرار دارد: کتاب صوتی پنج حلقه (The Book of Five Rings)؛ هنر ظریف مبارزه و پیروزی به سبک ژاپنی.

اگر در پی دستیابی به موفقیت هستید و یا به مطالعه پیرامون هنرهای رزمی ژاپنی علاقه دارید، شما را به شنیدن کتاب صوتی پنج حلقه دعوت می‌کنیم.

با میاموتو موساشی بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب صوتی پنج حلقه: هنر ظریف مبارزه و پیروزی به سبک ژاپنی