معرفی و دانلود کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان | گری چاپمن | نشر ماه آوا

سارای چهار ساله دامن مادرش را می‌کشد و می‌گوید: «مامان، مامان! بیا با هم بازی کنیم!» جینی می‌گوید: «من الان نمی‌تونم بازی کنم. الان باید سالاد سیب‌زمینی درست کنم بعد باهات بازی می‌کنم. برو خودت چند دقیقه بازی کن تا منم بیام.» ظرف پنج دقیقه سارا برمی‌گردد و التماس می‌کند که مادرش با او بازی کند. جینی جواب می‌دهد: ‌«عزیزم، گفتم که اول باید این سالاد رو درست کنم. حالا بدو برو. منم چند دقیقه دیگه میام.» سارا می‌رود ولی چهار دقیقه بعد برمی‌گردد. سرانجام سالاد آماده می‌شود و آن‌ها دوتایی سرگرم بازی می‌شوند. اما جینی می‌داند فردا همین جریان تکرار می‌شود.

زمانی که مشاوران این موضوع را به والدین یادآور می‌شوند، آن‌ها با سردرگمی معمولا می‌گویند: «مگر او نمی‌داند که دوستش دارم؟» خب، اگر زبان عشق کودکتان را نمی‌شناسید یا نسبت به آن بی‌تفاوت هستید باید بگوییم احتمالا فرزندتان از احساسات محبت‌آمیز و فداکارانه‌ی شما بی‌اطلاع است. حتی تصور چنین شرایطی رنج عمیقی را بر شما تحمیل می‌کند اما متاسفانه حقیقت دارد.

به‌عنوان سخن پایانی باید اشاره کنیم این اثر توسط انتشارات ویدا منتشر شده و نشر صوتی ماه آوا، تبدیل کردن آن را به کتاب گویا برعهده داشته که نتیجه‌ی آن کتابی پربار با اطلاعات علمی است که شنیدن آن تجربه‌ای خوشایند برایتان رقم خواهد زد.

نکوداشت‌های کتاب پنج زبان عشق کودکان

  • انتشار چنین کتابی برای ما والدین و فرزندانمان یک موهبت است. (Emilie Ahren)
  • با عملی کردن مطالب این کتاب، حالا کودکانم به‌خوبی می‌دانند که تا چه حد عاشقشان هستم. (Nekeisha Christopher)
  • این اثر سرشار از واقعیاتی پنهان است که کشف آن‌ها تنها از نگاه موشکافانه‌ی گری چاپمن برمی‌آید! (P Susan Wall)

کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان مناسب چه کسانی است؟

کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان به حلقه‌ی گمشده در رابطه‌ی والدین و فرزندان، یعنی روش صحیح ابراز محبت می‌پردازد. گری چاپمن (Gary Chapman) و راس کمپل (Ross Campbell) با تالیف این اثر پرفروش گامی بلند در ارتقای کیفیت روابط خانوادگی برداشتند و با استقبالی جهانی مواجه شدند.

درباره‌ی کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان

ما از ماجرای سارا و جینی چه می‌فهمیم؟ اینکه زبان اصلی عشق سارا وقت گذراندن با یکدیگر است. آنچه که باعث می‌شود تا او بیش از همه عشق مادرش را احساس کند توجه کامل مادر به اوست، این برای او به‌قدری مهم است که بارها و بارها برمی‌گردد و درخواستش را تکرار می‌کند. اما جینی اغلب اوقات این درخواست‌ها را مزاحم کارش می‌بیند. اگر سارا بیش از حد اصرار کند، او حتی ممکن است از کوره دربرود و سارا را تنها به اتاقش بفرستد و بگوید بیرون نیاید. یعنی دقیقا عکس آنچه سارا نیاز دارد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86/book/70906

واقعیت این است که کودکان عشق و محبت را به روش‌هایی کاملا متفاوت از والدینشان درک می‌کنند. بیشتر افراد تجربه‌ی نادیده گرفته شدن از طرف فرزندشان را دارند، در حالی که تا دقایقی پیش لحظاتی صمیمانه را با هم می‌گذراندند. نوسانات ارتباطی والد-فرزند تا حد بسیاری به احساسات کودکتان برمی‌گردد، اگر او «دوست داشتن» شما را حس می‌کند و بداند که به او عشق می‌ورزید تمام تلاشش را برای سازگاری انجام می‌دهد. آن‌ها در چنین شرایطی برای خواسته‌هایشان پافشاری نمی‌کنند و انعطاف‌پذیری بیشتری در مقابل تغییرات دارند.

شنیدن این کتاب جذاب و آموزنده را به والدینی که نسبت به تربیت فرزند خود و سلامت روان او حساس‌اند و تمام افرادی که زمان زیادی را با کودکان می‌گذرانند، توصیه می‌کنیم.

با نویسندگان کتاب پنج زبان عشق کودکان بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان

راس کمپل روان‌پزشک آمریکایی بود که بر روابط والدین و فرزندان تمرکز داشت. از کتاب‌های دیگر او می‌توان از «Parenting Your Adult Child» و «How to Really Love Your Teenager» را نام برد.

در بخشی از کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان می‌شنویم

اگر پای صحبت والدین بنشینیم معمولا از فشاری که فرزندشان به آن‌ها وارد می‌کنند گله دارند. بعضی کودکان بیش از حد عاشق هدیه گرفتنند، عده‌ای زیادی بغلی هستند، گروهی دیگر هم می‌توانند ساعت‌ها بی‌وقفه حرف بزنند! والدین در این لحظات از خودشان می‌پرسند: «باید چکار کنم که لحظه‌ای دست از سر من بردارد؟ مگر نمی‌بیند مشغول کاری هستم؟ مگر تمام زندگی‌ام را فدای آسایش او نکرده‌ام؟» اگر شما هم در چنین شرایطی قرار دارید وقتش رسیده با کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان (The 5 Love Languages of Children) آشنا شوید، اثر پرفروش گری چاپمن و راس کمپل که مشکل مشابه هزاران خانواده در سراسر جهان را حل کرده است!

گری چاپمن که ایده‌ی پنج زبان عشق را به او مدیونیم، با همکاری راس کمپل در کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان توضیح می‌دهد که ترجیحات ارتباطی انسان از اولین روزهای تولدش با او همراهند. همانطور که یک بزرگسال از دریافت هدیه لذت وافری می‌برد و دیگری با هیچ چیز به اندازه‌ی دیدار حضوری خوشحال نمی‌شود خردسالان هم اولویت‌های متفاوتی دارند. اگر از گروهی کودک بپرسید از کجا می‌دانید والدینتان شما را دوست دارند جواب‌های متنوعی می‌گیرید، اما تمام پاسخ‌ها را می‌توان در پنج گروه کلی دسته‌بندی کرد: تماس فیزیکی، کلام تاییدآمیز، وقت گذاشتن برای یکدیگر، دریافت هدایا و خدمت کردن به یکدیگر.

گری چاپمن نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز است که به‌واسطه‌ی معرفی «پنج زبان عشق» شهرتی جهانی یافت. او که در رشته‌های هنر و انسان‌شناسی تحصیل کرده، کشیش نیز هست و به‌همین دلیل در طول زندگی طرف مشورت افراد بسیاری قرار گرفته. همین موضوع باعث شد توجه چاپمن به مشکلات تکراری زوج‌ها جلب شود که اغلب عدم دریافت عشق کافی بود. او در سال 1992 کتاب «پنج زبان عشق» را با این هدف منتشر کرد که کمکی برای بهبود روابط زوجین باشد. اما استقبال بالای خوانندگان باعث شد کتاب‌های «پنج زبان عشق برای مجردها»، «پنج زبان عشق کودکان» و «پنج زبان عشق برای نوجوانان» نیز خلق شوند.

پی بردن به زبان عشق بزرگسالان به‌نظر کار ساده‌ای می‌آید، اما کشف ترجیح کودکان آنقدرها هم دشوار نیست. این کتاب پرفروش که توسط سیمین موحد به فارسی ترجمه شده، به شما در یافتن پاسخ کمک می‌کند تا روابطی قوی‌تر و رضایت‌بخش‌تر را تجربه کنید. حلقه‌ی محبت میان والدین و فرزندان بدون آشنایی با زبان عشق سست و شکننده است، پس اگر می‌خواهید محبت بی‌قید و شرط، احترام و فداکاریتان همانطور که در ذهن دارید به کودکتان منتقل شود کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان را از دست ندهید!