معرفی و دانلود کتاب صوتی چرا او؟: یافتن عشق واقعی با درک تیپ‌های شخصیتی | هلن فیشر

چندی بعد در عصری دل‌انگیز و بهاری، که به پاریس رفته بودند، پاتریک او را بالای برج ایفل برد و از او خواستگاری کرد. زن جوان با لبخند جواب مثبت داد. خب، حالا من در رستوران ایتالیایی ‎لوکسی‏ در لاجولا با پنجاه نفر دیگر از دوستان و آشنایان در جشن عروسی‌شان نشسته‌ام. خیلی دوست دارم دوروبر آدم‌های عاشق باشم. انگار انرژیشان مسری است. از همان اول که داماد به مراسم عروسی آمد، این را می‌شد حس کرد. داخل شد و فضا را با سرزندگی و جذابیتش پر کرد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D9%88/book/72452

معرفی کتاب صوتی چرا او؟: یافتن عشق واقعی با درک تیپ‌های شخصیتی

هلن فیشر که سال‌ها به عنوان مشاور و پژوهشگر با زوج‌های بسیاری در سراسر دنیا در ارتباط بوده، در کتاب صوتی چرا او، تجربیاتش را با شما در میان می‌گذارد. این کتاب شما را با زوج‌هایی آشنا می‌کند که به خاطر تیپ‌های شخصیتی متفاوت، در زندگی زناشویی با شکست مواجه شده‌اند یا اتفاقاً با شناخت و آگاهی کامل دست به انتخاب‌هایی زده‌اند که به ازدواجی موفق و شاد منتهی شده است. اگر در جست‌و‌جوی همسر مناسبی هستید یا قصد دارید یک رابطه‌ی عاطفی سالم را تجربه کنید، شنیدن کتاب صوتی چرا او بهترین انتخاب شما خواهد بود.

نتایج تحقیقات و دیدگاه‌های این محقق برجسته در رسانه‌های خبری مشهوری ازجمله The Today Show، CNN، رادیو عمومی ملی، بی‌بی‌سی و نیویورک تایمز منتشر شده است. از آثار این نویسنده می‌توان به کتاب‌های «چرا عاشق می‌شویم؟» و «قدرت آشکار شده» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی چرا او؟ می‌شنویم

هلن فیشر در بررسی‌های خود علاوه‌بر اصول روانشناختی، به دلایل زیست‌شناختی علایق شما نیز اشاره می‌کند. کتاب صوتی چرا او؟ به شما نشان می‌دهد که افرادی با تیپ‌های شخصیتی کاوشگر، سازنده، مدیر و مذاکره‌کننده هر کدام فعل و انفعالات متفاوتی در ساختار بدن خود دارند که بر رفتار ایشان نیز مؤثر خواهد بود.

با شنیدن کتاب حاضر به تعریف جدیدی از ماهیت عشق و روابط عاطفی می‌رسید. هلن فیشر دیدگاه شما را درمورد ازدواج و علاقه به همسر دگرگون خواهد کرد. تمامی نکات و تعریف‌ها پایه‌ی علمی دارند و قرار است به شما کمک کنند که با آگاهی کامل تصمیم بگیرید و همسر خود را انتخاب کنید.

پاتریک در نیواورلئان روزنامه‌نگار بود تا این که در سال 2006 کارش، خانه‌اش و همه دارایی‌اش را در طوفان کاترینا از دست داد. در فوریه 2006 به غرب رفت و پیش بستگانش در لس‌آنجلس اقامت گزید. چند روز بعد از اقامتش عضو سایت کمستری شد و نخستین مورد پیشنهادی را دریافت کرد: سوزان، وکیلی بود که در لاجولا زندگی می‌کرد. شب اول آن‌ها سه ساعت تلفنی صحبت کردند. در آخر همان هفته همدیگر را دیدند و خیلی زود، با اشتیاق تمام عاشق هم شدند.

واقعیت این است که ما انسان‌ها با وجود تفاوت‌های اساسی، در بسیاری از ویژگی‌ها مشابه هستیم. کتاب صوتی چرا او؟ به شما نشان می‌دهد که اصولا چند نوع تیپ شخصیتی وجود دارد و هر یک چه مشخصه‌های بارزی دارند. شما می‌توانید به کمک راهنمایی‌های هلن فیشر نوع شخصیت خود را تشخیص داده و پی ببرید که با افراد کدام تیپ‌های شخصیتی رابطه‌ی سالم‌تری خواهید داشت. همچنین می‌آموزید که چه تفاوت‌هایی بنیادین هستند و باوجود آن‌ها، یک رابطه‌ی زناشویی به بن‌بست می‌رسد؛ و برعکس، چه تفاوت‌های کم‌اهمیت به حساب می‌آیند و نمی‌توانند خطری جدی برای رابطه‌ی شما و همسرتان باشند.

این انسان‌شناس آمریکایی و محقق رفتار انسان جزو نخستین کسانی به شمار می‌رود که تحقیقات علمی گسترده‌ای درمورد عشق انجام داده است. به طوری که او را فردی پیشرو در این زمینه به شمار می‌آورند. هلن فیشر پژوهشگر ارشد در موسسه کینزی آمریکا، دانشگاه ایندیانا و یکی از اعضای مرکز مطالعات تکاملی انسان در گروه انسان‌شناسی دانشگاه راتگرز است.

دنبال‌کنندگان کتاب‌های روانشناسی، همچنین علاقمندان حوزه‌ی خانواده و روابط زناشویی و عاطفی، از شنیدن کتاب صوتی چرا او بسیار لذت خواهند برد.

هلن فیشر را بیشتر بشناسیم

اینکه به فرد خاصی علاقمند می‌شویم بی‌دلیل نیست! هلن فیشر در کتاب صوتی چرا او؟ براساس اصول روانشناسی به شما می‌آموزد که چرا مجذوب افراد خاصی می‌شوید. پاسخ اینجاست: به خاطر تیپ شخصیتی شما! این کتاب به شما کمک می‌کند که هم شخصیت خود را بهتر بشناسید و هم همسر ایده‌آلتان را پیدا کنید. اثر حاضر از کتاب‌های پرفروش بین‌المللی به شمار می‌رود.

درباره‌ی کتاب صوتی چرا او؟

شاید بسیاری از ما در انتخاب شریک عاطفی یا همسر خود موفق عمل کرده باشیم اما قطعاً تجربه‌ی آشنایی با آدم‌های اشتباهی را هم داشته‌ایم. انسان‌هایی که ممکن است در لحظه‌ی اول ما را به خود جذب کنند اما اگر شخصیت‌ آن‌ها را به دقت بررسی کنیم، می‌بینیم که زوج مناسب ما نیستند. کتاب صوتی چرا او (?Why him? why her)، نوشته‌ی هلن فیشر (Helen E Fisher)، به شما نشان می‌دهد که چطور می‌توان براساس معیارهای علمی، افراد مختلف را در دسته‌بندی‌های شخصیتی قرار داد و سپس باتوجه به همین دسته‌بندی‌ها می‌توان تشخیص داد که آیا در انتخاب شریک و همسر خود موفق بوده‌ایم یا نه.

آناهیتا ناهید کتاب حاضر را به فارسی برگردانده و نشر ثالث چاپ آن را به عهده داشته است. کتاب صوتی چرا او را با خوانش شاهین خالقی، از سوی نشر صوتی رادیو گوشه می‌شنوید.

کتاب صوتی چرا او؟ مناسب چه کسانی است؟