معرفی و دانلود کتاب صوتی چرت و پرت | ابراهیم رها | رادیو گوشه

از میان کتاب‌های او می‌توان به کتاب‌های چقدر خوبیم ما، زشت، هفت کفترون، فرهنگت منو کشته، جانان و پایان اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی چرت و پرت می‌شنویم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D8%AA/book/68117

سومین جلد از مجموعه‌ی جذاب هردمبیل! کتاب صوتی چرت و پرت آخرین قسمت از ماجراهای خانواده‌ی معیری است که توسط ابراهیم رها تالیف شده است. این داستان با زبان طنز اتفاقات بعد از مرگ آقای معیری بزرگ را روایت می‌کند، زمانی که راز بزرگ این پیرمرد سخت جان بالاخره فاش می‌شود…

درباره‌ی کتاب صوتی چرت و پرت

علی میرمیرانی (Ali Mirmirani) متولد بیست آبان سال 1350 است. یکی از درخشان‌ترین نویسندگان ایرانی‌ست که بیش از همه با نام مستعار ابراهیم رها شناخته می‌شود. او تاکنون جوایز و افتخارات متعددی را از آن خود کرده که از میان آن‌ها می‌توان به جایزه‌ی قلم بلورین بهترین طنزنویس مطبوعات کشور، ‌ سرو زرین و جایزه‌ی خلاقیت و گفت‌وگو از جشنواره‌ی تلویزیون، جایزه دوم مقاله‌ی سال و جایزه‌ی سوم ورزشی‌نویسی از انجمن تخصصی ورزشی‌نویسان کشور اشاره کرد. گفتنی‌ست او با سه اسم مستعار جایزه برده است.

جلد سوم مجموعه‌ی هردمبیل طبق معمول روایت زندگی نامعمول خانواده‌ی معیری است. اگر کتاب‌های «دری و وری» و «پرت و پلا» را شنیده یا خوانده باشید، خوب می‌دانید که هر عضو این خاندان به تنهایی برای گرداندن یک داستان طنز کافی‌اند اما ابراهیم رها کسی نیست که با لبخند مختصر مخاطبانش راضی شود. البته ادعا نمی‌کنیم که از انگیزه‌ی این نویسنده‌ی خلاق برای تالیف مجموعه‌ای طنز باخبریم ولی کتاب صوتی چرت و پرت بدون شک، اثری نیست که به راحتی آن را فراموش کنیم.

اگر به داستان‌های طنز اجتماعی علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی چرت و پرت را به شما توصیه می‌کنیم.

با ابراهیم رها بیشتر آشنا شویم

فردای هفتم و دقیقا در لحظاتی که نوه‌ی تنومند و حتی به تعبیری عظیم الجثه‌ی معیری، کاووس، داشت به شکل بی‌ربطی اعلام می‌کرد که همه چیز تمام شد رفت پی کارش یکی از در وارد شد. یکی که البته با یکی دیگر همراه بود! شبیه رئیس و دستیار یا چیزی شبیه به همین. مردی که حدودا پنجاه و پنج ساله، با چشمانی که مشخص نبود برای دقت گردند به همه چیز آن‌ها را ریز می‌کند یا کلا ریز هستند. کسی هم که دو سه قدم پشت سر او راه می‌رفت یک مرد حدودا پنجاه ساله بود که هرچند موی سرش ریخته بود، اصرار داشت چند طره را از سمت چپ تا منتهاالیه سمت راست کشانده، روی سر تاسش بخواباند جهت استتار تلالو کف کله‌ی مبارکش!

داستان‌های طنز از سال‌ها پیش جایگاه خاصی در ادبیات فارسی داشتند و نام بسیاری از طنزنویسان برای پدران و مادران ما آشناست. اما نسل جدید که ما و شما باشیم، عمرمان کفاف شناختن نامورترین اشخاص این حوزه را نمی‌دهد و از طرف دیگر هم با محاصره‌‌ی کتاب‌های عاشقانه و گاها اجتماعی معاصر، فرصتی برای کشف لذت طنزخوانی نداشته‌ایم. با این اوصاف جای تعجب ندارد که با شنیدن طنز بودن یک قصه خیال کنیم با مجموعه‌ای از لودگی‌های بی‌معنی و بی‌مزه‌ی نویسنده‌ای بیکار طرفیم. اما شما که غریبه نیستید، آثار نویسندگانی مانند ابراهیم رها می‌توانند نه تنها بزرگترهای فامیل، که فرزندان کم‌حوصله‌ی آن‌ها را هم از خنده روده‌بر کنند و کتاب صوتی چرت و پرت هم مدرکی حی و حاضر برای این ادعاست.

۲۱ دقیقه

فصل یک – قسمت اول

۲۲ دقیقه

فصل دوم – قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

مردی که پیشتر راه می‌رفت در مواجهه با کاووس یا خیلی او را لایق سلام کردن ندید یا کلا حواسش جا و جاهای دیگری بود که پشت به کاووس و رو به توالت دستشویی کنج حیات یک سلام گذری گفت و بعد چرخید رو به سوی نوه‌ی آخر معیری و با یک بی تفاوتی اغراق شده گفت: «من بزار هستم، اینجا عمارت آقای معیریه؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

ابراهیم رها یدی طولانی در طنزنویسی، فیلمنامه‌نویسی، مطبوعات، کارگردانی و برنامه‌سازی تلویزیون دارد و چندین اثر صوتی از جمله کتاب به لهجه‌ی سپیدار (نوشته خود او) و داش آکل (اثر صادق هدایت) را منتشر کرده که هر دو با استقبال مخاطبان مواجه شده‌اند.

۱۹ دقیقه

فصل دوم – قسمت اول

این داستان نشاط‌آور و سرگرم‌کننده با ظرافتی خاص بر مسائل جامعه‌ی ایرانیان انگشت می‌گذارد و چیزی را که تمایل به دیدنش نداریم بی‌تعارف به ما نشان می‌دهد. معیری بزرگ که در جلدهای قبل با او آشنا شدید، در این قسمت دار فانی را وداع گفته و دیگر در این دنیا نیست. خاندان معیری با توافقی حیرت‌انگیز، بدون اختلاف و دعوا همه‌ی آداب سوگواری را به جا می‌آورند تا زمانی که یک مفتش سمج از راه می‌رسد. اینجاست که اخلاق‌های خاص این خانواده خودش را نشان می‌دهد و می‌فهمیم که بله، چه درهای گوهرباری در صندوقچه‌ی دل آن‌ها نهفته بوده و معیری بزرگ، چه رازهایی را از اعضای خانواده‌اش پنهان کرده…

کتاب صوتی چرت و پرت مناسب چه کسانی است؟

معرفی کتاب صوتی چرت و پرت

۳۰ دقیقه

فصل یک – قسمت دوم