معرفی و دانلود کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب | مت هیگ | آوانامه

بزرگترین پشیمانی شما در زندگی چیست؟ می‌گویند کارهای انجام نشده بزرگترین حسرت‌ها را خلق می‌کنند. خاطره‌ی یک معذرت‌خواهی به زبان نیامده یا عشق ابراز نشده و درکل تمام فرصت‌هایی که با تعلل از دستشان دادیم معمولا بسیار آزاردهنده‌تر از همه‌ی اشتباهات زندگی‌مان هستند. نورا سید، زنی که ماجراهای کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب (The Midnight Library) نوشته‌ی مت هیگ (Matt Haig) بر محور او می‌چرخد، بهترین مثال برای این ادعاست.

از دیگر آثار مشهور هیگ می‌توان به «انسان‌ها»، «چگونه زمان را متوقف کنیم» و «دلایل زنده ماندن» اشاره کرد. او به واسطه‌ی دو اثر اخیر، جوایز و افتخارات گوناگونی کسب کرده است؛ به عنوان مثال کتاب «دلایل زنده ماندن» پرفروش‌ترین کتاب در Sunday Times است و برای 46 هفته، در لیست 10 کتاب برتر انگلستان قرار داشت.

در بخشی از کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب می‌شنویم

دن خندید. نورا این خنده را می‌شناخت اما خیلی از آن خوشش نمی‌آمد. فراموش کرده بود که در طول رابطه‌شان شوخ‌طبعی دن اغلب به آدم‌های دیگر و به‌طور مشخص نورا بستگی داشت. زمانی که باهم بودند نورا سعی کرده بود این بُعد از شخصیت او را خیلی پروبال ندهد. دن ابعاد شخصیتی دیگر زیادی داشت.

این اثر پرفروش که توسط انتشارات البرز به چاپ رسیده از طریق سفر نورا به دنیاهایی جدید، نگرشی نو به پشیمانی را در اختیار ما قرار می‌دهد. ذهن بسیاری از ما آکنده از سوالات «چه می‌شد اگر…» است اما این فرصت‌های از دست رفته، حقیقتا لایق سوگواری‌هایی چنین طولانی هستند؟ آیا هرگز نمی‌توانیم خودمان را از حسرت کارهای انجام نشده آزاد کنیم؟ توصیه می‌کنیم برای فهمیدن ماهیت پشیمانی و عبور از آن با سرنوشت نورا همراه شوید، کتابی شنیدنی از نشر صوتی آوانامه که میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا شیفته‌ی خود کرده و یکی از ده کتاب برتر سال Independent بوده است.

افتخارات و جوایز کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌ شب

  • پرفروش‌ترین نیویورک‌تایمز در سراسر جهان
  • برنده‌ی جایزه‌ی گودریدز در ژانر داستانی
  • کتاب منتخب باشگاه کتاب «صبح به خیر آمریکا»
  • حضور در لیست ده کتاب برتر سال Independent

نکوداشت‌های کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌ شب

  • درخشان و سرگرم‌کننده. (Daily Mail)
  • محبوب و مسحورکننده. (Barnes & Noble)
  • اثری سرشار از مکاشفه‌های معمولی، مردم عادی و دنیاهای متفاوتی که ریشه در تصمیمات ما دارند. (The Guardian)
  • جذاب و روان! این کتاب ممکن است همان چیزی باشد که در این زمانه‌ پر از دردسر به آن نیاز داریم. (The New York Times)

کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌ شب برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای کسانی که به خواندن رمان‌های فانتزی علاقه دارند، جذاب خواهد بود.

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم

نورایی که با او ملاقات می‌کنید در سی‌وپنجمین سال زندگی‌اش عمیقا تنهاست. او نمی‌تواند سوال «چه می‌شد اگر…» را از ذهنش خارج کند: اگر از عروسی‌اش فرار نمی‌کرد امروز در چه حالی بود؟ اگر شنا را ادامه می‌داد و به المپیک می‌رفت چه اتفاقی در زندگی‌اش می‌افتاد؟ آیا اگر در گروه موسیقی محبوبش باقی می‌ماند و همراه برادرش به ساخت آهنگ‌های درخشان ادامه می‌داد حالا شادتر بود؟ اگر تحصیل را رها نمی‌کرد احتمالا در سی‌وپنج سالگی کاری پرآمدتر از آموزش پیانو داشت!

او دو روز قبل از عروسی‌اش مراسم را بهم زد در حالی که عمیقا عاشق نامزدش بود. از گروه موسیقی درخشانش خارج شد و حمایت مالی یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا را نادیده گرفت. نورا در سن چهارده سالگی افتخار سریع‌ترین شناگر انگلیس را به دست آورد و حدس بزنید چه کرد؟ بله، نورا مثل همیشه فرار را برگزید و این فرصت را هم از دست داد.

شانسی برای زیستن فرصت‌های از دست رفته! کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب اثر مت هیگ درباره‌ی زنی به اسم نورا است که بعد از خودکشی ناموفق، می‌تواند در عالمی برزخ‌گونه مسیرهای متفاوت زندگی‌‌اش را تماشا کند و جواب سوال «چه می‌شد اگر…» را بیابد. این رمان پرفروش نیویورک‌تایمز، اثر برگزیده‌ی گودریدز در سال 2020 بوده است.

درباره‌ی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

او زمانی که مادر نورا مریض بود خیلی با او مهربان بود، به‌راحتی راجع به هر چیزی صحبت می‌کرد، پر از رؤیا درمورد آینده بود، جذاب بود و آدم کنارش احساس راحتی می‌کرد، شیفته‌ی هنر بود و همیشه می‌ایستاد تا با بی‌خانمان‌ها صحبت کند. جهان برایش مهم بود. یک شخص مانند یک شهر می‌ماند. نمی‌توانی اجازه دهی چند منطقه‌ی دوست‌نداشتنی تو را از کل آن محروم کند. ممکن است قسمت‌های کوچکی از آن را دوست نداشته باشی، چند کوچه یا مناطق مسکونی کهنه و کثیف، ولی چیزهای خوب شهر ارزش ماندن در آن را دارند.

معرفی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

البته شخصیت اصلی داستان کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب که توسط نیما مانی ترجمه شده، همیشه توجیهی برای تصمیماتش داشت. در دبیرستان پدرش را از دست داد، مادرش مریض شد و کمی قبل از ازدواجش درگذشت، هربار که روی صحنه می‌رفت حمله‌های عصبی سراغش می‌آمدند و دَن، عشقِ بزرگِ زندگی‌اش عاشق پدر شدن بود در حالی که نورا از بچه نفرت داشت. لیست فرصت‌های رها شده‌ی او طولانی‌تر از این‌هاست اما کشف ادامه‌ی آن‌ها را به شما می‌سپاریم، زیرا هسته‌ی اصلی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب نه ازدواج یا موفقیت شغلی، بلکه پشیمانی است.

دن پادکَست‌های آزاردهنده‌ی زیادی گوش می‌کرد که فکر می‌کرد نورا هم باید آن‌ها را گوش دهد و طوری می‌خندید که روی اعصاب نورا بود، زمانی هم که دهان‌شویه در دهانش بود با صدای بلند غرغره می‌کرد. بله او به‌طور خودخواهانه‌ای بیشتر پتوی دونفره‌شان را هم روی خودش می‌کشید و گاهی هم بر روی نظراتش درمورد هنر، فیلم و موسیقی پافشاری بی‌مورد می‌کرد، اما مشکل اخلاقی بزرگ و غیرقابل‌تحملی نداشت. خُب ولی-حالا که نورا بهش فکر می‌کرد-دن هیچ‌وقت از فعالیت موسیقایی نورا حمایت نکرده بود و به او توصیه کرده بود که حضورش در گروه «هزارتو» و امضا کردن قرارداد با شرکت‌های پخش موسیقی برای سلامت روانی او خوب نیست و برادرش کمی در این مورد خودخواهی می‌کند…


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%86%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%B4%D8%A8/book/72748

داستان نورا روایت همین حسرت‌ها و پشیمانی‌هاست، احساساتی که در زندگی تک‌تک ما حضور دارند با این تفاوت که او فرصتی برای یافتن جواب سوالاتش پیدا می‌کند. راوی مایوس و سرخورده کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب درنهایت مرگ خودخواسته را برمی‌گزیند. او از سرنوشتی که آن را پوچ می‌بیند خسته است اما بعد از انجام تصمیمش در دنیایی برزخ‌مانند معلق می‌شود. یک راهنما به استقبالش می‌رود و می‌گوید اینجا کتابخانه نیمه شب است. در فاصله‌ی رقابت نیروی مرگ و زندگی نورا می‌تواند از خواندن کتاب‌های آن‌جا لذت ببرد، داستان‌هایی که هر یک زندگی‌های متفاوت او و آینده‌ی انتخاب‌های دیگرش را روایت می‌کنند… .

مت هیگ نویسنده‌ی معروف و پرفروش انگلیسی است که آثارش در تمام جهان از محبوبیت برخوردارند. او از دانشگاه هال، در دو رشته‌ی تاریخ و زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شده است.