معرفی و دانلود کتاب صوتی کتاب آرامش: کتاب راهنما برای مواقعی که اوضاع خوب پیش نمی‌رود | مت هیگ

هیچ چیز قوی‌تر از امیدی نیست که تسلیم نمی‌شود! کتاب صوتی کتاب آرامش (The comfort book) مجموعه‌ای از جملات قصار، دیالوگ‌ها، حکایات و حتی نقل‌قول‌هایی است که از فضای مجازی گردآوری شده‌اند. مت هیگ که قبلا ادراک عمیق خود را از زندگی در رمان «کتابخانه‌ی نیمه‌شب» نشان داده، این اثر را، کتابی شخصی برای کسب آرامش معرفی می‌داند که در موقعیت‌های گوناگون قوت قلب او بوده است.

راهنمایی برای یافتن امید در تاریکی! کتاب صوتی کتاب آرامش، یکی از آثار پرفروش نیویورک‌تایمز است که توسط مت هیگ تالیف شده. این کتاب تحسین شده به افتخارات متعددی دست یافته و با مجموعه‌ای از جملات کوتاه، حکایات و تجربه‌های شخصی خرد، راه عبور از روزهای سخت را به شما نشان می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی کتاب آرامش

کتاب صوتی آرامش از نشر صوتی رادیو مثبت گزیده‌ای از مهم‌ترین درس‌های زندگی است. مت هیگ تمام آنچه را در لحظات ناخوشایند و دشوار آموخته سخاوتمندانه به شما می‌بخشد، به این امید که راه خروج از تاریکی را بیابید. این اثر دارویی آرامش‌بخش است که همه به آن نیاز داریم و شایسته‌ی دریافتش هستیم، پس فرصت شنیدن این هدیه‌ی باارزش را از دست ندهید!

جوایز و افتخارات کتاب آرامش

  • پرفروش نیویورک‌تایمز
  • کتاب پرفروش ساندی‌تایمز
  • یکی از بهترین کتاب‌های «حس خوب» از دید واشنگتن‌پست
  • نامزد کتاب غیرداستانی منتخب گودریدز در سال 2021

نکوداشت‌های کتاب آرامش

  • پر از حس خوب و خردی که به سختی به دست آمده است. (Scotsman)
  • عمیق، شوخ و نشاط‌آور که ما را به تخیل وا می‌دارد. (Observer)
  • بی‌تکلفی کتاب باعث می‌شود تمام مخاطبان پیام مثت آن را دریافت کنند. (گاردین)
  • اثری که شما را در گذراندن روزهای تاریک و دشوار یاری می‌کند. (BBC)

کتاب صوتی کتاب آرامش مناسب چه کسانی است؟

لحظه‌های شاد باارزش هستند. ما باید قدر اون‌ها رو بدونیم، اون‌ها رو حفظ کنیم، اونا رو بنویسیم. باید اون‌ها رو داخل یه پاکت بذاریم، اون پاکت رو برای زمان‌هایی که انگار خوشحالی نمی‌تونه وجود داشته باشه همراه خودمون داشته باشیم. گاهی فقط با به یاد آوردن لحظه‌های خوب امکان وقوع اون‌ها بیشتر میشه. اکنون معلومه، آینده نامعلومه. اکنون ثابته، آینده خیالیه. گذروندن زمان حال با نگرانی درباره‌ی آینده مثل اینه که باارزش‌ترین دارایی خودتون رو بسوزونید فقط به این دلیل که ممکنه روزی دارایی‌هایی رو که هنوز مال شما نیستند از دست بدید.

گریه کردن باعث ترشح هورمون استرس می‌شه، ناسزا گفتن تحمل درد رو زیاد می‌کنه، خشم می‌تونه انگیزه‌ی لازم برای دست‌به‌کاری‌زدن رو در درون ما ایجاد کنه. چیزی رو که احساس می‌کنی با جون و دل احساس کن. سقوط و لبخند تنها راه جواب دادن به درد نیستند، گاهی خوبه زوزه بکشی.

شنیدن این اثر به تمامی افرادی که به دنبال اثری آرامش‌بخش برای گذراندن روزهای سخت زندگی هستند توصیه می‌شود.

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم

از دیگر آثار مشهور هیگ می‌توان به «انسان‌ها»، «چگونه زمان را متوقف کنیم» و «دلایل زنده ماندن» اشاره کرد. او به واسطه‌ی دو اثر اخیر، جوایز و افتخارات گوناگونی کسب کرده است؛ به عنوان مثال کتاب «دلایل زنده ماندن» پرفروش‌ترین کتاب در Sunday Times است و برای 46 هفته، در لیست 10 کتاب برتر انگلستان قرار داشت.

در بخشی از کتاب صوتی کتاب آرامش می‌شنویم

مهم‌ترین چیزی که برای آرام ماندن در طوفان‌های زندگی نیاز داریم، آگاهی از این واقعیت است که عمیق‌ترین درس‌های زندگی در دشوارترین لحظات به دست می‌آیند. برای درک بهتر این مطلب شاید تشبیه آرامش به غذا چندان بیراه نباشد. ما زمانی که گرسنه هستیم تلاش برای یافتن یا پخت یک وعده خوراکی را آغاز می‌کنیم و این کار معمولا تا نوبت دیگر گرسنگی به تعویق می‌افتد. نیاز انسان به دوری از آشفتگی‌ها نیز رابطه‌ای از همین جنس است. ما تا زمانی که دستخوش موج‌های دریا نباشیم به قایق‌های نجات فکر نمی‌کنیم و هدف نویسنده‌ی کتاب پیش‌رو همراهی شما تا زمانی است که خود را به آغوش ساحل یا یک منجی برسانید.

یه‌بار اتفاقی سوختم. شب عید کریسمس بود. برای شب‌نشینی به باغ یکی از دوستام رفته بودم. شب سردی بود و آتیش روشن کرده بودیم. به آتیش خیلی نزدیک شده بودم چون دوست‌هام داشتن به پام اشاره می‌کردن و فریاد می‌زدن… .


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4/book/73474

مت هیگ (Matt Haig) نویسنده‌ی معروف و پرفروش انگلیسی است که آثارش در تمام جهان از محبوبیت برخوردارند. او از دانشگاه هال، در دو رشته‌ی تاریخ و زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شده است.

معرفی کتاب صوتی کتاب آرامش: کتاب راهنما برای مواقعی که اوضاع خوب پیش نمی‌رود