معرفی و دانلود کتاب صوتی کوکورو | ناتسومه سوسه کی | رادیو گوشه

کتاب صوتی کوکورو داستانی شنیدنی از ناتسومه سوسه کی، نویسنده‌ی فقید ژاپنی‌ست. این اثر که از آن به عنوان یکی از نخستین رمان‌های بزرگ ادبیات مدرن ژاپن یاد شده، حکایتی‌ست گیرا و پرکشش که در آن دو شخصیتِ کاریزماتیک ایفای نقش می‌کنند: یکی جوانی خام و کم‌تجربه، و دیگری، مردی مسن و جاافتاده، که به نوعی، مرشد مرد جوان به شمار می‌رود. لازم به ذکر است که کتاب حاضر، یکی از پرفروش‌ترین آثار ادبیات ژاپن به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی کوکورو

27 دقیقه

فصل سوم – قسمت هفتم

33 دقیقه

فصل اول – قسمت پنجم

کتاب صوتی کوکورو دو شخصیت اصلی دارد: نخستین شخصیت مردی جوان و خام است، و دومی، مردی مسن و جاافتاده. رمان، ماجرای آشنایی این دو مرد را با یکدیگر روایت می‌کند؛ آشنایی‌ای که بناست به تحولاتی اساسی در نهاد هر دو کاراکتر (خصوصاً مرد جوان) منجر شود. دو فصل ابتدایی کتاب کوکورو از زبان مرد جوان روایت می‌شود. او در این دو فصل ماجرای ملاقاتش با مردی به نام «سنسی» و سپس، برقراری رابطه‌ای دوستانه با او را شرح می‌دهد. فصل آخر اما نه از زبان مرد جوان، بلکه از قول خود سنسی روایت می‌شود. در این فصل، بسیاری از ابهاماتی که درباره‌ی شخصیت سنسی در دو فصل نخست مطرح شده بوده، روشن می‌گردد.

27 دقیقه

فصل سوم – قسمت پنجم

33 دقیقه

فصل سوم – قسمت دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

کتاب کوکورو توسط انتشارات رادیو گوشه به نسخه‌ی صوتی پیش رو بدل شده است. برگردان این کتاب را قدرت‌الله ذاکری برعهده داشته و آن را با صدای جذاب نیما منصوریان می‌شنوید. نشر برج نسخه‌ی متنی اثر حاضر را روانه‌ی بازار کتاب کرده است.

اقتباس از کتاب صوتی کوکورو

29 دقیقه

فصل اول – قسمت سوم

29 دقیقه

فصل اول: من و سنسی – قسمت اول

24 دقیقه

فصل دوم: من و والدینم – قسمت اول

22 دقیقه

فصل سوم – قسمت سوم

کتاب کوکورو (Kokoro) یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین آثار ناتسومه سوسه کی به شمار می‌رود. این رمان، دو سال پیش از مرگ نویسنده، در سال 1914 به انتشار رسید. در رمان کوکورو، سوسه کی اوج هنر خویش را به عنوان داستان‌نویسی آشنا به عناصر داستانی در معرض نمایش گذاشته است. او در این کتاب، در قامت نویسنده‌ای مدرنیست ظاهر شده، و روایتی گیرا و جذاب از جامعه‌ی مدرنِ در حالِ ظهور ژاپن در اوایل سده‌ی بیستم، به دست داده است.

ناتسومه سوسه کی یکی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی ادبیات مدرن ژاپن است. این شاعر و نویسنده‌ی فقید، داستان‌نویسی را از اواخر سده‌ی نوزدهم و تحت تأثیر آثار نویسندگان کلاسیک انگلستان، آغاز کرد. سوسه کی خیلی زود با داستان‌های کوتاهِ خواندنی و رمان‌های درخشانی که نوشت، نام خود را به عنوان نویسنده‌ای صاحب سبک بر سر زبان‌ها انداخت و برای خویش طرفدارانی پروپاقرص در میان قشر کتاب‌خوان جامعه‌ی ژاپن، پیدا کرد. البته محبوبیت آثار او منحصر به کشور ژاپن نیست. نوشته‌های داستانی سوسه کی از همان ابتدا به اغلب زبان‌های مهم دنیا ترجمه شدند، و در سراسر جهان مورد تحسین و ستایش قرار گرفتند.

25 دقیقه

فصل اول – قسمت چهارم

32 دقیقه

فصل اول – قسمت ششم

24 دقیقه

فصل سوم – قسمت دهم

15 دقیقه

فصل سوم – قسمت چهارم

از میان آثار ناتسومه سوسه کی، عناوین پیش رو قابل ذکرند: «تجدد ژاپن امروز»، «باچان» و «کوکورو».

فهرست مطالب کتاب صوتی

31 دقیقه

فصل سوم – قسمت ششم

29 دقیقه

فصل دوم – قسمت دوم

کتاب صوتی کوکورو، علاوه بر این‌که از حیث ادبی اثری شامخ و ارزشمند است، از جهاتی دیگر نیز عنوانی مهم و خواندنی به شمار می‌رود: سوسه کی در این کتاب مشکلاتی را شرح داده که مردمان جامعه‌ی ژاپن، در گذار به مدرنیته پشت سر گذاشتند؛ مشکلات و چالش‌هایی جدی که در قالب تنهاییِ مفرطِ کاراکترهای داستان، و احساس ازریشه‌بریدگی ایشان، بیان شده است.

29 دقیقه

فصل اول – قسمت دوم

معرفی کتاب صوتی کوکورو

34 دقیقه

فصل دوم – قسمت سوم

28 دقیقه

فصل سوم – قسمت دوم

29 دقیقه

فصل سوم – قسمت هشتم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88/book/76442

29 دقیقه

فصل سوم – قسمت یازدهم

ناتسومه سوسه کی (Natsume Sōseki)، نویسنده‌ی شهیر و سرشناس ژاپنی، به سال 1867 دیده به جهان گشود و در سال 1916 از دنیا رفت. امروزه از او به عنوان یکی از پایه‌گذاران ادبیات مدرن ژاپن یاد می‌کنند. سوسه کی تحصیلات دوره‌ی ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش ژاپن، و تحصیلات دانشگاهی را در کشور انگلستان، پی گرفت. او در لندن ادبیات خواند و بر تمام ظرایف زبان انگلیسی مسلط شد و پس از پایان دانشگاه، با کوله‌باری از دانش و تجربه کار خویش را به عنوان داستان‌نویس آغاز کرد.

علاقه‌مندان به ادبیات داستانیِ کشور ژاپن و دوست‌داران رمان‌های کلاسیکِ مدرن، مخاطبان اصلی کتاب صوتی کوکورو به شمار می‌روند.

با ناتسومه سوسه کی بیشتر آشنا شویم

رمان کوکورو در سال 1955 به فیلمی سینمایی با عنوان «قلب» بدل شد. کارگردانی اثر مذکور بر عهده‌ی کن ایچی‌کاوا بوده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کوکورو

  • یکی از نخستین رمان‌های بزرگ و اصیل ادبیات ژاپن. (نیویورک تایمز)
  • کتاب کوکورو اثری غنی از درک و بینش است. (نیویورکر)
  • تضاد بین عواطف، درونمایه‌ی اصلی رمان درخشان کوکورو است. (آمازون)
  • ناتسومه سوسه کی نماینده‌ی بی‌نظیر رمان‌نویسی ژاپن است. شخصیتی قوی و کاملا ملی. (هاروکی موراکامی)
  • رمان زیبای کوکورو کاملا حس ژاپن قدیم را به انسان می‌دهد. (لس آنجلس تایمز)

کتاب صوتی کوکورو مناسب چه کسانی است؟

28 دقیقه

فصل سوم – قسمت نهم

24 دقیقه

فصل سوم: سنسی و وصیت‌نامه – قسمت اول