معرفی و دانلود کتاب صوتی گذر از داغ جدایی | احمد حلت | انتشارات موج کتاب

باید به احساس غم اجازه‌ی تخلیه و رهایی داد. وقتی برای گریه و زاری زمان و مکان مشخصی تعیین می‌کنید درواقع به غم پیام می‌دهید که متوجه نیاز او هستید و لازم نیست مواقع دیگری خودش را نشان دهد و جلوی کارهای دیگر شما را بگیرد. با این کار یعنی تعیین وقت و مکان مشخصی برای سوگواری، ورود و خروج غم را کنترل می‌کنید. غم اگر هر وقت دلش بخواهد بیاید و تا هر زمان که دلش خواست بماند؛ روح و روان شخص تحلیل رفته و فرسوده می‌شود.

تمام کسانی که دنبال پیدا کردن رازهایی عملی برای موفقیت در زندگی فردی و روابط خود هستند می‌توانند از راهکارهای عملی و مثال‌های واقعی این کتاب صوتی استفاده کنند.

با احمد حلت، فرامرز کوثری و حمید کوثری بیشتر آشنا شویم

غم اگر تحت کنترل نباشد جسم فرد را خسته می‌کند و بی‌اشتهایی، کمبود وزن، دم‌دمی‌مزاج بودن، خیال‌باف شدن و عدم تمرکز و احساس گناه و بی‌حوصلگی و بی‌علاقگی و ناتوانی و ضعف و درماندگی جسمی و جنسی از نتایج حتمی آن است. حتی اگر غم و اندوه جدایی مهار نشود می‌تواند منجر به جنون یا خودکشی شود.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%BA-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C/book/74655

حمید کوثری (1362) نویسنده، پژوهشگر و روانشناس است. او با همکاری فرامرز کوثری (1343) که به‌عنوان پژوهشگر علوم موفقیت و حوزه‌های کارآفرینی فعالیت می‌کند، کتاب‌های متنوعی در زمینه‌های مرتبط با روانشناسی و موفقیت نوشته‌اند. «فن بیان یادگیری سخنرانی با سخنرانی» و «رهایی سریع از هیجانات ناخوشایند با تکنیک‌های درمان هیجان مدار» از کتاب‌هایی هستند که حمید کوثری و فرامرز کوثری با همکاری احمد حلت منتشر کرده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی گذر از داغ جدایی می‌شنویم

معرفی کتاب صوتی گذر از داغ جدایی

احمد حلت (اسفند 1341) نویسنده و مدرس دانشگاه است که مدرک دکتری خود را در رشته‌ی روان‌شناسی تربیتی دریافت کرده است. او که در رشته‌ی علوم ارتباطات نیز تحصیل کرده در زمینه‌های مربوط به روانشناسی و موفقیت تدریس و تالیف می‌کند. احمد حلت به‌عنوان صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول مجله‌ی «موفقیت»، ریاست بنیاد سخنرانان حرفه‌ای ایران را به عهده داشته است. تاسیس موسسه فرهنگی «همه راز موفقیت» و عضویت در شورای «مرکز مربیان انگیزشی خانه روانشناسان و مشاوران» از سوابق اجرایی احمد حلت است. کتاب‌های «مبانی استارت آپ»، «روانشناسی کوانتومی»، «یادداشت‌برداری بصری»، «روان‌شناسی کاهش وزن» و «خودآموز پذیرش و تعهد» بخش کوچکی از تالیفات احمد حلت است.

غلبه بر رنج جدایی فقط با پذیرش، پردازش و هضم آن امکان‌پذیر است. برای مواجهه با این رنج باید به ابزارهای مقابله‌ای خاصی مجهز بود که در دشوارترین لحظات قدرت تحمل پریشانی را در ما افزایش دهند. یکی از متداول‌ترین کارهایی که طرفین یک رابطه پس از جدایی عاطفی انجام می‌دهند، انکار رنج جدایی است. این درحالی است که ازنظر احمد حلت، فرامرز کوثری و حمید کوثری اولین و مهم‌ترین کار پذیرفتن و به رسمیت شناختن دردناکی فرایند جدایی است. برخورد صادقانه‌ی فرد با احساس شکست و ناراحتی خود می‌تواند به او کمک کند تا در مراحل بعدی زندگی به شکل واقع‌گرایانه‌تری با شکست‌ها روبه‌رو شود.

جدایی و طلاق از پدیده‌های رو‌به‌رشد ناراحت‌کننده‌ای هستند که تاثیرات روان‌شناختی عمیقی برجای می‌گذارند. احمد حلت با همکاری فرامرز کوثری و حمید کوثری در کتاب صوتی گذر از داغ جدایی به‌صورت ریشه‌ای به سراغ لایه‌هایی از روان آدمی می‌روند که در اثر جدایی آسیب دیده‌اند و آن‌ها را شناسایی و درمان می‌کنند.

درباره‌ی کتاب صوتی گذر از داغ جدایی

نسخه‌ی چاپی کتاب گذر از داغ جدایی را انتشارات موفقیت منتشر کرده است. کتاب صوتی گذر از داغ جدایی با صدای مهیار ستاری و اعظم حبیبی توسط نشر صوتی موج کتاب تهیه شده است.

درباره مجموعه سری مکالمات استاد و مبتدی

کتاب صوتی گذر از داغ جدایی به‌صورت مکالمه‌هایی بین استاد و مبتدی تنظیم شده است. یعنی شنوندگان این کتاب صوتی به بحث و گفت‌وگویی در مورد تجربه‌ی طلاق، آسیب‌ها و شیوه‌های کنار آمدن با رنج ناشی از آن گوش می‌دهند. این شکل روایی باعث شده که گوش‌دادن به این کتاب صوتی مانند گوش دادن به مکالمه‌ای جذاب و آموزنده باشد.

همه می‌دانند که بخش اعظم ضربه‌ی هیجانی جدایی به‌صورت احساس غیرقابل‌کنترل غم و اندوه شدید ظاهر می‌شود. غم از لحاظ عاطفی انرژی فوق‌العاده‌ای مصرف می‌کند و می‌تواند افسردگی و اضطراب و بی‌قراری و ناامیدی شدیدی را در وجود شخص جاری کند.

این‌که خبر خوبی است. هرچه یک هیجان ناخوشایند در یک بحران قوی‌تر ظاهر می‌شود. غلبه بر آن به معنای کلید عبور از بحران است. از غم جدایی گریزی نیست؛ باید این اندوه تلخ را پذیرفت و نباید آن را انکار کرد. برعکس باید جای خلوتی پیدا کرد و غم را در آغوش گرفت و اگر لازم است زارزار گریه کرد.

جدایی عاطفی از اتفاق‌های تلخی است که ممکن است برای هر رابطه‌ای رخ دهد. بسیاری از روان‌شناس‌ها اثر جدایی را مانند تاثیر مرگ یک عزیز، ناگوار و دردناک می‌دانند. احمد حلت با کمک فرامرز کوثری و حمید کوثری در کتاب صوتی گذر از داغ جدایی تلاش می‌کنند مهارت‌های عملی برای مقابله با آسیب‌های جدایی عاطفی ارائه دهند. در این کتاب صوتی احمد حلت راهکارهای مداخله‌ی کارآمد و مناسب برای مقابله با آسیب‌های ناشی از طلاق پیشنهاد کرده است.

تکنیک‌های بازسازی شناختی و تنظیم هیجان برای زندگی موفق پس از طلاق که در کتاب صوتی گذر از داغ جدایی مطرح می‌شوند کمک می‌کنند مهارت‌هایی را بیاموزیم که باعث موفقیت در زمینه‌های دیگر زندگی نیز می‌شوند. کاربرد عملی مهارت‌هایی که احمد حلت، فرامرز کوثری و حمید کوثری شرح می‌دهند در کنار مثال‌های واقعی موجود در کتاب ما را برای گذر از رنج و ناراحتی طلاق عاطفی و جدایی آماده می‌کند. این مهارت‌ها افراد را نسبت به انواع جدایی‌ها و ناکامی‌های زندگی قوی‌تر می‌کنند.

سری مکالمات استاد و مبتدی مجموعه‌ای از کتاب‌های آموزنده در زمینه‌های مختلف موفقیت و روان‌شناسی است که مانند مکالمه‌هایی بین استاد و شاگردان تنظیم شده است. در این مجموعه شاگردان با مطرح کردن سوالاتی ساده و مهم بحث را برای عمیق‌تر شدن گام‌به‌گام آماده می‌کنند. کتاب «رهایی سریع از هیجانات ناخوشایند»، «مقدمه‌ای بر درمان آسیب‌های روانی» و «مبانی استارت آپ» بخشی از کتاب‌های این مجموعه هستند.

کتاب صوتی گذر از داغ جدایی برای چه کسانی مناسب است؟