معرفی و دانلود کتاب صوتی یاد ایام: خاطراتی از سیاستمداران و هنرمندان | حسن طباطبایی

۲۹ دقیقه

بخش بیست‌وهشتم
زندگینامه‌ها یا حتی اعتراف‌نامه‌هایی که اهالی سیاست در روزهای زندان و حبس برای آیندگان به جا می‌گذارند، امروزه دیگر برای همه‌ی ما ژانر شناخته‌شده‌ای به شمار می‌رود؛ اما حسن طباطبایی در کتاب صوتی یاد ایام شکل متفاوتی از این نوع ادبی را به ما عرضه کرده است. کتاب حاضر مجموعه خاطراتی است که از بزرگان تاریخ معاصر ما به جا مانده و شنیدن آن‌ها علاوه‌بر اینکه بی‌نهایت لذت‌بخش است، شما را با رخدادهایی آشنا می‌کند که تاکنون از چشم مورخان هم پنهان مانده است.

سال اول متوسطه، هنرجوی هنرستان و موسیقی بودم. آن روز درس فرانسه داشتیم اما معلم ما نیامده بود. در کلاس بغلی ما آقای صبحی درس فارسی داشت. بین این کلاس و آن کلاس یک در بود، اگر این در باز بود می‌توانستی بین این اتاق و آن اتاق رفت‌وآمد کنی. ما صدای آقای صبحی را می‌شنیدیم، داشت دیکته می‌گفت. صدایش دور و نزدیک می‌شد،‌م علوم بود دارد قدم می‌زند.

کتاب صوتی یاد ایام فرصت خوبی است تا وقایع تاریخی را از نگاه اثرگذارترین شخصیت‌های دوران معاصر ایران ببینید. کسانی که خود درگیر جریان‌های سیاسی یا هنری بوده و چه بسا خودشان آغازکننده‌ی این جریان‌ها به شمار می‌روند. ملک‌الشعرای بهار، محمد ابراهیم باستانی پاریزی، دکتر جلال متینی، ناتل خانلری و… به همت حسن طباطبایی در کنار هم جمع شده‌اند تا هر یک گوشه‌ای از تاریخ ایران را برایتان روایت کنند؛ تاریخی که بیشتر رنگ‌و‌بوی سیاسی آن مورد نظر نویسنده بوده است.

کتاب صوتی یاد ایام در حقیقت پس از دو کتاب «خاطرات پراکنده رجال« و «حکایت­‌هایی از رجال عصر پهلوی» جلد سوم مجموعه‌ای به شمار می‌رود که حسن طباطبایی با هدف شفاف‌سازی تاریخ معاصر ایران به علاقمندان کتاب‌های تاریخی ارائه کرده است. انتشارات آبی کتاب حاضر را به چاپ رسانده و نشر صوتی واوخوان نیز آن را منتشر کرده است. کتاب صوتی یاد ایام را با صدای کاظم طباطبایی می‌شنوید.

کتاب صوتی یاد ایام برای چه کسانی مناسب است؟

۳۳ دقیقه

بخش بیست‌ویکم

علاقمندان ژانر خاطره‌نویسی هرگز شنیدن کتاب صوتی یاد ایام را از دست ندهند. البته این کتاب برای دانشجویان و محققان تاریخ معاصر نیز خالی از فایده نیست. اگر نه پژوهشگر هستید و نه ژانر خاصی را دنبال می‌کنید و فقط از مطالعه درباره‌ی بزرگان سیاسی و هنری ایران لذت می‌برید، پیشنهاد ما این است که حداقل یکبار شنیدن کتاب صوتی یاد ایام را تجربه کنید.

در بخشی از کتاب صوتی یاد ایام می‌شنویم

۲۰ دقیقه

بخش بیست‌وچهارم

۲۷ دقیقه

بخش بیست‌وسوم

۳۵ دقیقه

بخش بیست‌ودوم

ما که معلم نداشتیم آزادانه حرف می‌زدیم. سروصدا و شوخی می‌کردیم و می‌خندیدیم. یکهو در کلاس باز شد و آقای سیحون ناظر هنرستان آمد تو و گفت: «چه خبره؟ مگه اینجا طویله است؟» همه ساکت شدیم. آقای سیحون در وسطی را باز کرد، آقای صبحی آمد جلو. آقای سیحون گفت: «استاد معذرت می‌خوام، مادام جلایر تلفن کردند. مثل اینکه حال ندارند،‌ امروز نمی‌تونند تشریف بیارند. با اجازه این در رو باز می‌ذارم، جنابعالی لطفا مواظب این کلاس هم باشید. این‌ها خیلی شلوغ می‌کنند…»

فهرست مطالب کتاب صوتی

معرفی کتاب صوتی یاد ایام: خاطراتی از سیاستمداران و هنرمندان

۹ دقیقه

بخش بیست‌وششم

۳۱ دقیقه

بخش بیست‌ونهم

۲۵ دقیقه

بخش سی‌وچهارم

مشخصات کتاب صوتی

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%85/book/72176

۲۲ دقیقه

بخش بیست‌وهفتم

۲۱ دقیقه

بخش بیست‌وپنجم

حسن طباطبایی برای گردآوری کتاب صوتی یاد ایام، از هیچ مصاحبه، زندگینامه یا هر خط و خبری که مارا از خاطرات شخصیت‌های بزرگان تاریخ ایران آگاه کند، غافل نبوده. ناگفته نماند که تمامی اطلاعات این کتاب دست نخورده به شما عرضه می‌شود و نویسنده بدون دخل و تصرف آن‌ها را در اختیارتان قرار داده است.

اگر اهل خاطره‌بازی و جست‌و‌جو در گذشته‌ها هستید، حتماً شیفته‌ی کتاب صوتی یاد ایام خواهید شد که حسن طباطبایی با بررسی منابع دست‌اول و کنکاش در زندگینامه‌ی بزرگان معاصر ایران برایتان جمع‌آوری کرده است. کتاب حاضر بر پایه‌ی اطلاعات مستند و معتبر به نگارش درآمده و شما را با گوشه‌ای از زندگی هنرمندان و سیاستمداران ایرانی آشنا می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی یاد ایام