معرفی و دانلود کتاب صوتی 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید | پل انگون

اگر در دهه‌ی بیست سالگی و سی سالگی هستید و احساس می‌کنید هدف خود را در زندگی گم کرده‌اید، شنیدن این کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید می‌شنویم

معرفی کتاب صوتی 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید

من همیشه از خودم می‌پرسم اگر این کتاب زودتر به دستم رسیده بود، چقدر خودم را زودتر می‌شناختم و تصمیمات بهتری در زندگی، روابط و کار می‌گرفتم. (جنی فاس، استراتژیست شغلی)

 • نکته‌ی بسیار مهمی که پل انگون در این کتاب به آن اشاره می‌کند این است که زندگی، یک بازی انتظار نیست. بسیاری از افراد منتظرند دوران مدرسه و پس از آن دانشگاه تمام شود و روز خاص و مشخصی فرا برسد و زندگی خود را شروع کنند. این افراد که همیشه منتظرند مرحله‌ای از زندگی، یک سال، یک ماه، یک هفته، تمام شود، قادر نیستند در حال حاضر زندگی کنند. درحالی‌که زندگی تغییری ناگهانی از یک مرحله به مرحله‌ی دیگر نیست و ما همیشه در حال گذر و انتقال از مرحله‌ای به مرحله‌ی دیگر و از مقصدی به مقصد دیگر هستیم. دهه‌ی بیست سالگی، در حقیقت دهه‌ایست که در آن افراد باید سازگاری و تغییر را فرا بگیرند و رشد کنند.

  پل انگون با طنز، صمیمیت و حکمت همیشگی‌اش، درس‌ها و سؤال‌های اساسی‌ای که باید از خود در دوران بیست سالگی، سی سالگی و بعد از آن بپرسیم را بیان می‌کند. (جنی بلیک، نویسنده)

 • فیلم 127 ساعت را دیده‌اید؟ فیلم فوق‌العاده‌ایست. این فیلم یک پیام تکان‌دهنده دارد و هشداری برای همه‌ی ماست که به ما می‌گوید باید مسائل را جدی بگیریم. اگر فیلم را ندیده‌اید، باید به شما بگویم جیمز فرانکو از ستارگان این فیلم است و نقش یک کوهنورد به نام آرون رالستون را بازی می‌کند. این کوهنورد در منطقه‌ای دورافتاده در یوتا، مشغول کوهنوردی‌ست که تخته‌سنگ بزرگی روی دستش می‌افتد و او را در همان جا زندانی می‌کند. رالستون در آن منطقه گرفتار می‌شود و با سرد شدن هوا و سخت‌تر شدن شرایط، به یک حقیقت تلخ پی می‌برد: «من به هیچ‌کس نگفتم کجا می‌روم». حالا هیچ‌کس نمی‌داند کجا به‌دنبال رالستون بگردد. هیچ‌کس برای نجات او نخواهد آمد. او کاملاً تنها مانده است. چرا که همیشه طوری زندگی کرده که گویی به هیچ‌کس نیاز نخواهد داشت.

  بسیاری از افراد احساس می‌کنند دهه‌ی بیست سالگی بهترین دهه‌ی زندگی‌شان خواهد بود ولی بعد از اینکه با واقعیت‌های زندگی در این دهه مواجه می‌شوند، احساس می‌کنند زندگی‌شان هدفی ندارد و حتی انگیزه‌ای برای به پیش بردن آن ندارند. پل انگون (Paul Angone) در کتاب 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید (101 Questions You Need to Ask in Your Twenties) برای کم کردن همین حس گم‌گشتگی و بی‌هدفی، مجموعه‌ای از سؤالات را گردآوری کرده که بتوانند راهنمایی برای گذر از این دهه‌ی حساسِ زندگی باشند.

  کتاب 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید توسط زهره بی آزار ترجمه شده و انتشارات آتیسا آن را منتشر کرده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب توسط نشر صوتی رمانو و به گویندگی امیررضا علی زاده تهیه شده است.

  نکوداشت‌های کتاب صوتی 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید

  • نمی‌توانم فرد بیست و اندی ساله‌ای را تصور کنم که از داشتن این کتاب سود نبرد. (مولی بِک، نویسنده)

  • قیمت نسخه صوتی


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-101-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D9%84%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF/book/79052

  معرفی و دانلود کتاب صوتی 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید

  اگر می‌خواهید در بیست سالگی خود فقط یک کتاب بخوانید (که البته امیدوار هستم کتاب‌های بیشتری مطالعه کنید) بهتر است فقط همین کتاب را بخوانید. (جِف گوینز، نویسنده)

  کتاب صوتی 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید برای چه کسانی مناسب است؟

  سؤال 13: آیا به کسی اطلاع داده‌ام که به کجا می‌روم؟

  پل انگون 101 سؤال بسیار سختی که حتی نمی‌دانستید به آن‌ها نیاز دارید را مانند آب سرد به صورت شما می‌پاشد. (دنی روبین، نویسنده)

 • پل انگون در ادامه به اهمیت این نکته می‌پردازد که تک‌تک ما، به علت تجارب، محیط، تربیت و شخصیت خاصی که داریم متفاوت با دیگران هستیم. به همین علت، بهتر است به جای اینکه پاسخ‌های دیگران را در زندگی دنبال کنیم، به‌دنبال پرسیدن سؤالات خودمان باشیم تا بتوانیم جواب‌های منحصربه‌فرد و مناسبی پیدا کنیم.

  لازم نیست ما هم حتماً یک کوهنورد مانند آرون رالستون باشیم تا این هشدارها را جدی بگیریم.

 • فهرست مطالب کتاب صوتی

  مشخصات کتاب صوتی

  لحن شاد و فروتنانه‌ی کتاب، نشان از تجارب فراوان پل انگون دارد و او با صداقت و نگاهی امیدوارانه، سؤالات تأمّل‌برانگیزش را می‌پرسد. نثر صمیمی‌ای که در کتاب به کار گرفته شده، خواندن آن را شبیه به صحبت کردن با یک دوست کرده است و نکات ظریفی که پل انگون به آن‌ها اشاره می‌کند، شما را می‌خنداند.

  کتاب صوتی 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید، نوشته‌ی پل انگون، حاوی مجموعه‌ای از سؤالات بسیار مهم و اساسی‌ست که هر فردی در بازه‌ی بین بیست تا سی سالگی باید از خود بپرسد. این سؤالات حوزه‌هایی چون روابط، ازدواج، شبکه‌های اجتماعی و مواجهه با ترس و اضطراب را دربرمی‌گیرند و کمتر کسی آن‌ها را با صدای بلند از خود می‌پرسد.

  درباره‌ی کتاب صوتی 101 سوالی که در دوران بیست سالگی باید از خود بپرسید