معرفی و دانلود کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری: حذف عادت‌های بد برای بهبود مدیریت زمان | دیمون زاهاریادس | انتشارات زمان تغییر

معرفی و دانلود کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری

کتاب صوتی 30 روز تا بهره‌ وری را مهدی صفایی خرم، ساسان جعفرنیا و هانیه غفرانی به فارسی ترجمه کرده‌اند و نشر زمان تغییر، آن را با خوانش محمدمهدی عربشاهی به انتشار رسانده است.

کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری برای چه کسانی مناسب است؟

دوم اینکه شبکه‌های اجتماعی جریان کاری شما را قطع می‌کند. هر بار که کار شما قطع می‌شود هزینه‌ای دارد بدین شکل که با هر بار قطع کردن کار، برای بدست آوردن جریان کاری که انجام می‌داده‌اید به 20 دقیقه نیاز دارید. به این دلیل است که چک کردن هر ساعت شبکه‌های اجتماعی یا حتی بیشتر از یک بار در ساعت مانع از این می‌شود که شما بتوانید کار خود را انجام دهید. چرا؟ چون شما هر بار پس از قطع کردن جریان کار به 20 دقیقه زمان برای بازگشت به موضوع دارید و با این کار تمام زمان شما صرفاً صرف برگشت به موضوع ناشی از حواس‌پرتی توسط سرزدن به شبکه‌های اجتماعی می‌گردد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-30-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D8%B1%D9%87-%D9%88%D8%B1%DB%8C/book/79723

آیا اغلب احساس می‌کنید در حال هدر دادن وقت خود هستید؟ آیا کارهای خود را به تعویق می‌اندازید؟ آیا تحت فشار انبوهِ پروژه‌های ناتمام و تعهدات انجام نشده هستید و نمی‌توانید به درستی برای کارهای خود زمان‌بندی کنید؟ آیا نمی‌توانید از دست عواملِ پرت‌کننده‌ی حواس رها شوید و تمرکز کردن برای شما دشوار شده است؟ اگر پاسخ شما به تمام این پرسش‌ها مثبت است، نگران نباشید. شما تنها نیستید.

اگر شما مانند بسیاری از مردم هستید، بدان معنی است که بخش زیادی از روز خود را در شبکه‌های اجتماعی هدر می‌دهید. این کار مشکلی ندارد. شبکه‌های اجتماعی برای همین طراحی شده‌اند که به مغز شما در تأخیر انداختن کارها کمک کنند. این شبکه‌ها هم وعده می‌دهند که فقط یک لحظه از زمان شما را می‌گیرند اما شما می‌دانید که وعده پوچی بیش نیست. شما دقیقاً این را می‌دانید چون شما ساعت‌ها زمان برای پینترست، لینکدین، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی صرف کرده‌اید.

کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری اثر پرفروش دیمون زاهاریادس، کتابی در حوزه‌ی خودیاری و مدیریت زمان است. زاهاریادس در این کتاب به شما می‌آموزد چگونه از زمانی که در اختیار دارید، حداکثر استفاده را ببرید، به تعهدها و مسئولیت‌های خود عمل کنید، قدرتِ تمرکز خود را تقویت کرده و کارهای ناتمام خود را به اتمام برسانید.

درباره‌ی کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری

معرفی کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری: حذف عادت‌های بد برای بهبود مدیریت زمان

دیمون زاهاریادس (Damon Zahariades) پس از سال‌ها پژوهش، کسب تجربه و ارتباط با فعالان حوزه‌ی مدیریت زمان و نظم شخصی، در کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری: حذف عادت‌های بد برای بهبود مدیریت زمان (30 Day Productivity Plan: Break the Bad Habits That Are Sabotaging Your Time Management) راهکارهایی را برای رهایی افراد از عادت‌های منفی و رفتارهای نامطلوب و در نتیجه، رسیدن به بهترین استراتژی برای بازپس‌گیری کنترل بر زمان و افزایش کارآمدی و بهره‌وری ارائه کرده است.

در دنیای مدرن امروزی همه‌ی ما با کمبود زمان مواجه هستیم به‌ شکلی که گاه آرزو می‌کنیم یک روز بیشتر از 24 ساعت طول می‌کشید تا کارهای ناتمام خود را به اتمام برسانیم. در زمانه‌ی پرشتابِ کنونی، دیگر روش‌های برنامه‌ریزیِ سنتی، پاسخگوی نیازهای ما نیستند. با توجه به حجم فعالیت‌هایی که روزانه متعهد به انجام آن هستیم، داشتن یک برنامه‌ریزی دقیق، ضروری به نظر می‌رسد. دیمون زاهاریادس در کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری روش‌هایی را معرفی کرده است تا به کمک آن‌ها بتوانید زمان خود را مدیریت کنید و بیشترین بهره را از آن ببرید.

اگر از به‌ عقب انداختن کارهای خود خسته شده‌اید و می‌خواهید قدرت تمرکز خود را افزایش داده و کارهای ناتمامتان را به اتمام برسانید، کتاب صوتی 30 روز تا بهره‌ وری حاوی راهکارهای مفید و کارآمدی است که شما را در این مسیر به‌خوبی راهنمایی می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری: حذف عادت‌های بد برای بهبود مدیریت زمان می‌شنویم

بررسی متوالی شبکه‌های اجتماعی در طول روز سبب کند شدن روند کار شما به 5 روش مشخص می‌شود. اول اینکه، این کار سبب حواس‌پرتی شما می‌شود. شما فیس‌بوک یا توئیتر را چک می‌کنید که ببینید آیا دوستان چیز جدیدی پست کرده‌اند یا نه. اما بعد از اینکه این صفحات را ترک می‌کنید باز هم فکر می‌کنید چیزی گمشده دارید. این اولین نشانه‌ی اعتیاد است.

باز هم باید تکرار کرد که این مشکل شما نیست. شبکه‌های اجتماعی شبیه مواد مخدر طراحی و ساخته شده‌اند بدین معنی که به شکلی پایه‌ریزی شده‌اند که اعتیادآور باشند…

دیمون زاهاریادس در کتاب صوتی 30 روز تا بهره وری، توضیح می‌دهد چگونه عادات بد، بازده‌ کاری افراد را کاهش می‌دهد و برنامه‌ریزی‌های آنان را به‌هم می‌ریزد. او در هر بخش از این کتاب روی یک عادتِ نامطلوب تمرکز کرده و آن را به تفصیل شرح می‌دهد. در پایان هر بخش نیز، راهبردهایی عملی و کاربردی برای ترک عادات بد پیشنهاد کرده است. کتاب 30 روز تا بهره وری راهنمایی گام‌به‌گام برای مهار عادت‌های بد و فلج‌کننده، مدیریت کارآمدِ زمان و انرژی و دستیابی به برنامه‌ی روزانه‌ای سالم‌تر و کارآمدتر است.