معرفی و دانلود کتاب طب طوبی | زهرا معمار | انتشارات مرسل

کتاب حاضر شامل 31 فصل است و در هر فصل یکی از مشکلات بدن از جمله مشکلات مفاصل، بیماری‌های دستگاه گوارش، مشکلات کبدی، قاعدگی و… مطرح می‌شود و راه‌های درمان آن به طور مفصل بیان می‌گردد.

کتاب طب طوبی مناسب چه کسانی است؟

کسانی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند و به طب سنتی علاقمند هستند، ازجمله مخاطبان این کتاب‌اند.

در بخشی از کتاب کتاب طب طوبی می‌خوانیم

کتاب طب طوبی مجموعه‌ای ارزشمند با موضوع خواص داروهای گیاهی‌ در درمان انواع بیماری‌هاست که به همت زهرا معمار گردآوری و تدوین شده است. در فصول مختلف این کتاب با انواع امراض جسمی و راه‌های درمان آن‌ها به‌مدد طب سنتی آشنا می‌شوید.

درباره‌ی کتاب طب طوبی

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B7%D8%A8-%D8%B7%D9%88%D8%A8%DB%8C/book/68697

توجه به تغذیه‌ی مناسب از عوامل مهم حفظ سلامتی بدن در طول دوران زندگی به‌شمار می‌رود. ممکن است در کودکی و جوانی تاثیر این موضوع را آنطور که باید جدی نگیریم، اما با شروع روند میانسالی، و با بروز بیماری‌های ناشی از افزایش سن، به اهمیت این مسئله بیشتر آگاه می‌شویم. زهرا معمار در کتاب طب طوبی با استفاده از منابعی چون کتاب «طبیب خانواده»، اثر اسمعیل اژدری، مجموعه‌ای جامع و کامل از خواص داروهای گیاهی را به همراه دستورالعمل تهیه‌ی آن‌ها در اختیار خوانندگان قرار داده است.

سیر ذرّاتى را که به شکل ذرّات بلورین در رگ‌ها رسوب کرده و تصلّب شرائین تولید مى‏‌نماید، حل مى‏کند و به‌علّت اثر تقویت‏‌کننده بر روى عضلات قلب و پایین آوردن فشار‌خون، جریان خون را به‌کار انداخته و منظّم مى‏‌سازد. از‌طرف دیگر، سیر خون را تصفیه مى‌‏کند و آن را پاک و غنى مى‌‏سازد. براى رفع بوى سیر، یک یا دو دانه قهوه‌ی بو‌داده را چند دقیقه بجوید و فرو دهید.

سیر یک سبزی مفید با خواص درمانی بسیار زیاد است که تنها مشکل آن ایجاد بوی بد در دهان است. سیر خوراکى است ضدّعفونى‌کننده که میکروب‏‌هاى معده و دستگاه تنفّسى را نابود مى‏‌کند، براى مداواى برونشیب، سل و اسهال مفید است و فشار خون را پایین مى‏‌آورد. سیر بهترین درمان نسیان و فراموشى است، خوردن آن کدورت ذهن را از بین مى‌‏برد، بهترین مقوّى پیاز مغز و دارای ویتامین‏‌هاى B و C مى‌‏باشد. معمولاً اگر سیر را با سبزى‏‌هاى سبز بخورند و یا بعد از صرف آن، مقدارى کاهو یا سبزى میل نمایند، بوى سیر از بین می‌رود. اثر سبزى در از بین بردن بوى سیر مربوط به مادّه‏‌ى سبز آن یعنى کلروفیل است.

فصل اول: مواد معدنی و ویتامین‌ها

فصل دوم: انسان میوه‌خوار است

فصل سوم: تغذیه‌ی مادر و نوزاد

فصل چهارم: قاعدگی زنان و خونریزی

فصل پنجم: بیماری‌های مجاری ادراری

فصل ششم: امراض مفاصل

فصل هفتم: بیماری‌های قلب و عروق

فصل هشتم: بیماری‌های دستگاه گوارش

فصل نهم: درمان یبوست

فصل دهم: علاج بواسیر

فصل یازدهم: دفع انواع کرم

فصل دوازدهم: امراض معدی و امعاء

فصل سیزدهم: درمان اسهال

فصل چهاردهم: امراض کبدی

فصل پانزدهم: بیماری‌های پوستی

فصل شانزدهم: دفع سموم بدن و درمان گزیدگی حیوانات

فصل هفدهم: بی‌خوابی و درمان آن

فصل هجدهم: رژیم‌های چاقی و لاغری

فصل نوزدهم: سرماخوردگی و بیماری‌های سینه و گلو

فصل بیستم: بیماری‌های کلیه و ریه

فصل بیست‌و‌یکم: بیماری سل

فصل بیست‌و‌سوم: رفع عطش و کاهش تب

فصل بیست‌و‌چهارم: بیماری‌های اعصاب

فصل بیست‌و‌پنجم: بیماری‌های استخوان

فصل بیست‌و‌ششم: مالاریا، حصبه و دیابت

فصل بیست‌و‌هفتم: عجایب خوراکی‌ها

فصل بیست‌و‌هشتم: سرطان و یرقان

فصل بیست‌و‌نهم: امراض دهان و دندان

فصل سی‌ام: نگهداری موی سر

فصل سی‌و‌یکم: برخی دیگر از خواص سبزی‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

استفاده‌ی بی‌رویه از داروهای شیمیایی ازجمله عواملی‌ست که تاثیر مخرب آن بر سلامتی بخش‌های گوناگون بدن غیر قابل انکار است، اما همواره می‌توانیم مواد غذایی ارگانیک را جایگزین بسیاری از این مواد شیمیایی مضر کنیم و با آگاهی از خواص گیاهان، گل‌ها و سبزی‌ها از قدرت شفابخش آن‌ها برای درمان بسیاری از بیماری‌های خود بهره ببریم. درحقیقت این کتاب کمک می‌کند با فواید خوراکی‌ها و این حقیقت آشنا شوید که استفاده‌ی نامتعادل از مواد غذایی می‌تواند سبب سوء تغذیه شود و درمان بسیاری از بیماری‌ها نیز در بهره‌گیری صحیح و نوآورانه از گیاهان دارویی‌ست.

فشار خون را با آبلیمو می‌توان معالجه نمود. به خواصّ آبلیمو مراجعه شود. جوشانده‌ى ریشه و برگ خشک توت‏‌فرنگى برای مقابله با فشار خون بالا مفید است. دستورالعمل دیگر براى پایین آوردن فشار خون این است که 20 عدد برگ درخت زیتون را در 300 گرم آب به‌مدت 15 دقیقه بجوشانند تا یک‌سوم آب آن تبخیر شود. بعد آنها را صاف نموده و با عسل، صبح و شب یک فنجان از این جوشانده را بنوشند و سپس 8 روز معالجه را متوقّف کرده و دوباره از نو شروع نمایند.

فهرست مطالب کتاب

معرفی کتاب طب طوبی