معرفی و دانلود کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی | ریک روبین | نشر نون

هر کسی برای خودش یک آفریننده است

نگاه کنید

منبع خلاقیت

آگاهی

ظرف وجودی و تصفیه

نادیدنی

جست‌وجو برای سرنخ‌ها

تمرین

غوطه‌ور (آثار بزرگ)

طبیعت در نقش معلم

هیچ‌چیز ثابت نیست

به درون نگاه کنید

خاطرات و ناخودآگاه

همیشه آنجاست

محیط

دودلی

جبرانش کنید

حواس‌پرتی

همدستی

هدف

قوانین

خلاف آن حقیقت دارد

گوش بدهید

صبور باشید

ذهن یک تازه‌کار

الهام

عادت‌ها

بذرها

آزمایش کنید

همه‌چیز را امتحان کنید

بسازید

حرکت کنید

دیدگاه

یکنواختی را بشکنید

تکمیل

ذهنیت فراوانی

آزمایشگر و تمام‌کننده

قوانین موقت

عظمت

موفقیت

جدایی پیوسته (امکان)

خلسه

سنگ محک

بدون رقابت

ماهیت

کتب کاذبه

نادیده گرفتن (صداهای پنهان)

خودآگاهی

درست جلوی چشم‌هایمان

زمزمۀ دیرهنگام

انتظار یک غافلگیری را داشته باشید

انتظار عظمت را داشته باشید

آزادی

پیرامون رعدوبرق

24 ساعت، 7 روز هفته (در آن باقی بمانید)

بداهه (لحظات خاص)

نحوۀ انتخاب

ذرات و مراتب

پیامدها (اهداف)

رهایی

مجذوب

چیزی که به درد شما می‌خورد (باور)

سازگاری

تفسیر

لوح سفید

زمینه

انرژی (در اثر)

پایانی برای یک شروع جدید (خلق دوباره)

بازی

عادت هنری (سانگا)

منشور وجود

رها کنید

همکاری

معضل صداقت

دربان

چرا خلق هنر؟

هماهنگی

چیزی که به خودمان می‌گوییم

مشخصات کتاب الکترونیک

ریک روبین تعریف یک نابغه‌ی خلاق است. او خرد خود را در کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی گرد آورده است و این اثر احتمالاً الهام‌بخش‌ترین کتابی است که تا به حال در مورد خلاقیت خوانده‌ام. این کتاب برای کسانی که می‌خواهند زندگی جدیدی را تجربه نمایند و اعتماد به نفس را در میان تار و پود خلاق وجود خود احساس کنند، یک موهبت الهی است. (مت هیگ)

 • قیمت نسخه الکترونیک


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C/book/77410

  ریک روبین (Rick Rubin)، تهیه‌کننده‌ی نامدار آمریکایی و نویسنده‌ی کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی، در سال 1963 در نیویورک متولد شد. او 9 مرتبه جایزه‌ی گرمی را از آن خود کرده و از سوی مجله‌ی تایم به عنوان یکی از اثرگذارترین افراد جهان معرفی شده است. ادل، لینکین پارک، امینم و نصرت فاتح علی خان از جمله هنرمندان و گروه‌هایی هستند که ریک روبین در طول این سال‌ها با آن‌ها همکاری داشته است.

  در بخشی از کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی می‌خوانیم

  نشر نون ترجمه‌ی یاسمن ثانوی را از این اثر خواندنی تهیه و منتشر نموده است.

  افتخارات کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی

  نکوداشت‌های کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی

  فهرست مطالب کتاب

  ریک روبین در طول سال‌ها فعالیت حرفه‌ای در عرصه‌ی هنر معاصر آمریکا، در این کتاب آموزه‌هایی اساسی و مجرّب را در اختیار خوانندگان می‌گذارد و به شرح و تفسیر آن‌ها می‌پردازد. او به‌تجربه آموخته است که هنرمند بودن پیش از آن که درباره‌ی اثر خلق‌شده و فرآیند خلق کردن باشد، به ارتباط هنرمند با جهان مربوط می‌شود. خلاقیت در زندگی همه جای دارد و همه می‌توانند آن را شکوفا کنند. روبین در طول کتاب خود پیرامون مسئولیت‌های هنرمند سخن می‌گوید و می‌کوشد از طریق به اشتراک گذاشتن این تجربه‌ی خواندنی با ما، مسیر هنرمند شدن را به عنوان جاده‌ای که همه‌ی ما می‌توانیم آن را طی کنیم روشن کند.

  روبین کتابی جذاب نوشته است که سرشار از افکار عمیق، بینش‌ها و خلاقیت‌های فراوان است. (لس‌آنجلس تایمز)

  کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی برای چه کسانی مناسب است؟

  این یک اثر هنری زیبا و الهام بخش در زمینه‌ی آفرینش، خلاقیت و کار هنری است. این کار قلب نویسندگان و هنرمندان را در هرکجا که باشند شاد خواهد کرد و آن‌ها را به تلاشی دوباره این بار با حسی جدید از معنا و جهت‌گیری وادار خواهد ساخت. (آن لاموت)

 • اگر در وجود خود هنرمند بالقوه‌ای را سراغ دارید که تا کنون مجال شکوفایی پیدا نکرده است، شما را به خواندن کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی دعوت می‌کنیم.

  با ریک روبین بیشتر آشنا شویم

  خلاقیت منحصراً به خلق هنری مربوط نمی‌شود. همه‌ی ما روزانه به انحاء گوناگون درگیر این عمل هستیم. خلق کردن یعنی به وجود آوردن چیزی که قبلاً وجود نداشته است. چیزی که می‌تواند یک مکالمه باشد، یا راه حل یک مشکل، یادداشتی برای یک دوست، یا چیدمان مجدد مبلمان در یک اتاق، و یا پیدا کردن یک مسیر جدید برای بازگشت به خانه و دور زدن ترافیک. از خلال این نگرش است که فارغ از این که ما در زندگی خود به خلق هنری می‌پردازیم یا نه، می‌توان جهان و فرصت زیستن را به عنوان امکانی برای یک خلاقیت ابدی در نظر گرفت.

  یک اثر ادبی متعالی که نشان می‌دهد با وجود همه‌ی نشانه‌هایی که خلاف این را به ما می‌گویند، جهان همچنان به ما لبخند می‌زند. (روزنامه‌ی وال استریت)

 • معرفی کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی

  ریک روبین، چهره‌ای شناخته‌شده در عرصه‌ی موسیقی معاصر آمریکا، هنر را شکل نهایی خودشکوفایی قلمداد می‌کند. او در کتاب عمل خلاقانه: روشی برای زندگی (The Creative Act: A Way of Being) هنر را فراخوانی ارجمند می‌پندارد که روح انسان را از هرآنچه رنگ تعلق دارد بی‌نیاز می‌کند و می‌کوشد برای این پرسش اساسی، پاسخی سنجیده ارائه دهد: چگونه یک هنرمند از ساحت مفاهیم انتزاعی به سوی خلق و آفرینش حرکت می‌کند؟ این کتاب به شیوه‌ای روشمند فرآیند عمل خلاقه را ترسیم می‌کند و ترکیبی از انگیزه‌آفرینی، الهام‌بخشی و نیز نکاتی رهگشا را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد.