معرفی و دانلود کتاب فقط احساس خوب: راز رسیدن به زندگی دلخواهتان | اندرو کپ | موسسه انتشارات فلسفه

اگر از طرفداران قانون جذب و روان‌شناسی مثبت‌گرا هستید، خواندن کتاب فقط احساس خوب را از دست ندهید.

با اندرو کپ بیشتر آشنا شویم

با وجود آن‌که امروزه فناوری اطلاعات پیشرفت‌های قابل توجهی داشته، اما هنوز هم بخش ناخودآگاه مغز شما قدرتمندترین ابر‌رایانه‌ای‌ست که در جهان وجود دارد و می‌تواند مشکلات ساده و پیچیده را به سادگی حل کند. البته برای این کار لازم است به ذهن‌آگاهی برسید که در کتاب فقط احساس خوب راهکار معجزه‌آسای آن را یاد می‌گیرید.

واقعیت این است که تمام آنچه که در حال حاضر ممکن است آن را آرزو کنید، فقط به این دلیل برای شما دوست‌داشتنی است که احساس خوشایندی در وجودتان ایجاد می‌کند؛ اما راهش این نیست که اول در پی خواسته‌ای باشید و سپس احساس خوشایندی در زندگی‌تان دریافت کنید، بلکه این چرخه از نظر اندرو کپ کاملاً برعکس است.

مقدمه: فرمولی برای دست‌یابی به آنچه می‌ خواهید

فصل اول: چگونه زندگی‌تان ‌وقتی فقط این‌ یک کار را انجام دهید، تغییر می‌کند

فصل دوم: تضمین کامل این راز

فصل سوم: زمانی که شما واقعاً احساس مثبت داشته باشید در حقیقت چه اتفاقی می‌افتد

فصل چهارم: آخرین راه برای داشتن احساس خوب (و چگونه آن را ایجاد کنیم)

فصل پنجم: ساده ‌ترین راه برای اینکه درنهایت احساس خوبی داشته باشید

فصل ششم: خارج شدن از راه اصلی (کلید گم‌شده)

فصل هفتم: هدف این نیست که هرگز احساس بد نداشته باشید (دلیل اینجا است)

فصل هشتم: برای تجربه‌ی یک احساس خوب، دلایلی بسیار بیشتر از آنچه که فکر می‌ کنید دارید

فصل نهم: ده روش بسیار ساده برای اینکه فقط احساس خوبی داشته باشید

فصل دهم: آئین روزانه پنج دقیقه «احساس خوب» من

فصل یازدهم: این را بیش ‌از حد پیچیده نکنید (ساده است، پس همین‌‌طور ادامه دهید)

فصل دوازدهم: این کار را انجام دهید تا همین الان احساس خوبی داشته باشید (یک تظاهر فوری)

فصل سیزدهم: شما مسئول واقعیت زندگی خود هستید

فصل چهاردهم: چند جایزه‌ی ویژه

فصل پانزدهم: زندگی جدیدتان به قیمت رها کردن زندگی قبلی‌تان می‌ارزد

سخن آخر


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%A8/book/77746

این کتاب شامل ده روش قدرتمند است که با هدف تجربه‌ی احساس شادی واقعی تدوین شده‌اند تا تنها با کمتر از چند دقیقه تمرین در روز احساس خوب را وارد زندگی‌تان کنید. نکته٬ی مثبت روش حاضر این است که هرقدر هم که سرتان شلوغ باشد، می‌توانید آن را در برنامه‌تان بگنجانید و وقت چندانی از شما نمی‌گیرد. شما می‌توانید در حین کار، موقع پیاده‌روی و در لحظات کوتاه استراحتتان لحظه‌ای درنگ کنید و این تمرین‌ها را به اجرا در بیاورید و نتیجه‌ی آن را در بلندمدت در زندگی‌تان مشاهده کنید.

به‌هرحال نفس شما نمی‌تواند پیش‌بینی کند که چگونه هر یک از آن تغییراتی که به دنبال آن هستید ممکن است واقعاً بر احتمال زنده ماندن شما تأثیر بگذارد. برای مثال ممکن است بخواهید ثروتمند و مشهور باشید؛ اما ازآنجایی‌که منیت شما می‌داند، معروف شدن ممکن است منجر به تغییر شما شود که بدیهی است آن را به‌عنوان یک تهدید حتمی برای بقا می‌داند؛ زیرا که منیت شما می‌داند، داشتن پول بیشتر ممکن است منجر به این شود که افرادی که حتی هرگز آن‌ها را ندیده‌اید از جایی بی‌نظیر بیایند و سعی کنند از شما برای هر چیزی که از منظر نفس تهدید واضح به شمار می‌آید، درخواست کنند. من نمی‌گویم که این احتمالات معقول است. می‌گویم نفس شما عمداً غیرمنطقی است؛ زیرا نفس این رویکرد غیرمنطقی را گامی ضروری برای تضمین بقای شما می‌داند. نمی‌خواهد هیچ شانسی را بپذیرد. اتفاقاً نفس واقعاً سعی ندارد شما را بدبخت کند.

فهرست مطالب کتاب

در کتاب فقط احساس خوب (Just Feel Good)، نوشته‌ی اندرو کپ (Andrew Kap) با چگونگی جذب اتفاقات خوب و برآورده شدن خواسته‌های کوچک و بزرگتان آشنا می‌شوید و می‌بینید که چطور با کمک قدرت ذهن می‌توانید جهان پیرامونتان را از نو بنا کنید. در واقع زندگی شما به قبل و بعد از شروع این سبک زندگی تقسیم و با تغییر در درون شما، به مرور تغییرات چشمگیری در ابعاد مورد نظرتان ایجاد می‌شود.

احساسی که نسبت به خودتان و خواسته‌هایتان دارید در حقیقت گذرگاهی‌ست که می‌تواند شما را به مقصدی تاریک یا روشن برساند. حالا اگر این احساس خوشایند را با تصورِ داشتنِ چیزی که می‌خواهید همراه کنید، خیلی زود انرژی ناشی از آن را در ابعاد مختلف زندگی‌تان مشاهده خواهید کرد. شاید کمی غیرمعمول و عجیب به نظر بیاید، اما این فرمول تابه‌حال بارها به اثبات رسیده است.

اندرو کپ بیشتر به خاطر پرداختن به موضوعات دشوار و تبدیل آن‌ها به محتواهای کاربردی معروف است. پرفروش‌ترین کتاب او «آخرین کتاب قانون جذب که باید حتماً آن را بخوانید» است که بیش از صدهزار نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده و نقدهای پنج ستاره‌ی متعددی را به خود اختصاص داده است.

در بخشی از کتاب فقط احساس خوب: راز رسیدن به زندگی دلخواهتان می‌خوانیم

یکی از روش‌های دست‌یابی به آرزوهای بزرگ این است که آن‌ها را بیش از حد در ذهنتان پیچیده‌ نکنید. اندرو کپ در کتاب فقط احساس خوب فرمول جذب خواسته‌هایتان را در اختیار شما قرار داده است. در این کتاب می‌آموزید پیش از تلاش در مسیر اهدافتان، درباره‌ی حس خوشایندی که نسبت به هر هدف دارید در ذهنتان تصویرسازی کنید. شاید ساده و باورنکردنی به نظر برسد، اما با انجام تمرینات کوتاه و روزانه‌ی این کتاب شاهد نتایجی باورنکردنی خواهید بود.

درباره‌ی کتاب فقط احساس خوب

من چند سال پیش وقتی کتاب «قانون جذب، آخرین کتابی که باید بخوانید» را منتشر کردم، کمی دقیق‌تر به این موضوع پرداختم، اما برای خلاصه کردن آنچه نوشتم باید این را بگویم که نفس شما اساساً بخشی از ذهن شما است که منحصراً به جسم علاقه دارد. باعث ادامه‌ی بقای شما است. شما را زنده می‌خواهد و با چنگ‌و‌دندان می‌جنگد تا شما را در این راه نگه دارد. به آسایش‌تان اهمیتی نمی‌دهد. به شادی شما اهمیتی نمی‌دهد. به کیفیت زندگی شما اهمیتی نمی‌دهد. تا آنجا که به آن مربوط می‌شود تا زمانی که زنده هستید، نفس شما کار خود را انجام می‌دهد. درک این امر حیاتی است زیرا این بدان معناست که در حال حاضر هر مشکل مالی که ممکن است داشته باشید … هر مشکلی که ممکن است در رابطه داشته باشید … یا هر مشکل دیگری که ممکن است در حال حاضر با آن روبه‌رو شوید – تمام آنچه نفس در این لحظه می‌شناسد و می‌فهمد این است که شما زنده هستید؛ و آن‌گونه که نفس به چیزها نگاه می‌کند این است که هر تغییری در وضعیت موجود (حتی اگر این تغییر در ظاهر مثبت به نظر برسد) یک تهدید بالقوه‌ی معتبر برای بقای شما و در اصل، بقای خودش است؛ بنابراین هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد تا شما را از ایجاد تغییرات موردنظرتان باز دارد.

برای ایجاد تغییر در باورهای کهنه و تبدیل احساسات منفی به عواطفی سالم، خوشایند و مثبت هیچ‌گاه دیر نیست، اما چه بهتر که زودتر در این مسیر قدم بگذارید تا تغییرات را در زندگی فردی، عاطفی و اجتماعی‌تان احساس کنید. کتاب فقط احساس خوب ترجمه‌ی لیلا امانت ملایی است که از سوی مؤسسه‌ی انتشاراتی فلسفه منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان به کتاب‌های خودسازی قرار دارد.

کتاب فقط احساس خوب مناسب چه کسانی است؟

معرفی کتاب فقط احساس خوب: راز رسیدن به زندگی دلخواهتان

کل رازی که نویسنده‌ی این کتاب می‌خواهد با شما در میان بگذارد این است که ابتدا باید در وجودتان احساس خوب ایجاد کنید تا بعد بتوانید به خواسته‌هایتان برسید. پس اگر در طول زندگی‌ همیشه عکس این قانون را اجرا کرده‌اید و اغلب از ناکامی‌ها و برآورده نشدن نیازهای خود شاکی هستید، خواندن این کتاب فرصتی برای تغییر الگوهای پیشین ذهنتان است. این‌گونه می‌توانید شرایط بیرونی را نیز به تناسب آن تغییر دهید.