معرفی و دانلود کتاب قتل از دید چند راوی | سامانتا داونینگ | انتشارات شبنا

ضمن آنکه شلبی صحبت می‌کند تماشایش می‌کنم. اکثر اوقات مستقیماً به چشم‌هایم نگاه می‌کند. «پس غائله به همین‌ جا ختم شد؟»

در کتاب قتل از دید چند راوی (Sleeping Dogs Lie) دختری به نام شلبی وظیفه‌ی گرداندن سگ‌ها در پارک را بر عهده دارد. وقتی او می‌خواهد هاسکی بزرگی به نامِ پلوتو را به خانه‌ی صاحبش، تاد، برگرداند، با جسد صاحب‌خانه مواجه و ناخواسته وارد ماجرایی جنایی می‌شود. این رمان تریلر و جنایی را نویسنده‌ی پرفروش نشریه‌ی یواس‌ای تودی، سامانتا داونینگ (Samantha Downing) به رشته‌ی تحریر درآورده است.

سامانتا داونینگ در کتاب قتل از دید چند راوی، قصه‌ی مواجهه‌ با مرگی غریب و مرموز را روایت می‌کند. این رمانِ جنایی و رازآلود به موشکافی اتفاقات رخ‌داده پس از قتل یک مرد می‌پردازد؛ اتفاقاتی که از زاویه‌‌ی دید دختری به نام شِلبی روایت می‌شوند. گفتنی‌ست این کتاب نامزد جایزه‌ی بین‌المللی آثار تریلر (ITW) شده است.

درباره‌ی کتاب قتل از دید چند راوی

این رمان تریلر را انتشارات شبنا با ترجمه‌ی زهرا امین کار سیدانی منتشر کرده است.

کتاب قتل از دید چند راوی برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی کتاب قتل از دید چند راوی

بخش 1: شلبی

بخش 2: کارآگاه کارلا گرَدی

بخش 3: مسئول نگه‌داری از حیوانات خانگی

مشخصات کتاب الکترونیک

سامانتا داونینگ پیش‌تر با کتاب «همسر دوست‌داشتنی من» و «او این بازی را شروع کرد» به‌عنوان یکی از خلاقان عرصه‌ی داستان‌نویسی به جهان معرفی شد. او افتخاراتی نظیر نامزدی جوایز مهمی مانند ITW و Edgar را کسب کرده است.

«یه روز که آرتور همراهِ الینور جلوی خونه‌ش بود من رفتم دنبال پلوتو. همین که در رو باز کردم پلوتو پرید بیرون و مثل گلوله دوید به‌طرف الینور. معلومه که نتونستم جلوش رو بگیرم- منظورم اینه که از دستم دررفت.» شلبی به پلوتو که هنوز در حال لذت بردن از چُرت بعدازظهرش بود اشاره می‌کند. در این حالت بی‌خطر به‌نظر می‌رسد اما هاسکی‌ای مثل او زور بیشتری نسبت به شلبی دارد. معلوم است که شلبی زور زیادی ندارد، آن‌قدر که بتواند جلوی سگی به درشت‌هیکلی پلوتو را بگیرد. «همین اتفاق تبدیل شد به یه مصیبت بزرگ. آرتور سرم داد کشید، الینور به‌شدت ترسید، پلوتو که سردرگم شده بود شروع کرد به پارس کردن…» شلبی شروع می‌کند به تکان دادن دست‌هایش در هوا برای نشان دادن عمق مصیبت‌بار بودن اتفاق. «آخرسر پلوتو رو مهار کردم و از آرتور عذرخواهی کردم اما کلاً ماجرای دردسرسازی بود. آرتور با تاد تماس گرفت و کلی گله و شکایت کرد، به همین دلیل تاد برام ایمیل زد. من هم بهش زنگ زدم و اتفاق رو توضیح دادم و قول دادم پلوتو دیگه به الینور نزدیک نشه.»

زمانی که شلبی به قصد رفتن به دستشویی، واردِ خانه‌ی صاحبِ سگ می‌شود، او را بی‌جان کف دستشویی پیدا می‌کند. پس از آن، خانه از کارآگاه‌ها و پزشک‌ها پر می‌شود. تاد برک، تاجر معروف محلی و مؤسس یک شرکت مکمل‌های ارگانیک است که شخصیت حقیقی‌اش در روایت‌های شلبی کم‌کم شناخته می‌شود. ضمن این‌که رمان قتل از دید چند راوی از زوایای دید متعددی به یک واقعه‌ی واحد می‌نگرد.

معرفی و دانلود کتاب قتل از دید چند راوی

«نه دقیقاً. من سعی کردم تموم بشه، واقعاً سعی کردم. همین‌که الینور رو دوروبرمون می‌دیدم قلاده‌ی پلوتو رو می‌بستم تا ببرمش توی ماشین، اما… زورش زیاده. یه بار دیگه، صبح وقتی آرتور داشت الینور رو می‌گردوند، پلوتو از دستم دررفت.» شلبی لبخند کم‌رنگی می‌زند و سرش را تکان می‌دهد. «پلوتو واقعاً می‌خواستش.»

فهرست مطالب کتاب

این کتاب را به دوست‌داران داستان‌های جنایی و تریلر پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب قتل از دید چند راوی می‌خوانیم

پلیس از اولین شخصی که جسد را پیدا کرده، یعنی شلبی بازجویی می‌کند و از او می‌خواهد نحوه‌ی آشنایی‌اش با تاد برک را تعریف کند. داستان به اولین دیدار تاد و شلبی فلش‌بک می‌خورد و پس از شرحی کوتاه دوباره به زمان حال باز می‌گردد. رمان قتل از دید چند راوی با این تکنیک، اطلاعات را قطره‌چکانی به مخاطب می‌دهد و پازلِ مرگِ تاد را تکمیل می‌کند. شلبی در تعریف‌هایش به همسر تاد برک، رجینا، اشاره می‌کند. پلیس متوجه می‌شود که رجینا و تاد در آستانه‌ی طلاق قرار داشته‌اند و به‌زعم رجینا، تاد برای ممانعت از واگذار کردن نیمی از اموالش، با دست‌کاری حساب‌ها، ارزش شرکتِ مکمل‌های رژیمی را پایین نگه می‌داشته است. رجینا درصدد است تا از طریق شلبی، این راز را برملا کند.

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%82%D8%AA%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%88%DB%8C/book/79490