معرفی و دانلود کتاب قدرت درونگرا | کاترین کورتیس | انتشارات جزیره کتاب

افراد افسرده درونگرا به ندرت از کسی کمک می‌گیرند. برای آن‌ها، افسردگی ممکن است در ابتدا کمی نامحسوس به نظر برسد و انتظار می‌رود پس از مدتی از بین برود. با کمال تعجب، مردم به دلیل میل و عشق طبیعی او به تنهایی، به سختی متوجه علائم افسردگی در یک درونگرا می‌شوند. واقعیت این است که بسیاری از افراد نمی‌دانند که خوشحال بودن یک درون‌گرا چگونه است. بنابراین، هنگامی که یک درونگرا افسرده است، تشخیص تفاوت برای آن‌ها دشوار است. پس تفاوت این دو چیست؟

کتاب قدرت درونگرا اثری خواندنی و آموزنده درباره‌ی یک ویژگی شخصیتی به نام درونگرایی است. کاترین کورتیس در این اثر به ویژگی‌های متمایز افراد درونگرا می‌پردازد و می‌کوشد ضمن تصحیح باورهای اشتباه، راهکارهایی برای ارتقا کیفیت زندگی به شما عرضه می‌کند.

درباره‌ی کتاب قدرت درونگرا

معرفی کتاب قدرت درونگرا

درونگراها زمانی که افسرده می‌شوند، علاقه خود را نسبت به همه چیزهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دادند از دست می‌دهند. هیچ یک از فعالیت‌هایی که قبلاً آن‌ها را دوست داشته‌اند، به اندازه‌ای قوی نیست که آن‌ها را از اندوه نجات دهد. تنها چیزی که ثابت می‌ماند نیاز آن‌ها به تنهایی است. اغلب، نیاز مفرط به تنهایی ایجاد می‌شود. افسردگی یک درون‌گرا را به تمام معنا ناکارآمد می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: آیا شما یک درونگرا هستید؟

آنچه درونگرایی نیست

درونگرا چیست؟

فصل 2: نقاط قوت شما به عنوان یک درونگرا چیست؟

سخنوران ماهر!

مشاهده

خلاقیت

اولویت‌بندی

بازیکنان تیم

مهارت‌های منحصربه‌فرد رهبری

بیش‌ از حد فکر کردن

شنوندگان خوب

فصل 3: شناخت روان یک فرد درون‌گرا در مقابل برونگرا

نگرش ذهنی صحیح: درونگراها و برونگراها

انواع افراد درونگرا

فصل 4: به عنوان یک درونگرا بهتر ارتباط برقرار کنید

برقراری ارتباط صحیح را یاد بگیرید

پذیرای یادگیری باشید

فصل 5: کمک عملی

نکاتی برای کمک به کنترل درونگرایی

فصل 6: مسائل درونگرا: مالک مشکلات خود باشید و با آن‌ها مقابله کنید

“ماهواره‌های” درونگرا

چگونه ناامنی‌های خود را تحت اختیار خود قرار دهید و آن‌ها را مهار کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7/book/73080

قسمت پایانی کتاب قدرت درونگرا از انتشارات جزیره کتاب شامل نکته‌های متعدد برای بهبود کیفیت زندگی است. امیدواریم این اثر مفید که با ترجمه‌ی یاسین قاسمی بجد در اختیار خوانندگان فارسی‌زبان قرار گرفته نقش مفیدی را در افزایش دانش روانشناسی و کیفیت روابط اجتماعی آن‌ها ایفا کند!

کتاب قدرت درونگرا مناسب چه کسانی است؟

آیا افراد خجالتی درونگرا هستند؟ چرا ارتباط با برونگراها بسیار آسان‌تر از درونگراهاست؟ آیا افسردگی می‌تواند علت درونگرایی باشد؟ اگر شما هم سوالاتی از این دست در ذهن دارید و در جست‌وجوی منبعی برای رفع ابهام هستید، کتاب قدرت درونگرا از کاترین کورتیس، یکی از جدیدترین آثاری است که دربار‌ه‌ی این موضوع مناقشه‌برانگیز منتشر شده و می‌تواند پاسخگوی پرسش‌هایتان باشد.

همیشه یک تصور بسیار غیرواقعی در مورد نوعی از همگرایی بین درونگرایی و افسردگی وجود داشته است. در فصل‌های گذشته، به وضوح می‌توان دریافت که ارتباطی فرضی بین درون‌گرایی و افسردگی چقدر غیرواقعی است. هر فرد افسرده‌ای درونگرا و هر فرد درونگرایی افسرده نیست. افسردگی در افراد با شخصیت‌های مختلف به‌طور تصادفی رخ می‌دهد. با این وجود، مقابله با افسردگی به عنوان یک درونگرا می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد.

اگر می‌خواهید با کمک یک راهنمای جامع و درعین‌حال مختصر، مفهوم درونگرایی را درک کنید، این اثر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب قدرت درونگرا می‌خوانیم

فصل آغازین کتاب به تعریف درونگرایی اختصاص دارد. در این قسمت متوجه می‌شویم برای تشخیص این خصوصیت روانی به‌دنبال چه ویژگی‌هایی بگردیم و چرا نباید درونگرایان را برای رفتارهایشان تحت فشار بگذاریم. نویسنده در قسمت بعد نقاط قوت اشخاص درونگرا را مورد تحلیل قرار می‌دهد. این صفت به اشتباه حاوی بار معنایی منفی در جامعه است درحالی‌که تمرکز بر دنیای درونی، ویژگی‌های ارزشمندی را به اشخاص درونگرا می‌بخشد: آن‌ها رهبرانی توانا، همکارهایی ایده‌آل و سخنورانی ماهر هستند.

سومین فصل کتاب قدرت درونگرا مقایسه‌ای خواندنی را بین این گروه افراد و برونگرایان در اختیارمان می‌گذارد تا علت بنیادین تفاوت‌هایشان را درک کنیم. کاترین کورتیس در فصل چهارم، درونگرایان را مخاطب قرار می‌دهد، مطالعه‌ی این بخش کمک می‌کند مهارت‌های خود را توسعه داده و توانایی‌های جدیدی در زمینه ارتباطات به دست آوریم. فصل پنجم با عنوان «کمک عملی» توضیحی دوستانه است تا متوجه شویم چرا درونگرایی -مانند هر خصلت روانی دیگر- اگر از حد طبیعی فراتر رود احتمالا به خلق مشکلاتی گوناگون منجر می‌شود.