معرفی و دانلود کتاب مدرسه‌ی عالی شرارت 1: فرار آلفا | مارک والدن | انتشارات پرتقال

معرفی کتاب مدرسه‌ی عالی شرارت 1: فرار آلفا

از کنار اوتو و وینگ که رد می‌شدند نگاهی به آن‌ها انداختند. آن دو برای اولین بار خوشحال بودند که کنتسا کنارشان بود. شک نداشتند که بهتر است عاقل باشند و از هر رویارویی بی‌مقدمه‌ای با آن‌ها در راهروهای دور و خلوت مدرسه دوری کنند. آن‌ها را به غار تربیت‌بدنی هم بردند که یک معلم ورزش مشغول سنجش توان جسمی دانش‌آموزان خسته بود؛ معلمی که بیشتر به مربیان افسری می‌مانست. به‌محض اینکه یک گروه عملیات هجومی را تکمیل می‌کردند و به انتهای غار می‌رسیدند، باید از طناب‌های بلندی که از سقف آویزان بود بالا می‌رفتند.

اوتو ملپنس و وینگ فانچوئه دو نفر از ورودی‌های جدید مدرسه هستند. آن‌ها که مانند دیگر افراد یک فراموشی موقت را تجربه می‌کنند تا امروز چیزی درباره‌ی این مرکز نشنیده‌اند. دکتر نِرو، خانم کنتسا و دیگر اساتید سعی دارند دانش‌آموزان تازه‌وارد را برای هدایت به دنیای جنایت آینده آماده کنند. به نظر نمی‌رسد هیچ‌کس در پذیرفتن این موضوع مشکل داشته باشند، مخصوصا چون امکاناتی که مدرسه‌ی شرارت به آن‌ها ارائه می‌دهد غیرقابل باور است اما قوانین سختگیرانه تحمل شرایط را دشوار می‌کند. دانش‌آموزان تا شش سال آینده حق خروج از مرکز یا برقراری ارتباط با دنیای بیرون را ندارند؛ موضوعی که باعث نارضایتی گروهی از آن‌ها به‌ویژه اوتو و وینگ شده. آن‌ها در کنار دوستانشان تلاش برای شکستن موانع را آغاز می‌کنند تا ضمن فرار از مدرسه، رمزوراز آنجا را بیابند. عملی کردن این تصمیم ممکن است به قیمت جانشان تمام شود اما شرورترین نوجوانان دنیا را نباید دست‌کم گرفت…. .

اوتو هیچ‌وقت از تمرین‌های فیزیکی سخت خوشش نمی‌آمد، برای همین منتظر اولین جلسه‌ی این کلاس نبود، اما انگار وینگ از ردیف دستگاه‌های ورزشی و تجهیزات پرورش ‌اندام خوشش آمده بود، حتی عجیب آنکه گفت اینجا او را یاد خانه‌اش می‌اندازد. کنتسا در تمام مدت فعالیت‌های اچ. آی. وی. ای. را برایشان توضیح می‌داد و به بیشتر سؤال‌هایشان درباره‌ی مدرسه جواب می‌داد. اوتو بیشتر علاقه داشت سؤال‌هایی را مطرح کند که کنتسا از جواب دادن به آن‌ها طفره می‌رفت تا سؤال‌هایی که معلوم بود جوابشان را از حفظ است.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D9%87-%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA-1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%81%D8%A7/book/61307

داستانی هیجان‌انگیز درباره‌ی شرورترین نوجوانانی که می‌توانید تصور کنید! کتاب مدرسه‌ی عالی شرارت 1: فرار آلفا اثر خواندنی مارک والدن شما را به موسسه‌ای مخفی می‌برد که تربیت رهبران دنیای جرم و جنایت را برعهده دارد. قوانین سخت‌گیرانه، دانش‌آموزان را از هرگونه ارتباط با دنیای بیرون منع می‌کند تا اینکه اوتو ملپنس و وینگ فانچوئه پا به مدرسه می‌گذارند… .

درباره‌ی کتاب مدرسه‌ی عالی شرارت 1: فرار آلفا

«وینگ» و «اوتو» اولین شخصیت‌هایی هستند که در مجموعه‌ی مدرسه‌ی عالی شرارت ملاقات می‌کنیم. هر یک از آن‌ها به نوعی نابغه‌ی جنایتکارند اما ورود به مدرسه توانایی‌های آنان را به چالش می‌کشد. موسسه‌ی اچ.آی.وی.ای (H.I.V.E.) مکانی برای گردهم آمدن ورزشکارترین، باهوش‌ترین و پیشرفته‌ترین بچه‌های جهان است پس وینگ و اوتو نمی‌توانند مثل قبل دیگران را تحت کنترل خود بگیرند. علاوه‌براین استادها، رقبا، نگهبانان و یک هوش مصنوعی سراسری با دقت تمام دانش‌آموزان را تحت نظر دارند. ظاهرا هیچ راهی برای سرپیچی از قوانین سختگیرانه‌ی مدرسه یا بیرون رفتن از محدوده‌ی ساختمان وجود ندارد. دو دوست علی‌رغم مشاهده‌ی موانع تصمیم می‌گیرند از این زندان شیک و زیبا بیرون بزنند. آن‌ها طراحی نقشه‌ای هوشمندانه را آغاز می‌کنند که درصورت موفقیت به آزادی و درصورت شکست احتمالا به مرگ منجر می‌شود… .

نکته‌ی حائز اهمیت اینجاست: دانش‌آموزان حق خروج از مدرسه یا برقراری ارتباط با خانواده‌شان را ندارند.

نوجوانانی که به داستان‌های هیجان‌انگیز و مملو از ماجراجویی‌های خطرناک علاقه دارند مخاطبان اصلی این اثر هستند.

با مارک والدن بیشتر آشنا شویم

بعدازظهر آن روز مثل برق‌وباد گذشت. آن‌ها از یک منطقه‌ی اچ. آی. وی. ای. به منطقه‌ی بعدی رفتند و امکانات اصلی مدرسه و جای کلاس‌هایی را که محل آموزش نخستین درس‌هایشان بود بهشان نشان دادند. مهم‌تر از همه، آن‌ها را به درمانگاه بردند. اوتو با خودش گفته بود این درمانگاه بیشتر شبیه بیمارستانی کوچک و بسیار مجهز است و شباهتی به اتاق‌های خاک‌گرفته‌ی معلم بهداشت‌های مدرسه ندارد. درست همان لحظه‌ای که وارد درمانگاه شدند، تاکل و بلاک داشتند از آنجا بیرون می‌آمدند.

مارک والدن (Mark Walden) متولد 1972 در کشور انگلیس است. او قبل از تبدیل شدن به یک نویسنده تمام‌وقت، ده سال به‌عنوان طراح و تهیه‌کننده بازی‌های ویدیویی مشغول به کار بود. والدن همچنین مسئولیت توسعه‌ی بازی‌های پلی‌استیشن را برای شرکت سونی برعهده داشت. او در رشته‌ی ادبیات انگلیسی تحصیل کرده و علاوه بر مجموعه‌ی «مدرسه‌ی عالی شرارت» سه‌گانه‌ی «Earthfall» را نیز منتشر کرده است.

در بخشی از کتاب مدرسه عالی شرارت 1: فرار آلفا می‌خوانیم

مکانی فوق‌سری برای تربیت شرورترین رهبران جهان! مجموعه‌ی مدرسه‌ی عالی شرارت (H.I.V.E.) داستانی نه جلدی برای نوجوانان است که توسط مارک والدن، نویسنده‌ی انگلیسی تالیف شده. این کتاب‌های هیجان‌انگیز و کمی ترسناک ماجراهای یک مرکز آموزشی را که درون آتشفشانی فعال قرار دارد به تصویر می‌کشند. مغز متفکر مدرسه دکتر نِرو نام دارد، مردی با شخصیتی منحصربه‌فرد که باور دارد شرارت برخلاف نظر عامه نه یک چیز بد، بلکه استعدادی ستودنی است! همین عقیده او را به فکر راه‌اندازی مرکزی انداخته که کودکان در آنجا مهارت‌های تبدیل شدن به یک رهبر جنایی را می‌آموزند و تنها افرادی که قبلا نشانه‌هایی از شرارت را آشکار کرده‌اند در این مرکز پذیرفته می‌شوند.

در پایان باید گفت کتاب مدرسه‌ی عالی شرارت 1: فرار آلفا با ترجمه‌ی مهسا ملک مرزبان دراختیار شما قرار دارد و توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است.

درباره‌ی مجموعه‌ی مدرسه‌ی عالی شرارت

به عجیب‌ترین مدرسه‌ی دنیا خوش آمدید؛ جایی که نه برای جادوگران یا استثنائی‌ترین دانش‌آموزان بلکه برای شرورترین افراد تاسیس شده است. این مرکز هر ساله نوجوانانی از سراسر جهان را گردهم می‌آورد که نشانه‌هایی از شرارت را به نمایش گذاشته‌اند. برخی از آن‌ها بورسیه شده و حمایت مالی دریافت کرده‌اند درحالی که عده‌ای مشخصا توسط والدینشان به اینجا فرستاده شده‌اند. روش‌های دیگری هم برای ورود به این مدرسه وجود دارد اما همگی در یک نکته مشترکند: خانواده‌ها از آنچه در کتاب مدرسه‌ی عالی شرارت 1: فرار آلفا (Higher Institute of Villainous Education) می‌خوانید رضایت دارند.

مجموعه‌ی مدرسه‌ی عالی شرارت اکثراً نقدهای مطلوبی دریافت کرده و در میان نوجوانان از محبوبیت زیادی برخوردار است. اولین جلد آن نمره‌ی 4/5 را از ABC.net.au دریافت کرد و مهارت مارک والدن در روایت فداکاری، خطر، ماجراجویی و معماهای رازآلود ستایش شد. تاکنون دو جلد اول مدرسه‌ی عالی شرارت توسط مهسا ملک مرزبان به زبان فارسی ترجمه شده که انتشارات پرتقال آن‌ها را به چاپ رسانده است. اسامی نُه عنوان مجموعه را می‌توانید در ادامه بخوانید:

کتاب مدرسه‌ی عالی شرارت 1: فرار آلفا مناسب چه کسانی است؟